Gen. Różański: Może Macierewicz chce dać żołnierzom kajaki lub pontony, bo tym można pływać po Zalewie

| Aktualizacja:

"Po raz kolejny pan Macierewicz jest nieprecyzyjny w przekazie. Nie byłym przeciwny przekopaniu jako przekopaniu, tylko sposobie jego uzasadnienia. Pan wiceminister Grabski, emisariusz pana Macierewicza, chciał na mnie wymusić na piśmie, że to ma uzasadnienie militarne" - mówi generał Mirosław Różański w odpowiedzi na wywiad z Antonim Macierewiczem w DGP.

wróć do artykułu
  • ~yellow submarine
    (2019-05-22 15:44)
    O poduszkowcach generał pewnie nie słyszał...
  • ~G.R. Umoff
    (2019-04-25 17:37)
    Anton Siekretnyj eto tiema dla filmov i knig!
  • ~ww
    (2019-04-18 10:36)
    towarzysz oficer i wszystko jasne. Jego wywiady i wyPOwiedzi w tzw.pewnego rodzaju mediów między innymi w których się wyPOwiadam dyskwalifikują tego nieszczęsnego towarzysza oficera aby go komentować.
  • ~55 always right
    (2019-04-17 11:50)
    Brak lustracji w wojsku,nauczycielstwie i mamy to co mamy-targowicę XXI wieku
  • ~Raz dwa trzy
    (2019-04-16 18:58)
    Według Różańskiego mamy się bronić na Odrze bo dywizje Szczecińską i Żagańską zostawili a rozwiązali w 2014roku dywizję warszawską żeby Putin mógł zająć Warszawę bez żadnego oporu....logika PO-nieudaczników.....
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-04-16 17:20)
    Na tym zdjeciu ten Ro.zan.ski wyglada jakby powachal wlasne onuce.
  • ~Edek
    (2019-04-16 12:57)
    Przyjdzie czas Panie generale na IRRACJONALNEGO Macierewicza...jeszcze troszkę trzeba poczekać...
  • ~Armia Radziecka.
    (2019-04-16 12:42)
    Jakich wypowiedzi można się spodziewać po tych co składali przysięgę na armię radziecką.
  • ~psycholog kliniczny
    (2019-04-16 12:31)
    Wstąpić do prosowieckiej szkoły oficerskiej gdy Jaruzelski ogłosił wojnę przeciwko polskiemu narodowi to poważna aberracja umysłowa.
  • ~szeregowy
    (2019-04-16 08:29)
    Działania militarne to również logistyka, zaopatrzenie, dostawy, a tego akurat nie realizują bojowe okręty wojenne. Jeżeli 11 Dywizja Kawalerii Pancernej była odwodem operacyjnym, to co we wschodniej części kraju było siłami pancernymi pierwszego rzutu?
  • ~starszy szeregowy.
    (2019-04-16 02:06)
    Proszę mi przypomnieć - ***** zostali po stanie wojennym czy później?
  • ~Owieczka
    (2019-04-16 00:09)
    Polska przed Rosją sama nie jest w stanie się obronić. W razie wojny NATO z Rosją to Polska będzie terenem na którym bronią jądrową strona broniąca się będzie zatrzymywała atak strony atakującej. Przy okazji my wyparujemy. Warto przypomnieć jak w czasie zimnej wojny aby powstrzymać ewentualny atak Układu Warszawskiego Amerykanie rozmieścili na terenie swego sojusznika - Niemiec Zachodnich pas min jądrowych. Te ładunki miały być odpalone i amerykanie nie przejmowali się w najmniejszym stopniu cywilną ludnością sojusznika niemieckiego. Polska powinna działać na rzecz dobrych stosunków pomiędzy UE i Rosją a robi dokładnie co innego.
  • ~RyTe
    (2019-04-15 22:16)
    Towarzysze generałowie z cenzusami ala ZSRR już w 1990 powinni trafić do cywila. Radzieckie służby musiały by być niemądre, żeby nie przygotować na nich haków.
  • ~Antoni Pierre Dolony
    (2019-04-15 21:25)
    Generał Różański to dla "maciorowesza" to Himalaje.
  • ~tornado
    (2019-04-15 21:08)
    Salut, Panie Generale!
  • ~gzyms
    (2019-04-15 20:41)
    A kiedy proces Antoniego na podstawie dokumentacji zebranej przez Piatka, dajac niezbite dowody na wspolprace z sluzbami rosyjskimi? Czy takie przeoczenie prokuratury mozliwe byloby we Francji, Anglii, w Belgii, nie wspominajac USA. Przeciez to jest kryminal wagi panstwowej. Mam nadzieje, ze kiedys powstanie film na ten temat, byleby juz nie bylo za pozno.
  • ~prorok
    (2019-04-15 20:18)
    weś jenerał koło i się walnij zanim coś wydukasz.
  • ~krystek
    (2019-04-15 18:40)
    ten general straszyl wojna zrosja na zlocie owsiaka tak nie zachowuje sie oficer ktory nic dobrego dla wojska nie zrobil bo minister byl psychiatra i siemioniak od tablic chemicznych tego nie ktorzy nie zauwazyli
  • ~Generale, wstyd, wstyd, wstyd!
    (2019-04-15 17:44)
    Czasy szybko się zmieniają. Sztuka i rzemiosło wojenne także. Dzisiaj na całym świecie także podoficerowie i szeregowi żołnierze uczeni są, że nawet najlepszy taktyk i najdzielniejszy żołnierz przegra bitwę i potem całą wojnę, jeśli nie doceni roli logistyki. Panie generale, liczne alternatywne szlaki komunikacyjne nie służą do pana generalskiej walki. Szlaki transportowe służą logistom. Każdy, dosłownie każdy rodzaj transportu, a tym samym każdy rodzaj szlaku, nawet błotno-bagienny, może zostać kiedyś wykorzystany aby dowieść uzbrojenie, amunicję, prowiant, leki, itp. Nigdy takich szlaków za dużo, im ich więcej i im są bardziej od siebie różne, tym lepiej! Dla logisty nie ma zbędnego szlaku, nieważnej drogi, zbyt licznych mostów i kanałów. Taki sposób oceny szlaku transportowego nie istnieje nawet w ocenie pod wpływem. Nie wiem więc co pan generał zażył. Obecnie generałowie dowodzący najnowocześniejszymi oddziałami przegrywają istotne bitwy, ponieważ nie potrafią pojąć tego, że wróg do transportu używa... osłów na wykreślonych z wojskowych map ścieżkach. Czasami najskuteczniejszy okazuje się sposób transportu uważany za głupi i niewiarygodny. W tym tkwi siła takich rozwiązań, bo schematyczni i przeciętnie utalentowani generałowie nie ogarniają w czym tkwi ta prosta prawidłowość.
  • ~NOR
    (2019-04-15 17:37)
    co ten jeneral bredzi ? hahaha