Legutko: Polexit to wielkie, ordynarne, zmasowane kłamstwo opozycji

| Aktualizacja:

Nie ma i nigdy nie było dyskusji na temat polexitu; to wielkie, ordynarne, zmasowane kłamstwo, którym posługuje się opozycja - powiedział w poniedziałek europoseł PiS Ryszard Legutko, komentując wypowiedź szefa KE Jean-Claude'a Junckera, który wyraził przekonanie, że Polska nie opuści UE.

wróć do artykułu
 • ~po co udawac glupka? przeciez wszyscy to wiedza
  (2019-04-29 20:53)
  Pan Junke sie myli bo przeciez PIS nie podziela obecnych wspolnych wartosci UE a chce je za wszelka cene zmienic. To mowia oficjalnie przed mediami rowniez inni startujacy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pan Legutko nie powinien z siebie robic pajaca bo UE nie walczy z niczyim rzadem tylko z lamaniem europejskiego prawa, porzadku i wartosci i do tego ma nie tylko prawo ale i obowiazek.
 • ~Icek syn Izaaka
  (2019-04-29 20:44)
  Dyskusji nie było, ale były przemowy. Publicznie wypowiadana niechęć przez samego prezesa PiS. Było napuszczanie tłumu na Unię w formie cwaniackich zagrywek: Unia zła, bo zmusza nas do przyjmowania "uchodźców", zaś pod stołem posłuszne wykonywanie poleceń Unii. Było: ta bezczelna Unia broni sędziów. (Samo napuszczanie o wiele mniejsze, niż na Rosję) Taki teatr: panu Bogu świeczkę i Diabłu ogarek. Było i plucie na Unię, w imie znalezienia lepszego miejsca w du.pi.e Amerykanów. Było olanie Unii czołganiem się do Izraela po pożyczki. Ale co tam, chrumce mówić prawdę, a ona, że deszcz pada.
 • ~cxxxc
  (2019-04-29 20:53)
  A dlaczego usunęliście flagi UE? A Duda, który podczas przecinania wstęgi w Pcimu powiedział, że UE to zło? Robicie Legutko durni z wyborców. Ale tylko z tych z PiS-u! Reszta ma rozum i widzi!
 • ~ ~~
  (2019-04-29 21:19)
  Zamach w smoleńsku to wielkie, ordynarne, zmasowane kłamstwo PiSu!!!
 • ~Jaro
  (2019-04-29 20:38)
  " Polexit to .......... kłamstwo opozycji". A Uczciwy Developer to prawdziwy demokrata, taki sam jak Ciepły Człowiek z Białorusi, inny demokrata z Rosji, Turcji, Kuby, itd.
 • ~adamos
  (2019-04-29 21:04)
  dla porządku przypomnę kilka co bardziej spektakularnych kłamst pisiaków: 1. Jak brat zostanie Prezydentem ja nie będę Premierem, 2. Ministrem Obrony będzie Gowin, a nie Maciarewicz., 3. w roku 2024 będzie wydatki na ochronę zdrowia wyniosą6% PKB. A potem zwtrot o 180 st. i mina niewiniątka
 • ~Kasia
  (2019-04-29 21:35)
  Polexit to ukryty plan Kaczyńskiego
 • ~WAW
  (2019-04-29 22:43)
  PIS jest w Unii tylko dla kasy, zeby finansowac kielbase wyborcza.Nie podzielaja zadnych wartosci europejskich, a wrecz pluja na Unie (vide te wszystkie Pawlowicze). Bez kasy nie byloby ich tam 5 minut. Na ich nieszczescie, 90% Polakow popiera UE, wiec tylko sztucznie sie usmiechaja i zapewniaja o swojej lojalnosci. Ochydne i obludne - taki ruski styl...
 • ~rychu
  (2019-04-29 21:17)
  Legutko, klamstwo to jest to co ty mowisz !!!!!!!!!!!!!!!!!!! wszystko co robi sekta Jareczka jest nakierowane na wyjscie, a jeszcze lepiej wyrzucenie z UE !!!!!!!!! zeby Jarek mogl rzadzic, Polska nie moze byc w UE !!!!!!!!!
 • ~KONSTY.TUCJA
  (2019-04-29 22:48)
  Co robi w Unii ten przestępca legutko, który ma prawomocny wyrok za szkalowanie wrocławskich licealistów ?!!!
 • ~E meryt
  (2019-04-30 07:23)
  Wyczuwam niemiecki akcent w tekstach. Już by Polskę rozdrapali gdyby nie Kaczor .
 • ~head
  (2019-04-30 08:35)
  A kto jak nie pisowska premier Szydło wyprowadziła flagi UE z uroczystości oficjalnych? A teraz wybiera się do Brukseli pracować w przebrzydłej UE za sowite wyplaty w euro. Jak i wszystkie jej spasione kumpele.
 • ~Ciuś ciuś sekciarskie kłamczuszki
  (2019-04-29 23:16)
  Kłamstw jak narazie żaden sąd opozycji nie udowodnił. Natomiast pewnemu chłopcu z drewna już dwukrotnie i to w krótkim czasie.
 • ~Klarenbacha
  (2019-04-30 05:36)
  Lekutko mu się kłamie a kłamie jak najęty.Nie pamięta swojej mowy na sesji PE jak opluwał UE w sprawie rzekomego podważania przez władze UE reformy sądownictwa.Taka śmieszna mała zakłamana postać.Już zaplanowali wyprowadzenie z UE np przez wprowadzenie paszportów katolickich to wymyślił ten drugi profesor z UJ niejaki Szczerski.Ośmieszają UJ i wszystkie osoby z nim związane.Wstyd ,że tacy ludzie zostali tam zatrudnieni Legutko miał wygłosić wykład w USA ale władze Uniwersytetu nie wyraziły zgody to wszedł tylnymi drzwiami i coś tam powiedział aby tylko otrzymać zapłatę.Bo przecież mu się należała a bardzo na nią liczył.
 • ~Żenada
  (2019-04-30 07:21)
  Nic nowego. Opozycja tylko szkaluje i szczuje- przez lata. Nawet przez przypadek nie zrobi niczego dobrego !
 • ~prawda
  (2019-04-30 08:55)
  junker brawo ,brawo, brawo , narescie powiedziałes PRAWDĘ ,.,.
 • ~Alik
  (2019-04-30 09:33)
  Największy oszołom jakiego znam
 • ~Lus
  (2019-04-30 12:06)
  DZIĘKUJĘ PANIE PROFESORZE ZA PRAWDĘ. Tak prawdę bo tylko prawdziwych patriotów stać na PRAWDĘ I DO TEJ ELITY NALEŻY PROFESOR LEGUTKO . Widzę że obroncy KE czyli PO , PSL ,SLD Zielonych lubią być poniżani i pouczani przez zachód , przez Merkel , Macrona tego durnia w przyciasnym garniturku któy cały czas nas poniża i każe nam płacić za mocarstwowy kolonializm ,czy my czerpaliśmy zyski z kolonii ,czy my czerpaliśmy zyski z wojen , nie więc dlaczego mamy płacić. Na każdym kroku dostajemy dowody nieuczciwości i chamstwa Niemców ,FRANCUZÓW ,chociażby nostrim,acta ll gorsze produkty , wykorzystywanie instytucji europejskich np banku , niemcy dostali pożyczki na dofinansowanie lidla ,ale my nie mogliśy dofinansować stoczni ,kopalni to nie są PODWÓJNE standarty . I tak ulubiony temat PRAWORZĄDNOŚCI bo my chcieliśmy i nasz rząd miał odwagę przeprowadzić reformę sądów a dostał od społeczeństwa mandat na reformy , a co się dzieje we Francji ,od kilku miesięcy giną ludzie na ulicach fracji ale co tam tam praworządność nie jest łamana . I jeszcze jedno ostatnio jeden z gigantów opozycji były sędzia Trybunału konstytucyjnego nazwał nas społeczeństwo niewolnikami , czy mało wam . Jak chcemy żeby nas szanowano to musimy sami się szanować , i nie pozwolić aby cały czas opozycja odstawiała cyrk . Która na kłamstwie buduje swoją drogę i pokazuje prawdziwą twarz . Polacy nie chcą wyjścia z UNII EUROPEJSKIEJ ,my tylko chcemy być jej pełnoprawnymi uczestnikami , to tak dużo ? Jeszcze raz dziękuję Panie Profesorze.