Zakaz używania mowy nienawiści wpisany do konstytucji? Kilka krajów unijnych zastosowało takie rozwiązanie

PiS na razie nie szykuje rozwiązań ustawowych zwalczających mowę nienawiści w internecie. W kilku krajach unijnych zakaz jej używania wpisano do konstytucji.

wróć do artykułu
  • ~viola da gamba
    (2019-01-16 09:04)
    Doszły mnie słuchy z kręgów zbliżonych ,że pan Kaczyński wystąpi z wnioskiem do wszystkich klubów by ponad podziałami wprowadzić do nasze konstytucji zapis o mowie nienawiści . Dotyczyć to będzie wszystkich z wyjątkiem prezesa ,który będzie mógł wykrzykiwać nawet obelgi bo on jest twórcą państwa polskiego wespół.
  • ~krzyhoo1
    (2019-01-16 08:32)
    I kto ma "wpisać do konstytucji" zakaz używania języka nienawiści? Prezes Kaczyński, dzielący naród na gorszy i lepszy sort, pomawiający społeczność Śląska o "opcję niemiecką", oskarżający opozycję o zamordowanie brata? A może prezydent na otwockim rynku używający słów "ojczyznę dojną racz nam wrócić panie". Zresztą ten sam prezydent skrócił (nieudolnie) kadencję pierwszej prezes Sądu Najwyższego wbrew oczywistym zapisom Art. 183 para. 3 Konstytucji. Ergo, zapisy Konstytucji są na tyle ważne, na ile rządzący są cywilizowani, by je przestrzegać - brutalnej, tępej sile wzmocnionej społeczną obojętnością nie oprze się żaden strzelisty akt