Niepełnosprawni

Nie jesteśmy dla nich nawet trzecim sortem - mówi RMF FM Iwona Hartwich, liderka ubiegło-rocznego protestu niepełnosprawnych i ich rodziców w Sejmie.

Jak tłumaczą niepełnosprawni, przez ponad czterdzieści dni protestu w Sejmie słyszeli, że nie ma środków na to, żeby pomóc grupie około trzystu tysięcy osób niepełnosprawnych od urodzenia, dlatego najnowsze obietnice wsparcia osób starszych i rodziców są zaskakujące.

Błagali o 500 złotych dodatku na życie no i po prostu nie było tych pieniążków, a teraz, na raz pieniążki się znajdują - zauważa Hartwich.

Nauczyciele

Tylko zdecydowany strajk w czasie egzaminów może spowodować, że rząd zacznie z nami rozmawiać i traktować poważnie edukację - zapowiedział w rozmowie z RMF FM Sławomir Broniarz szef Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Jak podkreśla, przez kilkanaście miesięcy związkowi nauczyciele słyszeli, że w budżecie nie ma pieniędzy na podniesienie ich pensji oraz pracowników oświaty.

PiS: pięć nowych propozycji programowych - 500+ od pierwszego dziecka, 13-tka dla emerytów

500+ od pierwszego dziecka, "trzynastka" w postaci najniższej emerytury 1100 zł dla każdego emeryta, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to nowa "piątka PiS przedstawiona podczas sobotniej konwencji partii.

"Moment jest ważny" - podkreślił lider PiS Jarosław Kaczyński w wystąpieniu podczas sobotniej konwencji PiS, pod hasłem „Nowa arena programowa”. "Zaczynamy kampanię wyborczą 2019 r. - ona będzie w dwóch turach, każda z nich jest ważna, oczywiście ta na jesieni najważniejsza" - oświadczył polityk. Jak zaznaczył, stawką kampanii "jest Polska, jest przyszłość Polski, przyszłość Polaków". "Polska dla wszystkich czy Polska dla niektórych - to pytanie ma wiele aspektów. Sądzę, że najważniejsze z nich są dwa: sprawa równości i sprawa wolności" - powiedział Kaczyński. Podkreślił, że to formalny początek kampanii wyborczej partii w 2019 r.

Celem konwencji, która odbyła się w warszawskiej Hali EXPO była mobilizacja działaczy oraz sympatyków partii rządzącej przed zbliżającym się maratonem wyborczym – majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego oraz jesiennymi do Sejmu i Senatu.