Szef MSWiA: Żołnierze Pierwszej Armii mieli w sercu miłość do ojczyzny. Ich dowódcy zaprzedali dusze Sowietom

| Aktualizacja:

Polskość wyznaczana przez biało-czerwoną to wybór, to stan ducha; polskość oznacza solidarność, wolność, wielkość - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z harcerzami, kombatantami i działaczami opozycji antykomunistycznej w Szczecinie. "Ta biało-czerwona, której święto tutaj obchodzimy, była w sercach tych, którzy walczyli pod Tobrukiem, na Monte Cassino, ale towarzyszyła również tym prostym żołnierzom, którzy nie zdążyli do armii gen. Andersa i przyszli tutaj z Pierwszą Armią Wojska Polskiego" - stwierdził z kolei szef MSWiA

wróć do artykułu
  • ~obserwator życia
    (2019-05-05 11:24)
    Panie Brudziński! czy Pańskie stronnictwo polityczne z przystawkami zawsze tak myślało pozytywnie o polskich żołnierzach, którzy ze wschodu walczyli z okupantem czy to taki dowcip przedwyborczy? O ile sobie przypominam to w przeszłości całe wiadra ********* żeście na nich wylewali!
  • ~kolejka do lekarza lub lecz się sam
    (2019-05-03 12:58)
    Panie Błaszczak, ci z Ludowego Wojska Polskiego nie walczyli, żeby tylko w tym roku cena mięsa w sklepach poszła z 14 zł/kg, na 21 zł/kg. Nie walczyli, żeby w Polsce zwykła narodowa woda, była droga jak złoto. Nie walczyli, żeby cena za śmieci wzrosła w stosunku do zeszłego roku o 220%. I z pewnością nie walczyli, żeby w tzw. służbie zdrowia czekało się 3/4 roku na wizytę u specjalisty lub dentysy z tytułu prawa do NFZ, natomiast komercyjna wizyta była za tydzień. Trzy lata temu przyrzekaliście ludowi co innego. Ubolewaliście nad tym haniebnym procederem antysolidarnościowym.
  • ~Kebu
    (2019-05-03 12:28)
    Jojne morawiecki, jeśli już ktoś zaprzedał dusze, to ty. Ale ty, raczej duszy nie masz. Powiedz to, tysiącom więźniów obozów koncentracyjnych.Udowodnij im, że byli głupi ciesząc się na widok żołnierza Armii Czerwonej i Ludowego Wojska Polskiego u bramy obozu koncentracyjnego.
  • ~Bingo
    (2019-05-03 11:21)
    Wyjatkowo parszywa wypowiedź Brudzińskiego. Ohyda.
  • ~obserwator życia
    (2019-05-03 10:13)
    Drogi mądrochołku! Po II WŚ wyżsi oficerowie ,,rdzenni Polacy" gdyby nie wchodzili władzom rosyjskim w tyłek to nigdy nie mielibyśmy polskich generałów w armii tylko rdzennych Rosjan. Obecnie również żołnierz ambitny a nie koniecznie zdolny musi wchodzić w tyłek władzy cywilnej jeżeli chce zrobić karierę w wojsku. Będzie sikał pod wiatr to żle skończy. W naszym kraju obecnie nikt się nie liczy ze zdaniem nawet najwybitniejszego wojskowego stratega. Liczy się opinia misiewiczow!!!!
  • ~tttt.
    (2019-05-03 07:04)
    Ja pamietam dokladnie to TW Bolek zwalczyl komune i juz.
  • ~andy
    (2019-05-02 23:22)
    zgadza sie ! podobnie bylo we wrzesniu 39 roku -dowodcy sprzedali dusze sowietom odmawiajac Rumunii chec wywiozania sie z sojuszu i zaatakowania kacapow gdy ci nas zaatakowali....tylko czy ta lysa pala wie o tym fakcie?
  • ~syn akowca
    (2019-05-02 21:37)
    Jest obrzydliwoscia i godne potępienia gdy tacy prawicowo-koscielni młodzi PiS politycy jak J.Brudzinski próbują znieważać polskich żołnierzy 1 Armii WP młodych ludzi których zesłano jeszcze za Cara a i decyzjami Stalina na wschód Rosji , a którzy jedynie dzieki utworzeniu własnie tej Armii I zgodzie Stalina mogli opuscić Rosje i wrócić do naszej Ojczyzny....wielu jednak zostało zabitych w czasie drogi przez Lenino .Hańbą dziś jest ze takie słowa wypowiada człowiek na takim waznym w wolnej Polsce stanowisku
  • ~sd2017
    (2019-05-02 19:24)
    Czy tow. brudziński i inni jego towarzysze partyjni już wiedzą, dlaczego bracia kaczyńscy mieli w latach 50-tych i 60-tych wspaniałe dzieciństwo w willi na Żoliborzu w sytuacji gdy prawdziwym warszawiakom zabraniano powrotu do siebie, a byli AK-owcy, żołnierze podziemni byli szykanowani, czasami więzieni, a jeszcze i czasami - zabijani ?
  • ~Klasyka Gatunku
    (2019-05-02 19:14)
    Panie Brudziński, czy to prawda że ukradł pan buty???????/
  • ~Bubu
    (2019-05-02 19:14)
    Czy to prawda, że Mateusz był doradcą Tuska i rejwodził w knajpie u Sowy? Czy to prawda, że był prezesem WBK - lidera kredytów we Frankach? O co tu naprawdę chodzi? Gdzie znajduje się granica absurdu?
  • ~Mark Twain
    (2019-05-02 19:12)
    KTOŚ TYMI ŻOŁNIERZAMI MUSIAŁ DOWODZIĆ! WIĘKSZOŚĆ PRZEDWOJENNEJ KADRY OFICERSKIEJ NA WSCHODZIE ZOSTAŁA ZAMORDOWANA! PAN PREMIER PODCZAS OMŁOTÓW MUSIAŁ SOLIDNIE WALNĄĆ SIĘ CEPEM W GŁOWĘ!!!!
  • ~[ ╲╱]♏[├─┤]
    (2019-05-02 18:06)
    bosze... co za bełkot... Mateusz zlituj się nad Polakami...
  • ~a ci to co ?
    (2019-05-02 17:22)
    Jaruzelski, Cimoszewicz, Kwasniewski, Czarzasty , Miller i Spółka też zaprzedali dusze Sowietom.
  • ~chdziaje
    (2019-05-02 16:06)
    kto wyplul na swiat ta zgnilizne rzadzaca polska jeden w jeden to nieuk i de---il dzbany jedne
  • ~H.Buczak
    (2019-05-02 15:26)
    Piszac te teksty nie mialem ,zadnego interesu popierac zadnych partii i organizacji w Polsce,dla mnie, to juz zapozno !.
  • ~dal
    (2019-05-02 15:19)
    Nowi polityczni przedstawiaja nam nowa wersje historii - teraz jest juz jasno, ze tak naprawde prawdziwy Polak to Polak Wyklety, ten kto walczyl z komunistami po 45 roku, reszta ma sie rozumiec to drugi sort, no i ten chrzest na ktory z utesknieniem czekal caly Narod co nas usadowil na Pomorzu Zachodnim, ktore zreszta szybciutko jak tylko moglo oderwalo sie od "macierzy", o reakcji poganskiej zwyklego ludu, ktora miala dosc odgornego wprowadzania chrzescijanstwa i przegonil ksiezy i powrocil do poganstwa po 1038 roku oczywiscie ani mru, mru, nie uchodzi a Szczecin i Dolny Slask sam sie nie przylaczyl do macierzy, zalatwil to tow. Stalin, ktory po prostu olowkiem poprawil granice przesuwajac ja nad Nyse Luzycka, podobnie jak i to ze wysiedlil Niemcow i wzial sobie Polski Wschod gdzie przewazali etnicznie Ukraincy czym oddal nam niezamierzona przysluge - innaczej mielibysmy nieustanna wojne domowa z Ukraincami, taka druga Yugoslawie. Panowie nie bylo Was wtedy na swiecie kiedy tysiace ludzi wypuszczonych z ruskich lagrow nie mialo wyborow wraz z ich dowodcami!
  • ~Rozdziobaly nas kruki i wrony !.
    (2019-05-02 15:17)
    Dodam wam jeszcze jedna ciekawa historie wlasnie ,ktora wydarzyla sie 2 maja 1945 roku w Berlinie.Moj ojciec,walczyl pod Politechnika,potezny gmach,w tym czasie jego kolega str.sierzant Wl.Mlynarski zostal ranny w noge i to w jeszcze nie zagojona ostatnia rane.Wybuchl potezny pocisk zginelo wielu zolnierzy ,ktorzy szli z gulagow syberyjskich.Pan Wl.Mlynarski byl niedosc ,ze ranny ,to ogluszony,przez dwa tygodnie piana toczyla mu sie z ust,byl nieprzytomny.Moj tata kilka lat po wojnie spotkal go w Krakowie i tak sie stalo ,ze ja z nim pracowalem w HiL,to byl bardzo porzadny czlowiek rodem z Wilna.Tak,ze nie wielu moglo brac udzial w I defiladzie zwyciestwa w Berlinie.Dziwne ,ze w GB - e,zabraklo na defiladzie polskich pilotow i wojskowych innych rodzajow broni.Moi krewni zostali pominieci,a to dlaczego ?.Pytanie kto podzielil wtedy narod,nawet najblizsza rodzine,co dopiero dzisiaj zamiast opluwac sie na wzajem,zacznijcie poznawac nasz problem.Na tym koncze bo padam nie od pociskow ,a tabletek nasennych.
  • ~TakiJestem
    (2019-05-02 15:12)
    A w jakim wojsku służył minister Brudziński i jaką przysięgę tam składał ? W LWP czy już w tym "poprawnym", A może był tym niezłomnym, który odmówił przysięgi w LWP? A może w żadnym nie służył ? A prezes Kaczyński w jakimś służył? Żadnej refleksji nad swoją mądrością , przyzwoitością i wiedzą historyczną lub ich brakiem u tego Pana. " Na wargach roztropnego znajduje się mądrość, lecz rózga spada na plecy nierozumnego" - przypowieści Salomona .
  • ~ech
    (2019-05-02 14:49)
    To nie Anders wyzwolił Polskę, to nie ci, którzy walczyli pod Tobrukiem pogonili z Polski hitlerowskich oprawców - czy to się tej obecnej władzy i pseudo historykom to podoba, czy nie.