Szydło o odbudowie Notre Dame: To obowiązek wszystkich Europejczyków. Polski rząd złoży ofertę

| Aktualizacja:

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zaangażujemy się w odbudowę katedry Notre Dame. Będą różne możliwości włączenia się w pomoc – powiedziała we wtorek wicepremier Beata Szydło.

wróć do artykułu
  • ~Spostrzegawczy
    (2019-04-17 19:03)
    W Polsce jest ruin wiele.
  • ~rychu
    (2019-04-17 19:02)
    Beatka upowazni handlarza uzywanych samochodow z Torunia do zbiorki na odbudowe i bedzie taki sam efekt jak ze zborka na ratunek stoczni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Bingo
    (2019-04-16 15:16)
    Mateusz, jak chesz to jedź odbudowywać ale wara od naszych pieniędzy. Najpierw należy się nauczycielom.
  • ~Mustafi
    (2019-04-16 12:31)
    Na helmy dla armi nie ma,nie mowiac o sprzecie,cudze wojsko w kraju,a oni z pomoca.We Francji wszystkie katedry sa wlasnoscia panstwowa !.Jak oni nie chcieli bic sie kiedys o jakis tam Gdansk,to my teraz mamy tak samo w d.....ie ten watykanski barak.
  • ~Nie życzę sobie
    (2019-04-16 10:49)
    Szydło - Ty wszystkich Polaków do swoich zobowiązań nie mieszaj. W każdym bądź razie - wypowiadaj się tylko za siebie...
  • ~Gorzkie zale.
    (2019-04-16 10:43)
    Ja zaluje,ze zamiast kupic sobie lody,skladalem pieniadze na odbudowe Warszawy,a teraz jestem po 70 - tce.Co z tego mam ........no.
  • ~Pomyslec ze mamy XXI wiek ?.
    (2019-04-16 10:40)
    Czyja to jest katedra ?.W koncu kogo Bog Jahwe Stworzyl ?,czlowieka,Adama i Ewe, a ta z kolei stala sie matka wszystkich zyjacych, w tym i samej Maryji.List do Galatow rozdzial 4 wiersz 4 - 7.Ile w samej Francji jest sanktuariow maryjnych,a ile poswieconych Synowi Bozemu P.J.Chrystusowi ?.Ponad 1000 jest maryjnych, a kilka dla Jezusa.Biblia jest fundamentem wiary,a nie doktryny,dogmaty,w koncu te wszystkie katedry itd ,to miejsca dla poganskiego okultyzmu Krolowej Niebios .W NT w Dziejach Apostolskich opisany jest ten okult ,Wielka Artemida Atenska !.
  • ~fikołek
    (2019-04-16 10:33)
    Katedra +++
  • ~ooo
    (2019-04-16 10:29)
    ani złotówki bogatym Francuzom na odbudowę katedry! - Polacy odbudowali całą Warszawę, bo kochali swój kraj i stolicę i mieli prawdziwe wartości: wiarę w Boga i w przyszłość, wytrwałość, pracowitość oraz szacunek dla swojego dziedzictwa... Francja i Francuzi muszą się zdobyć na to samo, nie pajacować i robić fałszywe przedstawienia... a jak nie, to niech wezmą kredki i narysują sobie nową katedrę...
  • ~Lxx
    (2019-04-16 10:11)
    Jak niedbaluchy remontowały to niech teraz naprawiają a nie zaczynają żebrać na odbudowę. Proszę mi wytłumaczyć jak mogło dojść do pożaru?
  • ~Kacaff, medrzec z Bydgoszczy
    (2019-04-16 09:55)
    Brawo Pan Premier, Brawo Pani Szydło.Odejmiemy sobie od ust ale Kościół Matka Serdeczna może zawsze na nas liczyć w potrzebie. Nie zostawimy Kościoła francuskiego i Watykanu.Poza tym po co nam różne parki wodne - rozsadniki zła, albo wielkie autostrady niebezpieczne dla kierowców, kiedy kościół w potrzebie. Za to 22% Polaków zostanie zbawionych (według badań Britisch Chumber of Hurches) a tylko 4% Francuzów i 3% Czechów. Reszta będzie się smażyć przez wieczność w piekle.(zwłaszcza ipsanci, kaundeliści, koprofile i komuniści)
  • ~G g
    (2019-04-16 09:55)
    Katedra+?
  • ~Jean de Bordeau
    (2019-04-16 09:47)
    No nareszcie cos ludzkiego z ust polskiego polityka. Sie doloza , bo chodzi o 8 wiekowy zabytek, dobro cywilizacji europejskiej, czy tylko dlatego , ze katolicy wybudowali ? Ale niewazne, niech sie doloza, ja tez dam na ten cel pare euro!
  • ~Zniesmaczona
    (2019-04-16 09:41)
    Niedawno chowała flagę UE, a jej koleżanka z partii nazywała flage UE szmata a teraz wielka europejka się zrobiła...
  • ~Aronek
    (2019-04-16 09:22)
    Nie przypominam sobie aby Francuzi pomagali nam w odbudowie zrujnowanej Warszawy. Płonąca Katedra jest symbolem walącej się cywilizacji europejskiej. Myślę,że najlepiej będzie w tym miejscu postawić jakiś okazały meczet.
  • ~Smrodło-Uszydło
    (2019-04-16 09:13)
    Katedra+
  • ~komplecik
    (2019-04-16 09:10)
    AntoniM by tam wysłał OT. Najlepiej piechotą, bo nie samolotem, którego armia nie ma.
  • ~ggg
    (2019-04-16 09:10)
    LVMH ( Louis Vuitton, Dior, Sephora itd.) ogłosił darowiznę w wysokości 200 milionów euro. Myślę, że polska pomoc jest zbędna. Niech się lepiej zajmą polskimi nauczycielami, emerytami, czy służbą zdrowia.
  • ~cokroktopisieafery iSKOKinakasę
    (2019-04-16 09:00)
    Mały deweloperek przerzuci się na robotę za granicą, zdobędzie doświadczenie i wybuduje ze srebra 2 wieże Notre J.L.Canar d
  • ~Asert
    (2019-04-16 08:47)
    Beka dnia!!!! Hahhahaha...!