Jackowski: NBP nie odpowiedział na moje pytania. Wyborcy PiS oczekują konkretów

Senator Jan Maria Jackowski z PiS skomentował konferencję NBP omawiającą poziom wynagrodzeń w banku. "To były działania w ramach jakiegoś scenariusza. Bank ma 30 dni na udzielenie mi odpowiedzi" - ocenił. Wcześniej opublikował oświadczenie, w którym zadał prezesowi NBP dwa pytania, bulwersujące jego wyborców.

wróć do artykułu
  • ~Polak mały
    (2019-01-10 12:41)
    Opierając się na pełnych informacjach opublikowanych za rok 2017, wzrost wynagrodzeń według GUS w sektorze bankowym wyniósł 6,8 proc. Dla porównania wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w NBP za rok 2017 wyniósł 3,1 proc. i był zdecydowanie niższy od dynamiki wynagrodzeń w większości instytucji publicznych. Miesięczne przychody prezesów NBP ustalone na podstawie PIT (według ostatniego pełnego roku urzędowania) kształtowały się następująco, na przykład: Hanna Gronkiewicz-Waltz w roku 1999 – 45 073 zł, Marek Belka w 2015 r. – 74 136 zł, Adam Glapiński w 2018 r. – 63 531 zł. Przeciętne wynagrodzenie brutto na stanowisku dyrektora w NBP (ustalone w oparciu o PIT) wyniosło w: 2014 r. – 38 098 zł, 2015 r. – 37 110 zł, 2016 r. – 37 381 zł, 2017 r. – 37 069 zł, 2018 r. – 36 308 zł (a więc za kadencji prezesa Marka Belki i prezesa Adama Glapińskiego).
  • ~patryjota
    (2019-01-10 08:48)
    sa dwie male miejscowosci jedna to nowy jork a druga warszawa w jednej rzadzi burmiszcz dzowani a w drugiej niejaki piskorski i zgadnijcie ktory zarabia wiecej i wtedy odpowiecie sobie na przyslowie za granica CZEMUS POLAK BOS GLUPI CZEMUS GLUPI BOS POLAK
  • ~xyz
    (2019-01-09 22:02)
    Polski język od b. dawna ma słowo "pracownik" i jego żeński odpowiednik "pracownica". PO co lepić jakieś sztuczne potworki jak "pracowniczka". Pełno tych językowych bubli we wszystkich, głównie "postępowych", mediach.
  • ~ala
    (2019-01-09 14:22)
    To pan Jackowski jeszcze w PiSe , myślałam że, po tym jak bez majtek ganiał po plaży to juz go z partii wyautowali. On ma straszne parcie na szkło ,taki staruszek narcyz.
  • ~Boj to wasz ostatni !.
    (2019-01-09 13:01)
    Niech was doja jak krowe ,az wam cycki opadna !.Solidarnosc wywalczyla 21 postulatow stoczniowcow gdanskich,ktore teraz wisza na zapleczu muzeum.Tak trzymac ,doic do krwi !.
  • ~Karmen
    (2019-01-09 12:47)
    Jan Maria wreszcie dociekliwy .A Glapa wysyła drugi sort i kluczy po średnich .Niby bankowcy a o pieniądzach prymitywny bełkot .
  • ~elektorat rozsądku
    (2019-01-09 12:29)
    Ten buldog z z banku naprawdę myśli ,że jest mocny . Jarek jest coraz bardziej śmieszny wię buldog coraz bardzie słaby . Jeszcze poczekajmy jeszcze się nie spieszmy ...?
  • ~Na zbity pysk wywalic !
    (2019-01-09 12:08)
    CO ZA SKANDAL !! Wicemarszałek Sejmu zwrócił też uwagę, że łączna miesięczna pensja Wojciechowskiej może wynosić nawet 80 tys. zł
  • ~Batko
    (2019-01-09 11:40)
    Ps: Szanowne Oszołomy ,( które Tylko Umią Pluć Jadem ,dla których PiS-fobia to Sens życia.Bo Kobita nie przytuli ,NIC w Życiu nie osiągnęli) proszę Sprawdzić co ZNACZY NIEZALEŻNOŚĆ Banku.A dopiero BZDETY pisać.
  • ~ ~
    (2019-01-09 11:38)
    PiS czyli Posady i Szmal! nigdy nie mieliśmy w Polsce gorzej pazernej na Pieniądze i Stanowiska władzy niż jaką mamy obecnie!
  • ~Batko
    (2019-01-09 11:35)
    Ten Senator to DUREŃ. Udzielenie konkre4tnej odpowiedzi ,czyli ILE KTO Zarabia.To oznaczało by ZŁAMANIE TAJEMNICY Bankowej. NBP jest NIEZALEŻNY ,i NIKT nie może NIKOGO zwolnić z Tajemnicy Bankowej. Dotyczy to też Sędziów SN.
  • ~z
    (2019-01-09 10:46)
    Niestety Kaczynski dal za duzy luz Glapinskiemu.
  • ~pepe11
    (2019-01-08 17:32)
    Rychu obatel , typ który tylko ligi kobiet nie zaliczył to przed nim . Bezwzględny karierowicz z kręgosłupem dżdżownicy
  • ~W.Borsa
    (2019-01-07 16:02)
    Czy to PIS-owi: kieckowi i pejsaci robią na głowy, okradając Polskę, a oni cieszą się, że to eliksir na porost włosów i dla tego dotują ich miliardami zł?!? Oni nie kradną, dają sobie tylko wysokie pensje i nagrody – za wiadome „kwalifikacje”.
  • ~przyzwoitość
    (2019-01-07 15:44)
    no PiSaki milczycie z pochwałami dla Czarneckiego(!?) i "dojnej zmiany" i tych pań specjalistek z długoletnim stażem pracy na wysokich stanowiskach i bardzo wysokich kwalifikacjach ! no "dojna zmiana obiecywała że nie będzie tak jak za PO , A JAK JEST???? tak się tylko pytam
  • ~Karmen
    (2019-01-07 15:41)
    Jeśli ten Glapiński zarejestruje sobie własną , prywatną firmę to se może ........Ale jeśli ten mały wyznaczył tego Glapińskiego w kolejce do państwowej kasy to długonogie blondynki może sobie hodować na własny koszt.
  • ~taktotak
    (2019-01-07 14:16)
    Czarnecki jak zawsze na posterunku - musi dbać o interesy Partii - życie kosztuje, a PiS nieźle płaci
  • ~Wyborca PIS
    (2019-01-07 14:05)
    Im te pieniądze sie poprostu należą
  • ~mariusz emeryt z pleszewa
    (2019-01-07 13:17)
    Pan Glapcio jest wielkim Patyjotą i to z wielkimi zasługami. I tyle w tym temacie.
  • ~janusz emigracja
    (2019-01-07 12:58)
    Zlodziejstwo w ramach demokracji.

Może zainteresować Cię też: