Prezydent: Nie wiem, na ile w rzeczywistości człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych. Ekspert: Nie mam nerwów tego czytać

| Aktualizacja:

Powinniśmy przygotowywać się do zmian klimatu, niezależnie od tego, w jakim procencie przyczynia się do nich człowiek; trzeba obrazowo wytłumaczyć ludziom potrzebę ograniczenia emisji - mówił w środę prezydent Andrzej Duda. Na jego wystąpienie bardzo szybko zareagowali eksperci.

wróć do artykułu
  • ~Juliusz
    (2019-01-09 16:40)
    Z tej pani taki ekspert jak z koziej d..y trąba.
  • ~jolka
    (2019-01-09 16:41)
    Oto głupek wioskowy
  • ~ekspert bez przymiotnika
    (2019-01-09 16:58)
    Pan Prezydent mówił do rzeczy. Po co się go czepiacie cytując jakiś zideologizowanych ekspertów?
  • ~De
    (2019-01-09 17:00)
    Żeby kogoś nazwać ekspertem to trzeba go konkretnie przedstawić na przykład profesor doktor habilitowany a tu mamy imię i nazwisko i Greenpeace . Warto też przypomnieć jak to rządził gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger jak kandydował na gubernatora to jego hasło wyborcze było walka z bezrobociem wówczas bezrobocie wynosiło 5% a za jego rządów dochodziło do 12% należy też przypomnieć że za jego rządów brakowało notorycznie prądu elektrownie nie wyrabiały bo nie były modernizowane wszystkie media światowe o tym pisały a on tylko inwestował w fotowoltaikę i sądzili drzewka dla ekologii które w tamtym roku spłonęły razem z domami chyba każdy pamięta te pożary w Kalifornii
  • ~reg
    (2019-01-09 17:00)
    Kolejny pseudo-ekspert... Proponuję przy każdym ekspercie przytaczać jego dokonania czy kompetencje świadczące o jego "eksperckości" w danej dziedzinie. Może być np. w formie skróconej biografii. Bo w tej chwili wiarygodność tych waszych tzw. ekspertów jest na poziomie zerowym.
  • ~Karmen
    (2019-01-09 17:02)
    Niewiedza tego pana jest ogromna. Klimat , KONSTYTUCJA , prawo .Ale podobno się uczy , jak zeznał. Poczekamy , zobaczymy czy ..........
  • ~sole mio
    (2019-01-09 17:04)
    "Nie wiem na ile człowiek przyczynia się...." Chodzi więc o miarę. A jak ktoś jest w stanie ją podać to niech podniesie łapkę. Słucham.
  • ~upadek totalny
    (2019-01-09 17:08)
    Poziom artykułu denny. Zwykłe plucie bez powodów
  • ~bertsi
    (2019-01-09 17:10)
    Każdy może sprawdzić w Google Scholar że ani Lidia Wotal, ani Marek Jóźwiak nie pracują naukowo i ich poglądy opierają się na wiadomościach zasłyszanych. Raczej nie rozumieją i nie są w stanie ocenić metod naukowych (przede wszystkim statystycznych) stosowanych w pracach poświęconych zmianom klimatu. Oni przyjmują je na wiarę. Należy odróżnić ludzi zajmujących się naukowo zmianami klimatu od osób żyjących na ociepleniu klimatu. Ci drudzy nie są żadnymi ekspertami. Sądzę, że gdyby pani Lidia Wotal żyła w czasie małej epoki lodowcowej do pisałaby, że grozi nam prawdziwa epoka lodowcowa.
  • ~z O R R O
    (2019-01-09 17:16)
    Jeszcze niedawno prawicowe C I U L E głosiły, że zmiany klimatu to lewacki wymysł...
  • ~experci lobbysci i konferansjerzy,klimat ze wlos sie jezy
    (2019-01-09 17:19)
    jesli expert duzo podruzuje samolotami i to w klasie business i je duzo miesa , duzo pije trunkow, ma dwa samochody, jacht i jacuzzi, druga zone, dwa etaty, i nadwage, nosi skurzane buty i torbe ,i chodzi po trawnikach, lubi welniane garnitury, i kanapy ze skory, piekne gabinety, i sliczne kobiety, sekretarki i lyzwiarki, to latem lod robic trzeba, i mamy dym zamiast nieba.
  • ~ajax
    (2019-01-09 17:21)
    A ten ekspert z Greenpeace Polska to protestował przeciwko budowie potężnego zamczyska w Stobnicy w sercu Puszczy Noteckiej na terenie Natura 2000???!!!
  • ~Jan Pezus
    (2019-01-09 17:29)
    du.uś - otwórz szafę i mów do rzeczy
  • ~Dno
    (2019-01-09 17:35)
    ale te dudy nie byly dudy a on te dudy mial...
  • ~I taka Polska chce uczyc Europe?
    (2019-01-09 17:35)
    Czytajac te komentarze swiat pomysli, ze Polacy to narod opozniony w rozwoju, nic nie czytajacy, nic nie rozumiejacy i nie majacy zadnych zainteresowan czy interesow w kierunku nauki (choc to i w ich interesie). Wypowiedzi dyletantow i egzorcystow sa milej widziane niz nauka. O biedna Polsko dokad zmierzasz? Ciemnota sie szerzy. I taka Polska chce uczyc Europe?
  • ~autor.
    (2019-01-09 17:36)
    i za takimi pszyfutcami podąża lut wolski.
  • ~wielbiciel bzdur
    (2019-01-09 17:38)
    Najwyższym autorytetem jest R Ziemkiewicz . Uważa on ,że zmian klimatu nie ma i nie będzie bo on tak uważa . Gadał o tym w tylewizji wespół z warzywem chyba albo ze Stskiem .
  • ~karl
    (2019-01-09 17:39)
    najlepsi eksperci z niemiec lub instytutów finansowanych przez niemieckie organizacje
  • ~ ~
    (2019-01-09 17:44)
    Błysnął "wiedzą" jak ta żarówka ,podczas zwarcia, o której mówił na szczycie klimatycznym!
  • ~!@#ŻE ZAPYTAM
    (2019-01-09 17:50)
    Co można oczekiwać od pana skierowanego by długopis pilnował