Rząd zapowiedział zaostrzenie kodeksu karnego. Ziobro i Morawiecki przedstawili SZCZEGÓŁY

| Aktualizacja:

Wśród najważniejszych zmian w Kodeksie karnym jest m.in. wprowadzenie możliwości orzekania kary więzienia nawet do 30 lat - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Ocenił, że dotychczas niektóre brutalne zabójstwa i pedofilia "były traktowane przez nasz Kodeks karny zbyt łagodnie".

wróć do artykułu
  • ~Fan
    (2019-05-20 22:07)
    Ten rząd się nie patyczkuje i za to szanuje Morawieckiego!
  • ~felix123456
    (2019-05-14 22:01)
    Poprzednie rządy nie zrobiły nic. Rząd Morawieckiego reaguje natychmiast, to opozycji też nie pasuje? Bo co? Bo lepiej jakby rząd nic nie robił, wtedy by się można było przyczepić jeszcze bardziej?
  • ~rychu
    (2019-05-14 18:43)
    to jest belkot w wykonaniu Zbysia od bicia piany i Mateuszka-klamczuszka !!!!!!!!!!!!!! oni musza powiedziec Polakom co zrobia w sprawie ukrywajacych sie w katolskiej sekcie bandytow znecajacych sie po dzis dzien nad naszymi dziecmi oraz ich protektorow / ochraniarzy, zarowno w kosciele jak i na zewnatrz kosciola !!!!!!!!!!!!!!!! kosciol, jezeli chce przetrwac, musi powiedziec jak oczysci swoje struktory z przestepcow !!!!!!!!!!
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2019-05-14 18:29)
    Pierwszorzędne znaczenie ma nieuchronność kary, sprawą wtórną pozostaje jej wymiar.
  • ~cycata baśka z mokotowa
    (2019-05-14 17:08)
    A za gwizdanko z wikarym to będzie więcej ?
  • ~ciocia gruba berta z torunia
    (2019-05-14 17:06)
    Strach się bać zakochać. Ja mam 15,5 lat.
  • ~Dark
    (2019-05-14 16:27)
    A jakie ma znaczeniem podniesienie z 25->30 lat kary skoro dotychczas tylko 0,2 przypadków to kara na 25 lat. Równie dobrze mogą sobie PiSowczyki uchwalić 150 lat i nadal ksieży nie umieszczać w spisie przestępców seksualnych oraz ich nie ścigać. Ważna jest 1. wartość minimalna kary 2. nieuchronność a więc np. brak powiadomienia przez kogoś kto wie etc ... powinien być również kadrany. Inaczej wszyscy wiedzą ale przecież to ksiadz ... a ciemny naród kupuje teze że Ksiądz to przedstawiciel Boga ... taki poborca podatków już na ziemi.
  • ~Niestety:(
    (2019-05-14 16:24)
    TWARDE prawo ale PRAWO dla wszystkich...... ( *z wyłączeniem kleru i pisowców oraz prezesa dewelopera)
  • ~tak bedzie....
    (2019-05-14 16:23)
    Podwyższenie wieku spowoduje tylko że ścigać teraz będą jakieś zakochane pary dzieciaków w liceum... 16 lat to już liceum... Natomiast księży jak nie ścigano tak nie będą ścigać.... Jak można ścigać tych na których reki nie można podnieść...? cytat prezesa.... Obłud, obłuda i jeszcze raz obłuda panowie....
  • ~zin
    (2019-05-14 16:07)
    PIS robi to dla propagandy wyborczej nie ma im co wierzyc Prokuratura boi sie wezwac ksiedza do prokuratury sady wydaja wyroki smieszne
  • ~ares
    (2019-05-14 16:05)
    Pozory, PiS i KK to dwa bliżnięta i nie da sie ich odkleić.
  • ~Ministrant!
    (2019-05-14 15:48)
    Aleśta narobili!!!!!!!!!!!!!!!!! Klerycy już myślą o odejściu z seminarium! Za duże ryzyko za mały cymes!
  • ~co za czasy
    (2019-05-14 13:37)
    A dlaczego musi byc to tak szybko zalatwiane i dlaczego przed wyborami. To przeciez lezalo w "szufladzie" chronione przez ludzi Kosciola, wiernych i nasza wladze. Kazdy glos na temat patologii w Kosciele byl i jest uwazany jako wojne z Kosciolem i wywoluje wielka histerie. Czy w tym roku Kosciol rowniez bedzie z ambon naganial PIS-owi wyborcow mowiac ze kto nie glosuje na PIS wbija dodatkowe ciernie w korone Chrystusa?
  • ~SAJGON
    (2019-05-14 13:33)
    Toć to jest wszystko pic fotomontaż . Jak patrzę na gębę Brudzińskiego to wiem , że albo zastrasza pisowską policją , albo łże . Morawiecki zwany poniekąd Pinokiem ciągle kłamie jak najęty i jedynie w Brukseli trzepnął jĘzorem , że jako premier nic nie może , bo taki jeden z brzuchem jak bęben , zwykły se poseł PIS Jarosław K. ma władzę . Jaki wiadomo cygani ! Nie ilość lat więzienia decyduje o surowości , tak mówią psycholodzy zajmujący się więziennictwem . Te kary sa wystarczające , tylko z więzień nie można robić SANATORIUM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~TTT
    (2019-05-14 13:23)
    To nie wysokość tylko nieuchronność kary powinna odstraszać. Co z tego, że nie wolno rozmawiać przez telefon w czasie prowadzenia auta jak i tak wszyscy gadają bo szansa, że cie złapią jest praktycznie zerowa.
  • ~Seks z 12-tkami juz nielegalny w Watykanie
    (2019-05-14 11:41)
    W Watykanie seks z 12-latkami juz nielegalny od 2013 r. Obowiazuje granica 18 roku zycia.
  • ~15 czy 18 lat ?
    (2019-05-14 11:23)
    Od ktorego roku zycia w swietle prawa polskiego dopuszczalny jest legalny seks z osoba dorosla? Od 18, 15, cz 12 roku zycia? Ludzie nie wiedza, wiec trzeba ich uswiadomic. Nie wiedza ludzie dorosli, nie wiedza uczniowie, a powinni.
  • ~Zepp
    (2019-05-14 10:54)
    Przed wydaniem wyroku sprawdzić czy nie ksiądz
  • ~zyyxxyyz
    (2019-05-14 10:49)
    Jasne. Oczywiście problem powstał wczoraj i rzad od razu się za niego wziął. Tylko gratulować szybkiej reakcji. Jaki jest gwarancją, że sprawa zostanie załatwiona wyjątkowo nieudolnie, żeby tylko wszyscy cicho siedzieli.

Może zainteresować Cię też: