Ważą się losy Europejskiego Centrum Solidarności? Wałęsa: Obronimy to miejsce

| Aktualizacja:

Na sobotę zostało zwołane nadzwyczajne posiedzenie rady Europejskiego Centrum Solidarności. "Niezależnie jakie decyzje podejmie minister Gliński, to obronimy to miejsce i dziedzictwo Solidarności" - przekonuje były prezydent Lech Wałęsa w rozmowie z Wirtualną Polską.

wróć do artykułu
  • ~aska
    (2019-02-07 14:24)
    PANIE walesa niema co bronic to jest Nasze a nie wybranej GRUPY solidarnosci
  • ~babcia Ewka
    (2019-02-02 14:41)
    ani grosza z moich podatków na Bolkową fundancję !!! niech grubas wygra w toto-lotka !!
  • ~Lus
    (2019-02-01 19:34)
    Ten człowiek paraidoalny shizofrenik. Co on wypisuje przecież to świadczy o nim on jest chory psychicznie. Ale to się leczy, chciaż ten przypadek jest bardzo ciężki.
  • ~panie Bolku
    (2019-02-01 09:42)
    a długi w Instytucie Lecha Wałęsy już spłacone?
  • ~z
    (2019-02-01 05:18)
    Bylam w ECS w wakacje Miejsce wyglada jak martwe, tylko straznicy i ...cisza.Moze ktos powie otwarcie i uczciwie ile kosztuje utrzymanie tego obiektu
  • ~Aida
    (2019-01-31 17:27)
    Artysci Opery Baltyckiej w Gdansku daja przedstawienia w przedwojennej hali trenowania koni i nie dostaja zadnych pieniedzy z Ministerstawa Kultury.
  • ~świry do Tworek
    (2019-01-31 17:10)
    Bolek !...A dlaczego z moich podatków ma iść kasa na Twoją fundacje ? ? ?...Niech Ci POmoże peło !
  • ~Klari
    (2019-01-31 14:51)
    Co by tu jeszcze spie..yć, ... „Sellin: Jesteśmy otwarci na rozmowy” - to tak ładnie medialnie brzmi. To fakt. Całe szczęście, że „(...) prezydent miasta Gdańska ma najwięcej władzy, jeśli chodzi o powoływanie Rady Programowej, Kolegium Historyczno-Programowego i dyrektora ESC (...)” . I tu jest pies pogrzebany! Chcieliby historię o „Solidarności” tłumaczyć po swojemu. Never!
  • ~Krzychu
    (2019-01-31 14:50)
    Pis nie uszanuje niczego, co nie jest ich dzielem. Jak takie alfa z w i e r z e ta , ktore s r a j a na wszystko, markujac swoje wlasne tereny! No a Polska, cala nota bene, jest terenem Pisu, ich wlasnoscia, no nie?
  • ~De
    (2019-01-31 14:38)
    Solidarność to mit styropian owcą nic się nie należy bo dali się wykiwać komunistom bezrobocie 2 milionowe najbardziej stracili robole na przemianie a w Czechach było inaczej niskie bezrobocie najwyżej 4% bo był Havel a nie Wałęsa oprocentowanie w banku były 3,4% na mieszkania nikt nie brał kredytów we frankach co tu mówić więcej w Czechach było zawsze tak jak teraz w Polsce niskie oprocentowanie niskie bezrobocie po 28 latach
  • ~fredo
    (2019-01-31 14:25)
    ECS jest solą w pisowskim oku - mówi prawdę o Solidarności i utrudnia pisowskiej sitwie fałszowanie historii. Trzeba bronić tego miejsca. Uważam że należałoby w rocznicę zorganizować np. koncert, zaprosić gości z całego świata, posadzić - i powiedzieć że koncert się nie odbędzie, bo pisowskie władze odmówiły finansowania...
  • ~STEFF
    (2019-01-31 14:24)
    Komu potrzebny jest ECS ? dla kolesi aby mieli posadki za kasę która powinna iść np, na szpitale. na chore dzieci , ECS niech zacznie zarabiać na swoje utrzymanie
  • ~gorszy sort
    (2019-01-31 13:55)
    Pisowska szarańcza zniszczy wszystko. Smutne. Trzeba będzie dosłownie odbudowywać kraj po tej zarazie.
  • ~były soliaruch 59
    (2019-01-31 13:54)
    kasy im nie brakuje, niech bronią, pokażcie na co was stać, najłatwiej za państwowe,
  • ~niech zbierają
    (2019-01-31 13:53)
    To centrum to jak buda, zardzewiała buda. Szkoda aby zwiedzać i opłacać to coś dla jakiś adamsów czy bolków.
  • ~xxl
    (2019-01-31 13:44)
    PiS przejął muzeum II wojny światowej , teraz chcą przejąć ECS i podpasować pod swoją kuratelę .