"GW": Kaczyński nie może się już zasłaniać brakiem umów. Oto kwity na Srebrną

"Gazeta Wyborcza" publikuje w środę pełnomocnictwo, którego spółka Srebrna udzieliła Gerardowi Birgfellnerowi do prowadzenia w jej imieniu projektu budowy wież w Warszawie. "To przeczy przekazowi obozu władzy, że prezes PiS chętnie zapłaci Austriakowi, ale nie ma umowy, faktur, rachunków" - podkreśla gazeta.

wróć do artykułu
  • ~to se nie wrati
    (2019-02-13 13:33)
    nic nie pomoże kreowanie sztucznych afer i próby umoczenia Kaczyńskiego i tak niszczyciele Polski nie powrócą do władzy
  • ~Bronek
    (2019-02-13 07:41)
    Wprowadzanie kolejnych dokumentów nic nie wnoszących merytorycznie. Sianie zamętu licząc na nieznajomość przepisów. Na podstawie pełnomocnictwa wystawił fakturę na milion, a dlaczego nie na dwa albo na bez kozery powiem pińcet.
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2019-02-13 10:31)
    Czy się różni AUSSTRYIAK od POlszewika niczym pierwsi kradli KROWY za POzwoleniem Hit-lera z CAŁEJ POLSKI drudzy kradli WACIKI za POzwoleniem wszelkich POlszewików na 260 MILIARDOW ZŁOTYCH
  • ~Skorpion
    (2019-02-13 13:18)
    Pomijając czy PO czy PiS. Jeżeli rozliczam zleconą (nawet umowa ustna) pracę w opisie faktury (czyli za co) określam jednoznacznie jakie elementy wykonałem, wstawiam kwotę i już. Do faktury (w takim przypadku) załączam także dokumentację (np. budowlaną, w zakresie nieruchomości itd. wraz z fakturami ile to kosztowało). Wtedy nie ma problemu z rozliczeniem. Takie dokumenty (załączone do faktury) należałoby opisać protokołem zdawczo - odbiorczym, w którym nadaje się status wykonanym rzeczowym zakresom prac - wykonano / nie wykonano. Jeżeli kontrahent odmawia przyjęcia faktury wysyłam mu ją pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, jeżeli jest dalej opór wtedy kieruje sprawę do Sądu. Te czynności wykonujemy od razu, a nie po 8 miesiącach. Upoważenienie do reprezentowania i wykonania urzędowych czynności, nie jest umową w sensie zakresu jaki mamy wykonać. Wracając do faktury, potencjalny Inwestor w tym przypadku Srebrna ma rację wymagając od tego Pana z Austrii komplet dokumentów potwierdzających wykonanie prac, za które oczekuje zapłaty. Jeżeli Inwestor czyli Srebrna (w tym przypadku) wypłaciłaby bez udokumentowania należność, może być zarzut wyprowadzania ze spółki pieniędzy. Postawa tych adwokatów (może i nazwiska głośne,ale w tym przypadku pożal się Boże adwokatów) stanowi o ich mierności i o chęci uzyskania rozgłosu.
  • ~ed.
    (2019-02-13 07:35)
    Pęłnomocnictwo jak umowa. Co za brednie. Czy gazeta wybiórcza ma Polaków za durni???
  • ~DZIADEK-ALE DZIAD-PO50 LATACH PRACY-WIEK65 LAT-921 Z ZUS
    (2019-02-13 09:01)
    GUMOWIEC Z GW WSZYSTKO WIE CO ZGARA ZJE DLA CZEGO DO TEJ PORY NIC NIE PISZO O OKRADANIU POLAKOW IKRAJU ZGINELO250 MILIJARDOW JAK PODALA UE.KON NAKRECA BO SIE MSCI TO JUDASZ CO WYCHDZIL Z KODEM I OPLUWAL.CHCE ZROBIC ZADYME ALE STRZELA ZE SLEPAKOW NIEMA DNIA ZEBY NIE ARESZTOWALO CBA.NIE MA ROBOTY TO BIERZE WSZYSTKO ZEBY ZARABIAC ALE TO JEST OSZUST ZAWODOWY CO JUZ NARUD SIE PRZEKONAL.KON GDZIE JEST KASA Z OFE GDZIE Z AMBER-GOLD-GDZIE ZE ZLODZIEJSKIEJ REPRYWATYZACIJY.OTYM GUMOWIEC NIE PISZE TYLKO BZDURY I BAJERY I GLANC PAPIERY.
  • ~wwww
    (2019-02-13 07:33)
    "..dokonywał odbioru". To te wieże już stoją? Coś mi umknęło? Samo pełnomocnictwo nie wykazuje faktycznego wykonania prac. Wodę z mózgów (?) lemingom robicie...
  • ~sasaweed
    (2019-02-13 07:34)
    Zwykłe złodziejstwo, zmawiam pracę do wykonania, a potem nie płacę. I mnie oszukał tak kiedyś pracodawca.
  • ~ucho
    (2019-02-13 07:50)
    "Na nagraniach nie ma przekleństw..." To kluczowy argument, który świadczy że Prezes jest bez skazy.
  • ~Staradewota
    (2019-02-13 07:39)
    Ten prawy i sprawiedliwy, nasz wszechmocny, nieskazitelny, jednak sam pokalany? Olaboga, Jezus, Maryja i Jozef, no i w co ja mam teraz wierzyc, jak nie w Jaroslawa i nieskazitelnosc Pisu ?
  • ~Barbara
    (2019-02-13 10:46)
    GW nie może przełknąć porażki i drąży dalej ten temat. Nas już ta sprawa nie interesuje. Życzymy spółce ażeby pokonała wszelkie przeszkody, i wybudowała dwa okazałe wieżowca. Zazdrośnicy pewnie pękną ze złości. Powodzenia "Srebrna" !!!
  • ~Marzena
    (2019-02-13 09:04)
    Zwykły paszkfil i szczcucie na nas prawdziwych polakuw
  • ~Anna
    (2019-02-13 14:32)
    "Na głowie kwietny ma wianek, w ręku zielony badylek, a przed nim bieży baranek, a nad nim lata motylek".
  • ~Alexander
    (2019-02-13 09:59)
    Brawo,wolność słowa Dziennika to opluwanie Prezesa i PIS,a realne, trzezwe słowa na temat GW po prostu blokujecie,wygląda to tak, że jesteście odnoga GW.
  • ~chaczy kuj
    (2019-02-13 10:17)
    yaroslaff kocha sb-ków i sb-ckie metody!!!
  • ~Luciferro
    (2019-02-13 09:02)
    PiS - trolle będziecie się smażyć w Smole!
  • ~radca
    (2019-02-13 11:26)
    Mafia kłamców, pospolitych złodziei i oszustów. A najważniejsze, że ulokowana na najwyższym szczeblu władzy. Zawłaszczenie sadów i prokuratury ma zapewnić im i ich potomkom bezkarność. To coś więcej niż republika bananowa.
  • ~filutek prof.
    (2019-02-13 07:52)
    CÓŻ POWIEDZIEĆ ? KACZYŃSKI PRÓBUJE WYSOKO MIERZYĆ ,MOŻE NAWET BARDZO ?Biedak pewnie się naczytał o Talleyrandzie mistrzu pokrętnej dyplomacji i umiejętności korupcji i korumpowania . Niestety nie dołożył do tego współczesnych potrzeb intelektu bo te sprzed ćwierć wieku są nie wystarczające .Talleyrand po żoliborsku ?
  • ~soros
    (2019-02-13 07:37)
    Szkoda , że "niezależne media" milczą : "Jak ujawniła Dorota Kania w programie "Koniec systemu" w Telewizji Republika, fundacja Roberta Biedronia dokonała rezerwacji hali Torwar, gdzie odbyła się konwencja partii Wiosna. Ponadto osoby, które zasiadają w fundacji... należą do partii byłego prezydenta Słupska. Uczestniczyły również w wydarzeniach organizowanych wspólnie z niemieckimi fundacjami finansowanymi przez niemiecki rząd. Fundacja Instytut Myśli Demokratycznej, której fundatorem jest Robert Biedroń istnieje od pięciu lat. Pierwotnie siedzibę miała w Lęborku, następnie w kwietniu 2017 r. przeniosła się do Warszawy. Po konwencji partii Wiosna strona fundacji została zablokowana. Robert Biedroń kilka razy publicznie wspominał o swojej fundacji, jednak już po konwencji na Torwarze prezentowany jest wyłącznie Instytut Myśli Demokratycznej, przedstawiany jako „centrum badań i dialogu społecznego”. Na próżno szukać jednak w Krajowym Rejestrze Sądowym podmiotu o tej nazwie – jest jedynie strona internetowa ze zdjęciem Roberta Biedronia z konwencji. Zapytaliśmy Jana Mroza jaka jest rola Fundacji Instytut Myśli Demokratycznej w powstaniu, działalności oraz finansowaniu Partii Wiosna. Odwiedź była krótka: „nie ma żadnej relacji między IMD a partią Wiosna". Fakty jednak temu przeczą, biorąc pod uwagę osoby, które działają w Fundacji i jednocześnie stanowią zespół partii Roberta Biedronia. Ponadto – jak odpowiedział nam przedstawiciel hali Torwar, „rezerwacji terminu na potrzebę przeprowadzenia przez Organizatora wydarzenia w dniu 3 luty 2019 r. ( chodzi o konwencję partii Wiosna – red) dokonała Fundacja Instytut Myśli Demokratycznej z siedzibą w Warszawie” - ujawniono w programie "Koniec systemu". W partii Roberta Biedronia znaleźli się ludzie, którzy wcześniej byli w Fundacji Instytut Myśli Demokratycznej. Krzysztof Śmiszek, prawnik, prywatnie partner Roberta Biedronia znalazł się w gronie ekspertów. Marcin Anaszewicz jest wiceprezesem partii Wiosna. Jan Mróz odpowiada za komunikację, podobnie jak Igor Nizio. Monika Gotlibowska jest członkiem zarządu i skarbnik partii Wiosna a Dawid Wawryka jest koordynatorem regionalnym. O tajemnicach finansowania partii Roberta Biedronia Dorota Kania rozmawiała ze swoim gościem Piotrem Müllerem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który pochodzi ze Słupska. Partie nie mogą być finansowane pieniędzmi z zagranicy. To są pewne doświadczenia polityczne Polski – m.in. z lat 90., kiedy przychodziły przypływy finansowe od Związku Radzieckiego. Ustawodawca słusznie w poprzednich latach zaznaczył, że to finansowanie jest zabronione – zauważył Piotr Müller. Jak dodał, Robert Biedroń, który mówi o transparentności państwa i jawnej polityce finansowej "nie powinien mieć problemu, aby pokazać, jak wyglądają przepływy finansowe dla osób, które są zatrudnione w fundacjach z nim związanych". Ci ludzie chcą zarządzać państwem. Wypadałoby, aby wszelkie informacje zostały ujawnione. Oczekuję, że Robert Biedroń w końcu to ujawni. (…) Trzeba również zadać pytanie czy to nie jest omijanie lub nawet łamanie prawa – powiedział Müller. Gość Doroty Kani zauważył, że Robert Biedroń wykazuje się dużą hipokryzją. Mówi o zakończeniu wojny polsko-polskiej, a zmierza w zupełnie odwrotną stronę. Otwiera front do kolejnej walki w kraju, walki typowo ideologicznej. On twierdzi, że konstytucja mówi o tym, że państwo ma być laickie. To nie jest prawda. Konstytucja mówi tylko o wolności wyznania – podkreślał Müller. Polityk zaznaczył też, że nie wierzy w to, że Biedroń i jego partia są finansowani wyłącznie z datków pojedynczych osób. To jest finansowanie o charakterze systemowym. Konwencja była z pewnością droga, więc niech pokaże w imię transparentności, o której tak głośno mówi, skąd te pieniądze " – zaapelował. Źródło niezależna pl
  • ~kiedy ekstradycja rudego zamachowca Smoleńskiego
    (2019-02-13 07:49)
    Za Smoleńsk , tuskambergold , kradzież OFE , karuzele VAT-PALIWO ,BĄKA itd.itp ??? Kiedy ???