Totalna dekomunizacja. Projekt Kamińskiego może oznaczać koniec karier nawet kilkunastu tysięcy osób

Nowy projekt ustawy o ochronie informacji niejawnych pozbawi dostępu do nich byłych funkcjonariuszy bezpieki PRL, którzy zostali pozytywnie zweryfikowani po 1989 r.

wróć do artykułu
  • ~Totalna Dekomunizacja.
    (2019-05-17 07:30)
    Skoro POwstała totalna opozycja, to dlaczego nie może być totalnej Dekomunizacji.
  • ~szutka
    (2019-05-17 07:28)
    Pan Karski i Pan Zybertowicz do raportu! Pani Basia sprawdzi.
  • ~Arcturus
    (2019-05-16 22:55)
    To jest patologia że jeszcze do tej pory nie rozliczono się z komuną. Świadczy żle o Polakach. Tak bardzo umiłowali i miłują dalej Homo Sovieticusa z jego zabójczą ideologią.
  • ~sierpem i młotem w czerwoną hołotę
    (2019-05-16 22:48)
    Nie było w Polsce rzeczywistej dekomunizacji więc należy ją zrobić nawet teraz.
  • ~Oficer WP
    (2019-05-16 21:44)
    Człowieczku.dekomunizujesz 80 latków. Pomijam fakt że z Armii odejdą 55 latkowie:doświadvzeni.jeszvze dość młodzi.ale to nic:zatrudnisz molestowanych ministrantów
  • ~Torrent
    (2019-05-16 21:28)
    miejmy nadzieję, że zakończy to przy okazji kariery panów Bejdy, Wąsika, Kamińskiego i Święczkowskiego ...
  • ~grabarz
    (2019-05-16 20:40)
    Przestańcie się wygłupiać. Teraz dziadek już firmy nie prowadzi a jego syn, który należy do PiS-u.
  • ~hist
    (2019-05-16 20:28)
    Przecież ci ludzie dawno odeszli, w różny sposób poprzejmowali państwowe firmy, podzielili je między rodziny i się teraz śmieją. Właśnie o to chodziło by jak najwięcej czasu minęło by kolesie którzy przejęli mienie mogli je bezpiecznie ulokować. Ale czy była jakaś umowa przy Okrągłym Stole o 30 latach spokoju ?,nie wiem.
  • ~Lelum polelum.
    (2019-05-16 20:11)
    Czy projketowane rozwiązanie uniemożliwi księżom, byłym TW, dalszej kariery w polskim Kościele?
  • ~motek
    (2019-05-16 20:01)
    Rozpocząć od aktorów filmu "O tych dwóch, co ukradli Polskę"
  • ~W. Drogowy
    (2019-05-16 19:54)
    Jesień 2019 - totalny KONIEC PiS!
  • ~motek
    (2019-05-16 19:36)
    Jojki jojki jojki... troszku się martwię... Byłem osiem lat w harcerzach... Czy teraz Ziobro razem z agentem Tomkiem przyjdą do mnie o 6 rano?!
  • ~Cadavar
    (2019-05-16 19:25)
    Po wyborach doda się do tej ustawy jeden punkt - współpracował lub wspierał dobrą zmianę i będzie jak znalazł.
  • ~emeryt MSW PRL
    (2019-05-16 18:58)
    Wniosek jest prosty, święta inkwizycja rozpoczęła kolejne polowanie. Nie wiem, w kogo to ma być wymierzone, bo twTatkoBalbina nie żyje, a twBalbina jest tym, który dziś bawi się w szafarza losu setek tysięcy Polaków. Nie żałuję tych, którzy przez 30 lat "wolnej polski" wsyługiwali się kapitalizmowi i rodom komunistycznych oligarchów zamienionych w magdalence na .burżuazyjne rody. Czerwony baron kaczor dziś niczym Stalin rozprawia się ze swoimi. To jego najwięksi wrogowie, a zarazem zagrożenie. P{sychopata, jak jego idol - morderca Trockiego i Lenina. Nie kibicujmy. Cieszmy się. Kiedy nas linczowali, litości nie mieli. Tym "esbekom" których chcą spuścić, nikt emerytury nie odbiera. Nikt nie skazuje na głód i bezdomność. Terror jednak nasila się
  • ~Półliterek
    (2019-05-16 18:14)
    ... a może także prohibicja drogi Całujący Bokserkę?
  • ~Został płacz
    (2019-05-16 17:49)
    Pan Mariusz Kamiński nie wzbudza zaufania. Znowu do jednego worka chcą wrzucić osoby, których jedynym "przewinieniem" jest urodzenie się przed rokiem 1989. Ich Matki popełniły przestępstwo rodząc w tamtych latach. Te, które już nie żyją, wykopać i osądzić. Jakim prawem urodziły "przestępców"?
  • ~Ferajna przefarbowanych lisów
    (2019-05-16 17:39)
    Czy wiecie gdzie i komu służył powojenny megakomunista Erich Hœneker PRZED wojną ? Gwarantuję, że nie Międzynarodówce Komunistów .
  • ~Tempora mutantur panie ober
    (2019-05-16 17:30)
    Ławrientij Beria na 2 godziny, ba, na 2 minuty przed śmiercią Stalina teoretycznie był najbardziej nieusuwalną osobą ze swojego stanowiska na świecie.
  • ~Patriota
    (2019-05-16 16:53)
    dlaczego jak za epoki stalinowskiej skasowaliście wpis osoby Patriota, który to wpis obnaża pozorowane działania PiS w zakresie opcji zero, którą po wyborach nie wykonali, a teraz prawie po 4 latach próbują na piśmie wprowadzić, a tego nie zrobią gdyż w PiS rządzącą esbeki i agenci wsw i wsi i taka jest prawda.
  • ~Patriota
    (2019-05-16 16:39)
    Pozorowane działania, gdyż w PiS jest cała masa esbeków i utajonych współpracowników wsw i wsi, więc co z nimi? Oni rządzą Polską, więc działania Mariusza Kamińskiego są tylko na piśmie dla oka i uszu w NATO, w USA i w EU. Nie będzie to realizowane, gdyż prezes PiS po wyborach powiedział, że nikogo już nie ruszy, po tych wygranych przez PiS wyborach, więc po co te pozorowane działania, których nie zrealizują. Ludzie którzy przed wyborami chcieli opcji zero są albo odstawieni od wszystkiego, nie mają pracy, są poza nawiasem, albo tajnie lub jawnie zostali zamordowani przez bezpiekę przy obecnym PiS.