Totalna dekomunizacja. Projekt Kamińskiego może oznaczać koniec karier nawet kilkunastu tysięcy osób

Nowy projekt ustawy o ochronie informacji niejawnych pozbawi dostępu do nich byłych funkcjonariuszy bezpieki PRL, którzy zostali pozytywnie zweryfikowani po 1989 r.

wróć do artykułu
  • ~mkk
    (2019-05-16 11:31)
    To teraz wywalą prok.Piotrowicza nareszcie? Ustawowo? Bo przecież prok. Piotrowicz był funkcjonariuszem komunistycznej hierarchicznej organizacji śledczej, organizacji opresyjnej. No to sie min. Kamiński nareszcie spisał - taka ustawą wprost w Piotrowicza! Brawo Kaminski!
  • ~Aldi
    (2019-05-16 11:28)
    Już dawno temu powinien ten temat być zamknięty.Ale kto to miał zrobić PO-ZSL jak oni są za pan brat z tym tałatajstwem. Wszystkim SB , ubekom , współpracownikom TW i agentom ,wszystko pozabierać i wymazać zakały z naszej historii, bo to wstyd i hańba.
  • ~szczesliwy Polak
    (2019-05-16 11:14)
    Wielkie brawa dla Pana Mariusza Kaminskiego. Wreszcie doczekamy sie prawdziwej dekomunizacji i wreszcie prezydent Donald Trump zniesie dla Polakow wizy do USA. O Bosze, jak ja dlugo musialem na to czekac !
  • ~jaity
    (2019-05-16 10:42)
    Trzeba nareszcie skończyć z polityką sterowaną hakami.
  • ~Zaginiony ksiądz ze Srebrnej
    (2019-05-16 10:42)
    Tow Kamiński spoko , wróci wolna Polska i państwo prawa będzie depisacja.
  • ~Tarantula
    (2019-05-16 10:32)
    Ciekawe jakie jest drugie / trzecie dno nowej inicjatywy tego nadaktywnego pana. Pocichu sprowadza sie do naszego kraju nowych ludzi obcej rasy, którym trzeba zapewnić godną pracę.
  • ~HUNTER
    (2019-05-16 10:30)
    Mam nadzieje ze dotyczy to tez bylych PZPR-owskich funkcjonariuszy ktorzy sa w obecnie w pierwszych szeregach PIS.
  • ~rzeczywistość
    (2019-05-16 10:21)
    Mówimy o ludziach DWUKROTNIE zweryfikowanych pozytywnie przez służby RP. Których jedyną winą jest "wina w zbyt wczesnym urodzeniu. Bo pod względem prawnym są czyści (sprawdzono, że nie popełnili przestępstw i wykroczeń przez 1989r. ani w III RP i nie mają żadnych powiązań z obcym wywiadem).
  • ~Starszy człowiek
    (2019-05-16 10:19)
    Stalinizm w czystej postaci - "walka klasowa zaostrza się wraz z rozwojem socjalizmu". O tempora, o mores...
  • ~obcokrajowiec z wyboru
    (2019-05-16 10:07)
    Przerazajaca mentalnosc. Ten czlowiek o powierzchosci zlosliwego karzelka ustawia sie jako moralny autorytet. Wszystko jest oceniane w bialo-czarnych barwach, bo tak jest praktycznie w politycznym kontekscie. Ze sprawiedliwoscia to nie ma nic wspolnego.
  • ~frankowicz
    (2019-05-16 10:05)
    A co z Krzyżakami? Podobno co 2-gi w Sądzie Najwyższym to Krzyżak, a co 3-ci to Prusak, a co 4-ty kradnie części do wiertarek. Jak żyć?
  • ~jes
    (2019-05-16 09:55)
    Ludzie którzy za komuny byli w służbach, dzisiaj są już w wieku emerytalnym. Ale pewnej grupy ludzi brakuje w tej udawanej dekomunizacji. Pewnie się domyślacie której
  • ~Aron
    (2019-05-16 09:46)
    Wreszcie ? czego tak pużno ?
  • ~Kara
    (2019-05-16 09:43)
    Kiedy oczyścimy te KOMUNISTYCZNE GÓ. WNO, które wanaijet do dnia dzisiejszego?
  • ~Atak na misia
    (2019-05-16 09:43)
    Kamiński nie ruszy swoich, z piotrowiczem na czele...
  • ~Ob
    (2019-05-16 09:20)
    Temat zastępczy. Byli funkcjonariusze SB mają ponad 60 lat. Większość jest na emeryturze. Aby tylko nie mówić o filmie Sekielskich
  • ~wieszczyca
    (2019-05-16 08:59)
    Nie było w Polsce rzeczywistej dekomunizacji więc należy ją zrobić nawet teraz.
  • ~jazik
    (2019-05-16 08:58)
    Ciekawe, czy ci którzy są alkoholikami, zoofilami dostaną poświadczenie? A ci co kradną paliwo na stacjach benzynowych też dostaną?
  • ~Piąta rano pobudka
    (2019-05-16 08:51)
    No to TW Balbinę w końcu też już dorwiecie ? Tylko dokarmiajcie menażerię.
  • ~saqa
    (2019-05-16 08:49)
    Facet był i jest paranoikiem.