Morawiecki dla CNN: Przyjaciele z Europy Zachodniej nie rozumieją Europy Środkowej

| Aktualizacja:

"Brakuje zrozumienia tego, co dzieje się w Europie Środkowej wśród naszych zachodnioeuropejskich przyjaciół" - powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z amerykańską telewizją CNN. Podkreślił, że Polska wprowadza reformy w wymiarze sprawiedliwości.

wróć do artykułu
  • ~Obywatel
    (2019-01-28 13:30)
    A ja sądzę, że doskonale rozumieją.
  • ~motek
    (2019-01-27 07:37)
    Morawiecki miesza gruszki z jabłkami porównując mechanizmy federeralnego prawa w Niemczech z centralnymi w Polsce. On się w ten sposób po prostu ośmiesza.
  • ~jogi
    (2019-01-27 07:25)
    przyjaciele z 1939r
  • ~matematyk
    (2019-01-26 14:26)
    POniewaz Europa Srodkowa - za wyjatkiem Republiki Czeskiej - mierzy sily na zamiary, a to zawsze prowadzi do kleski. POczytaj sobie historie Polski, a dowiesz sie, ze tak wlasnie jest, bo Polska odzyskala niepodleglosc dzieki klesce wszystkich trzech zaborcow ( Rosja zalamala sie nerwowo i poszla na skroty robiac rewolucje, a jak mowi madre polskie przyslowie : "kto drogi skraca ten na noc nie wraca"). Legiony Pilsudskiego na Froncie Zachodnim podczas jednej z tamtejszych niemieckich ofensyw przetrwalyby niecaly dzien, bo tam straty wynosily miliony ludzi, a Pilsudski mial zaledwie kilka brygad.
  • ~md
    (2019-01-26 09:39)
    A gdzie premier dostrzegł w Europie Zachodniej jakichś przyjaciół Polski? Nigdy ich tam nie było, nie ma i nie będzie. Zresztą na wschodzie tak samo.
  • ~padalce
    (2019-01-26 09:29)
    on nie widzi jak sie z niego w europie smieja uwazaja go za pa---ta a nie polityka bo kto noromalny uzna pisowcow za politykow raczej za przyciagajacych kase do siebie i to ich zadanie na dzisiaj
  • ~samochód elektryczny z silnikiem spalinowym
    (2019-01-26 09:05)
    Jak można zaprzyjażnić się z Morawieckim ,przecież on w ułamku sekundy ma milony sprzecznych z sobą poglądów i zdań na temat ......każdy ?
  • ~Sokular
    (2019-01-26 08:38)
    Premierze wniosek błądny.TO NIE JEST KWESTIA NIEZROZUMIENIA tylko sprzecznych interesów.
  • ~Marek Aureliusz
    (2019-01-26 07:27)
    Premier Morawiecki ma rację, że Europa Zachodnia nie rozumie naszego modelu wymiaru sprawiedliwości. Ja bym powiedział więcej: oni nawet nie rozumieją naszego modelu demokracji. Oni myślą, że demokracja musi działać tak jak w krajach "starej Europy", czyli w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, czy krajach Beneluksu. Tymczasem wcale nie musi! Nie ma jednego prawdziwego modelu demokracji. Demokracja może również działać tak jak obecnie na Węgrzech, w Polsce, w Rosji, czy w Białorusi. To jest nasz alternatywny model demokracji, którego "oni" mogliby się nauczyć!
  • ~Edek
    (2019-01-26 07:17)
    Morawiecki ma mózg..."wyprany" przez...CANALIĘ...
  • ~motek
    (2019-01-26 06:37)
    Rozumią i dlatego są temu moherowemu chamstwu przeciwni!
  • ~Baczny obserwator
    (2019-01-26 05:51)
    Brawo Panie Premierze za obronę polskich instresów. Trzeba robić co tylko można aby Polska przestała być państwem postkomunistycznym - z nie zreformowanym systemem sądowniczym - a stała się państwem prawdziwie demokratycznym, traktującym wszystkich obywateli Polski tak samo.
  • ~jarek
    (2019-01-25 22:02)
    WAS nikt nie rozumie, bo się tego nie da zrozumieć. Polaków zachód rozumie.
  • ~abcd
    (2019-01-25 21:39)
    Sąd Najwyższy (nie tylko polski) oraz sądy ponadnarodowe stały się narzędziami lewactwa, które pozwalają im zmieniać prawo z pominięciem demokratycznie wybranych organów (czyli nie pytając Ciebie o zdanie). Czytaj więcej: "Demokracja czy dyktatura Sądu Najwyższego?"
  • ~abcd
    (2019-01-25 21:39)
    Dlaczego toczony jest tak dramatyczny bój o Sąd Najwyższy? Demokracja czy dyktatura Sądu Najwyższego? Tak wygląda podział władzy w rzeczywistości. Przeczytaj: "Demokracja czy dyktatura Sądu Najwyższego?"
  • ~mkk
    (2019-01-25 21:22)
    Oczewiście nie rozumiom, bo my som specjalnego pokroju, ktorzy pozwalajom mącic sobom takim postaciom, jak panowie Morawieckie. I wogle wara od nas, bo som przedmurze, ostoja i czenstochowska opoka.
  • ~barteksinra
    (2019-01-25 21:07)
    Pinokio, JPII nigdy na myśl nie przyszło wypowiadanie tak bezsensownych słów. Zawsze chciał aby Polska należała do Europy.
  • ~rychu
    (2019-01-25 20:43)
    a gdzie ty masz przyjaciol w Europie Zachodniej ??!!!!! Mateuszek znowu KLAMIE !!!!!!!!!!!!!
  • ~eu
    (2019-01-25 20:37)
    Pisowi nie jest po drodze z Europa to dlaczego nie wystapia z Uni
  • ~Don Carlos
    (2019-01-25 19:47)
    I znowu kłamstwo. Wśród normalnych, zwykłych i przyzwoitych ludzi taka wypowiedż jest skomentowana krótko: "wali głupa" - bez ściemy, o kim mowa każdy wie.