Nie będzie lustracji Macierewicza. Prokurator IPN tłumaczy decyzję

| Aktualizacja:

Prokurator IPN w Warszawie nie podjął na nowo postępowania lustracyjnego wobec Antoniego Macierewicza. Z ustaleń Instytutu wynika, że jego oświadczenie lustracyjne jest prawdziwe, co oznacza, że nie współpracował on ze służbami PRL.

wróć do artykułu
  • ~MG
    (2019-05-02 17:40)
    Nie rozumiem, dlaczego moje wnuki, kiedy zobaczą A.Macierewicza w internecie, zaczynają na głos krzyczeć ze strachu i nie mogą zasnąć w nocy?
  • ~Moskal
    (2019-04-25 17:44)
    Instytut Prawicowej Nienawiści broni Tovaristscha ANTONA!
  • ~KONSTY.TUCJA
    (2019-04-15 07:13)
    i to mówi sowiecki agent Maciarewicz !!!
  • ~sclavus
    (2019-03-25 13:51)
    Nie lustrować Macierewicza, bo nie i już(!!) ... nie poddawać Macierewicza badaniom psychiatrycznym także nie, bo nie i już(!!) ... utrzymywać za to Macierewicza przy życiu na siłę i za wszelką cenę, bo kto, jak nie on będzie ciągnął ten "wóz z zamachem smoleńskim"???.. i to tym bardziej, że nagle - po raz drugi jednak - znaleziono "ślady trotylu na wraku tutki"!!!
  • ~mon
    (2019-03-21 07:28)
    To jakiś zły sen . Widzę samych jedów
  • ~Edi
    (2019-03-20 12:08)
    Jest tylko jedno wyjscie w przyszlych wynorach nie wybieramy dziadkow lesnych umaczanych w komunie. Oni niech juz ida na emerytury i odpoczywaja.
  • ~A mury runą, runą... stoczni gdańskiej
    (2019-03-20 10:18)
    To tak musiało się skończyć. Napisali fikcyjną ustawę lustracyjna, pisali fikcyjna ustawę degradacyjną, a dezubekizację przeprowadzili na sportowcach Gwardii, szyfrantach, Borowikach, lekarzach i pielegniarkach szpitali MSW i jednostek, mechanikach na warsztatach MSW, wywiadowcach kontr. i wyw. radiooperatorach tajnej łączności krajowej i zagranicznej. Na naszych, na Polakach. Elektronik-esbek kumpel Gosiewskiego lub kierowca esbek z WSW Macierewicza to dobrzy esbecy, a kilkadzieisąt tysięcy techników, referentów, magazynierów, kasjerek, speców od elektroniki, od bezpiecznej łaczności, od ochrony saperskiej, elektronicznej i wywiadowczej pielgrzymek JPII do Polski, to źli Polacy i żli ludzie. I kto to tak im zrobił? Ano, synalkopwie komuny jak Zero, Jarcuś i inni. Tak cwaniacko ochronili swoich enkawudowskich i czerwonych przodków. I wciaż są burżujami w kolejnej Polace.
  • ~Edek
    (2019-03-20 09:29)
    Tego "Lenina"...zlustrują w ...TWORKACH...
  • ~KONSTYTUCJA
    (2019-03-20 09:13)
    Ale czy sprawdzili czy jest agentem sowieckim ?!!!!
  • ~nomen omen
    (2019-03-20 06:40)
    Panie Macierewicz, czy jest pan agentem ? NIE. Mówi że nie , a on przecież zawsze mówi prawdę. Postępowania nie musimy wszczynać. Następny: Panie Piotrowicz.............? NIE
  • ~Babciajaga
    (2019-03-20 06:16)
    Antek za duzo wie o tych " waznych " z Pisu. Wiec , albo zostawic w spokoju, albo skrocic o glowe . Ale chyba wybiora te bardziej humanitarna alternatywe.
  • ~kjk;lhgtr
    (2019-03-20 05:46)
    MISIEWICZ WSZYSTKO UJAWNI ...
  • ~xvni
    (2019-03-20 05:43)
    przecież szpieg szpiega nie będzie prześwietlał ----jedna wspaniała drużyna
  • ~Atak na misia
    (2019-03-20 01:37)
    Cenckiewicz bredzi o moralności?!
  • ~piotr
    (2019-03-20 01:23)
    Przed chwilą rozmawiałem przez telefon satelitarny z Panem Bogiem... No ....., powiem , że nie jest specjalnie zadowolony z takiej decyzji IPN-u... Powiedział mi , że jeszcze się zastanowi.....
  • ~Maszyna marki Singer
    (2019-03-19 23:02)
    Niech sciagnie pantalony do kolan wyjdzie cala prawda !.
  • ~putto
    (2019-03-19 22:39)
    nie będzie lustracji, tak jak kler sam się nie oczyści tak IPN też się sam nie oczyści, prawo działa stosownie do życzenia prezesa i to jest smutne i bezprawne
  • ~Don Carlos
    (2019-03-19 22:31)
    On wiecznie żywy i niezniszczalny jak Ilicz.
  • ~autorwidmo
    (2019-03-19 21:55)
    No tak. Macierewicz nie współpracował ze służbami PRL. Macierewicz przecież współpracował ze służbami ZSRR. To stary agent GRU. A lustracja agentów GRU to zadanie dla ABW (najlepiej w Kiejkutach), a nie dla IPN.
  • ~Gracja
    (2019-03-19 19:50)
    Czemu tak się boją Antka? Musiał nieźle się obłowić w SKW.