Prezydent: Nie wiem, na ile w rzeczywistości człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych. Ekspert: Nie mam nerwów tego czytać

| Aktualizacja:

Powinniśmy przygotowywać się do zmian klimatu, niezależnie od tego, w jakim procencie przyczynia się do nich człowiek; trzeba obrazowo wytłumaczyć ludziom potrzebę ograniczenia emisji - mówił w środę prezydent Andrzej Duda. Na jego wystąpienie bardzo szybko zareagowali eksperci.

wróć do artykułu
  • ~beret
    (2019-01-09 19:10)
    Znowu lewacka myśl techniczna się odezwała. Prezydent mówi o tym, że wcześniej także bywały na Ziemi zmiany klimatu, a obecnie niewątpliwie działania człowieka do zmian klimatycznych się przyczyniają, tylko nie wiadomo w jak dużym stopniu, a te lewacki "mondrale" dawaj mu jechać że "nauka nie daje panu prezydentowi wystarczających dowodów na to, że zmiany klimatu wynikają z działalności ludzkiej". Nie mam nerwów czytać tych farmazonów zaślepionych ideologią lewacką pożal się Boże "ekspertów", chociaż barsdziej pasowałoby do nich określenie "ekstramentów"...
  • ~ddwe
    (2019-01-09 18:15)
    Wiedza (a właściwie jej brak) tego pana jest porażająca.
  • ~ ~
    (2019-01-09 17:44)
    Błysnął "wiedzą" jak ta żarówka ,podczas zwarcia, o której mówił na szczycie klimatycznym!
  • ~matsahu
    (2019-01-10 07:35)
    Klimatologia, to taka biznesowa religia, a jako konkurenci opłat chcieliby dużych, by na świecie panoszyć się. Na razie brak jakichkolwiek dowodów by ziemia kręcił człowiek, człowiek próbuje na tym zarobić wielką kasę.
  • ~ajax
    (2019-01-09 17:21)
    A ten ekspert z Greenpeace Polska to protestował przeciwko budowie potężnego zamczyska w Stobnicy w sercu Puszczy Noteckiej na terenie Natura 2000???!!!
  • ~polaczek
    (2019-01-09 19:42)
    CO2 wytworzony przez człowieka znaczy tyle co kichnięcie dla huraganu.....Jeden wybuch wulkanu to od 20 do 100 lat produkowanego przez człowieka CO2
  • ~Batko
    (2019-01-09 18:06)
    Ja mam pytanie do tzw. eksperta": Za co Bucu Tobie płacą ?Prezydent ,i szary obywatel nie musi być Ekologiem ,to Ty musisz Mnie przekonać do Swych Racji.Inaczej Oleje twoje dewa-gacie ciepłym moczem.
  • ~[ ╲╱]☂[├─┤]
    (2019-01-09 19:25)
    Oho eksperci żyjący z "ocieplania klimatu" protestują że ktoś śmie pytać o dowody naukowe że za zjawiska klimatyczne odpowiada człowiek a nie są to np naturalne procesy zmian klimatu.
  • ~Jan Ryś
    (2019-01-09 23:25)
    Człowiek ma taki wpływ na klimat jak księżyc na miesiączkowanie mrówek. Polska powinna wycofać się z "pakietu klimatycznego" w który wkręciła nas Kopaczowa. Obecny rząd nie ma nic wspólnego z tą ustawką. UE ( patrz Niemcy) chce nabijać kabzą kosztem krajów rozwijających się. Trzeba skończyć z tym wyzyskiem i wywalić z Polski wszystkie niemieckie śmierdzące kopciuchy typu WW,Opel, BMW, Merc, Audi i inne. Nie dajmy się robić w balona.
  • ~Juliusz
    (2019-01-09 16:40)
    Z tej pani taki ekspert jak z koziej d..y trąba.
  • ~De
    (2019-01-09 17:00)
    Żeby kogoś nazwać ekspertem to trzeba go konkretnie przedstawić na przykład profesor doktor habilitowany a tu mamy imię i nazwisko i Greenpeace . Warto też przypomnieć jak to rządził gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger jak kandydował na gubernatora to jego hasło wyborcze było walka z bezrobociem wówczas bezrobocie wynosiło 5% a za jego rządów dochodziło do 12% należy też przypomnieć że za jego rządów brakowało notorycznie prądu elektrownie nie wyrabiały bo nie były modernizowane wszystkie media światowe o tym pisały a on tylko inwestował w fotowoltaikę i sądzili drzewka dla ekologii które w tamtym roku spłonęły razem z domami chyba każdy pamięta te pożary w Kalifornii
  • ~ekspert bez przymiotnika
    (2019-01-09 16:58)
    Pan Prezydent mówił do rzeczy. Po co się go czepiacie cytując jakiś zideologizowanych ekspertów?
  • ~Nikodem
    (2019-01-10 10:12)
    Z tymi ekspertami jest tak, że wszystko zależy od tego kto płaci. Nerwy im puszczają, gdy ktoś śmie mieć inne zdanie i wyzywają takiego natychmiast od nieuków.
  • ~bertsi
    (2019-01-09 17:10)
    Każdy może sprawdzić w Google Scholar że ani Lidia Wotal, ani Marek Jóźwiak nie pracują naukowo i ich poglądy opierają się na wiadomościach zasłyszanych. Raczej nie rozumieją i nie są w stanie ocenić metod naukowych (przede wszystkim statystycznych) stosowanych w pracach poświęconych zmianom klimatu. Oni przyjmują je na wiarę. Należy odróżnić ludzi zajmujących się naukowo zmianami klimatu od osób żyjących na ociepleniu klimatu. Ci drudzy nie są żadnymi ekspertami. Sądzę, że gdyby pani Lidia Wotal żyła w czasie małej epoki lodowcowej do pisałaby, że grozi nam prawdziwa epoka lodowcowa.
  • ~upadek totalny
    (2019-01-09 17:08)
    Poziom artykułu denny. Zwykłe plucie bez powodów
  • ~student prawa
    (2019-01-09 22:01)
    A ten Duda to kim jest , nie znam człowieka
  • ~Bastard
    (2019-01-09 18:01)
    A jest coś co te the bill wie !!!! Resortowe dziecko profesorów z AGH które tylko dlatego studia prawnicze na UJ zrobił i zaczął przewód doktorski ! Zawsze był miernym karierowiczem bez kręgosłupa !!! Kaczyński lubi takie drony jak Adrian . Bawi się Adriankiem i steruje !
  • ~PiS - komuna BiS
    (2019-01-10 02:27)
    Jak pan nie wie, to niech pan lepiej siedzi cicho.
  • ~Adas
    (2019-01-10 07:15)
    Jak ja to lubie: nech sie ludzie przesiada na rowery a my dalej bedziemy rozbijac nasze bezemisyjne BMW. (A rower lubie )
  • ~z O R R O
    (2019-01-09 17:16)
    Jeszcze niedawno prawicowe C I U L E głosiły, że zmiany klimatu to lewacki wymysł...

Może zainteresować Cię też: