Prezydent mówi o poniżaniu nowych sędziów. Rzecznik SN: Bez konkretów to nieodpowiedzialne insynuacje

"Jesteśmy zbulwersowani słowami prezydenta. O ile można mówić o pewnej rezerwie wobec nowych sędziów SN, to nie ma żadnego poniżania. Oczekiwalibyśmy wyjaśnienia tej sytuacji" - powiedział w środę rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski.

wróć do artykułu
  • ~Rebe
    (2019-02-27 08:40)
    To może poczekajmy jeszcze co w tej sprawie ma do powiedzenia bundestag. Albo kneset. Bo przecież my własnego rozumu nie mamy.
  • ~Derwisz
    (2019-02-27 08:50)
    Operacja "Chaos" w polskim sądownictwie trwa nadal.
  • ~Ed
    (2019-02-27 08:50)
    Powołanie sędziego który jest założycielem Ordo Iuris przez Dudę pokazuje że P rezydent ma prawo gdzieś. Nie interesuje go ani konstytucja ani dobre imię Polski, chce za wszelką cenę wykonać misję powierzoną mu przez Kaczyńskiego.
  • ~Batko
    (2019-02-27 09:04)
    Czy Polska to Kraj Wolny Samostanowiący o Sobie? To UE ,to USA ,to Izrael ,a może jeszcze Tirówka będzie decydować Kogo ma powołać Prezydent.Z kim stosunki ma nawiązać Premier? Prezydent jak zechce to może powołać Najgorszego Sędziego jakiego ma Polska ,na Prezesa SN. I wielki ,,klocek" Lewackiej Hołocie do tego. To jest tak jakby sąsiadka nakazywała z Kim mam sypiać ,lub co jeść. Może pora opuścić tą ZBIERANINĘ?
  • ~Zaginiony ksiądz
    (2019-02-27 09:24)
    Jeżeli Polska to wolny kraj to musi przestrzegać wyroków własnego NSA. Jeżeli nie przestrzega bo prezes dał rozkaz mianowac do SN swoich miernych, wiernych to Polska powinna wystąpić z UNII bo to są standardy rosyjskie. W UNII nikt po Polsce płakać nie będzie.
  • ~DDD
    (2019-02-27 09:35)
    Targowica wlasnego rozumu nie ma i musi pytac. Ciekawe jakie szkoly oni konczyli chyba w Moskwie albo Korei. Ja bym takich sedziow i ich rzecznikow do szkoly polskiej wyslala
  • ~niestety,
    (2019-02-27 09:40)
    wysluchalem wypowiedzi tego osobnika uważającego się za prawnika i uważam,ze prawnikiem został albo przez przypadek,albo za odpowiednio gruba kopertę...wypowiedz swiadczy o kompletnym braku znajomości prawa międzynarodowego,ze nie wspomnę o prawie polskim...wstyd dla wykladowcow i wstyd dla uczelni,ktora takiego "geniusza" wypuscila
  • ~Zepp
    (2019-02-27 09:40)
    Pierwszy talib w SN
  • ~koscielna targowica
    (2019-02-27 10:07)
    Agent obcego panstwa - watykanu w SN, mozliwe tylko w republice kartoflano - katolickiej!
  • ~1000 lat zaboru
    (2019-02-27 10:20)
    okupacja trwa,targowica ma sie dobrze.
  • ~glupi jak polak
    (2019-02-27 10:23)
    pisokalmuki wierne podnozki czarnej mafii.
  • ~frankowicz
    (2019-02-27 10:28)
    Prezespan sadzi las, żeby ukryć zgniły liść. Z pomocą du_y i długiego nosa. Ale nie ukryje. Srebrny Kryształ wziął od Austriaka KOPERTĘ (z 50 tysi).Podobno dla księdza.Pamiętacie Sawicką?! Uczciwy Developer nie zapłacił Austriakowi - czyli go oszukał. Prezespan kupił bank za kasę Suwerena, a prezes tego banku (mianowany przez...tu zagadka dla inteligentnych) na telefon biegnie na Nowogrodzką z miliardowym kredytem.
  • ~sd2017
    (2019-02-27 11:01)
    Panowie sędziowie za bardzo wierzą w prawo. W tej sprawie mają jednak do czynienia z kimś, kto prawo ma gdzieś. Prawo jest dla głupich. pis-u prawo nie dotyczy.
  • ~Wieżosław Pisowski
    (2019-02-27 11:10)
    W Polsce nie ma "prezydenta"!!! Duda to PLENIPOTENT!!!!!!
  • ~Bogdan
    (2019-02-27 12:32)
    Wyrok NSA jest absurdalny i bez najmniejszych podstaw prawnych, a więc nie niesie żadnych konsekwencji faktycznych. To jakby nakazali rządowi i parlamentowi wstrzymać się z przychodzeniem do pracy albo z oddychaniem , bo zmieniono sędziom system emerytalny. Zemsta sekty sędziowskiej nie ma granic więc wszystko przed nami !
  • ~Mok
    (2019-02-27 13:04)
    Adrian ty się sam poniżasz. A mówienie prawdy o sędzia dublerach oraz wybranych do SN przez niekonstyucyjną KRS to obowiązek prawny każdego uczciwego sędziego.
  • ~ja ja
    (2019-02-27 13:13)
    Dziś urodziny Qnia, a tu pitu, pitu. Qń sobie życzył, by za rok do Dyndały gadać "panie premier" do Ko siniaka "panie marszał ku", a Ciamciarańcia żeby miał 60% POparcia na prezia... Nie dołączam do tego snu wariata.
  • ~oliwa sprawiedliwa
    (2019-02-27 13:24)
    Zapędził się biedaczyna. Poniżany to był Paweł Adamowicz i chyba widział, czym się skończyło i z czyjej winy, poniżani są inni prezydenci wielu miast, poniżani są opozycyjni posłowie i posłanki i nawet eurodeputowani ... trudno wyliczyć
  • ~rajmundo
    (2019-02-27 13:28)
    Pan Duda panikuje bo wie, że jego ostatni podpis to kolejny element kolekcji, która zostanie rozliczona przed Trybunałem Stanu.
  • ~przeinaczac jest latwo
    (2019-02-27 13:29)
    Przeciez nowi sedziowie sa ponizani poprzez ich kontrowersyjne nominacje. To prezydent idzie na konfrontacje ze srodowiskien sedziow i TSUE.

Może zainteresować Cię też: