Kapica przed komisją ds. VAT: Nie było zakazu kontrolowania cystern z paliwem

Działania w resorcie finansów w latach 2008-2015, kompetencje, wyzwania i sukcesy opisał na początku wtorkowego posiedzenia sejmowej komisji śledczej ds. VAT były wiceminister finansów i szef Służby Celnej Jacek Kapica.

wróć do artykułu
 • ~Gazeta Wyblakła
  (2019-02-19 16:00)
  POlszewiki tylko walili w Gałę i tuczyli się na WACIKACH to było ich ośmioletnie rządzenie Polskim narodem na 250 miliardów w gwizdek
 • ~sd2017
  (2019-02-19 16:35)
  pis-owcy oszaleli i się sami zakiwali. W swojej głupocie próbują przestępców zrobić z tych co za czasów rządów PO-PSL z szarą strefą właśnie walczyli (Kwaśniak, Kapica) i to z sukcesami. Ogólnie przed wyborami wygląda to nieźle. panowi z pis, czekamy na kolejne strzały.
 • ~Marian
  (2019-02-19 18:27)
  Pan Kapica dyskredytuje przew.Siwego bo ten pisze i mówi prawdę.Niech komisja przeczyta dane za 2010 rok zamieszczone przez związek celników gdzie wykazano że w 2010 roku w Polsce sprzedano/rozprowadzono/ 110 mln litrów spirytusu 100% więcej niż wyprodukowano w kraju i legalnie wwieziono.Tu kłania się tzw.koncentrat etanolowy i cała sprawa tzw.spirytusu skażonego.Kapica w wolnej wypowiedzi głosił same ochy i achy czyli coś na modłe kontroli cystern na granicy.Stary dowcip:panie celniku pytanie za 100 tys.w która z trzech cystern jest pusta?Srodkowa! Zgadł pan!Dwie pozostałe wjeżdżają bez kontroli!Tak jest!
 • ~Frase
  (2019-02-19 19:22)
  Panie Marianie? A przew. Siwy z pana wypowiedzi, to ten pan, co współuczestniczył swoimi donosami w rozmontowywaniu Służby Celnej ?
 • ~koko
  (2019-02-19 23:23)
  Oglądałem z celnikiem który słysząc jego tłumaczenia lał z śmiechu.Powinny przesłuchać zwykłych celników którzy nie byli beneficencjami "dobrobytu" to włosy by komisji dęba stanęły.Przychodziły zarządzenia do południa że od 12 np. róbcie tak i tak,bez ustawy na gębę.
 • ~Sahajdaczny
  (2019-02-20 06:05)
  Przed wstąpieniem Polski do Unii zwróciłem uwagę na przejściu w X,że nadwyżki wyrobów akcyzowych przewożone przez podróżnych ponad normę podlegają opodatkowaniu.Zrobiłem to też pisemnie do MF.Od tego czasu wszyscy celnicy na przejściu znali mnie.Przekraczając granicę/po 12 latach/zgłosiłem do opodatkowania 1,5 litra alkoholu i karton papierosów.Celnik polecił mi zwrócić z powrotem 0,5l wódki i 8 paczuszek papierosów.Odmówiłem"zapłacę wszystkie należności celne i podatkowe".Wcześniej spytałem się mailem 10 krajów Unii i wszystkie się spytały i wszystkie odpowiedziały tak samo"In cases you exceed the travellers allowances a simplified calculation of charges can be used. The flat rate charge for alcoholic beverages is 6.80 Euros and for cigarettes it is 0.19 Cent per piece of cigarette."Spytałem się pozostałe 17 państw Unii i takie same odpowiedzi.Proszę przeczytać Art.37 ustawy akcyzowej,sprawdzić na internecie wypowiedzi 3 polskich celników.Sąd stwierdził"zgłaszając wyroby akcyzowe na granicy dokonał Pan prowokacji w stosunku do polskich służb celnych".Odpowiedziałem," z polskim służbami nie dyskutuje się teoretycznie" i były to jedyne słowa wypowiedziane na które sąd pozwolił.Jak obywatel narusza przepisy popełnia wykroczenie lub przestępstwo a co popełnia sędzia ,funkcjonariusz gdy narusza przepisy?