Dulkiewicz: Zastanawiam się, czemu ma służyć to nieustające kwestionowanie polskości Gdańska

| Aktualizacja:

Zastanawiam się, czemu ma służyć to nieustające kwestionowanie polskości Gdańska. Myślę, że to jest treść sporu o Westerplatte - mówiła w TOK FM Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

wróć do artykułu
  • ~KRYSTEK
    (2019-05-23 11:35)
    TAK TO JEST JAK TA PANI NIEWIE KTO BRONIL GDANSKA PRZED OKUPANTEM , GDANSK JEST MIASTEM POLSKIM A NIE NIEMIECKIM CZY TO PANI PODOBA SIE CZYNIE TO POLACY GINELI W OBRONIE TEGO MIASTA IOBRONILI A ZE PANI SZEF WMAWIAL LUDZIA ZE TO NA LEZY WZIASC POPRAWKE BO MIAL Z TEGO PROFITY I WESTERPLATTE TO MIEJSCE HONOROWE POLSKICH ZOLNIERZY JUZ DOSC NA MACILISCIE PROSZ ZAJAC SIE SPRAWAMI ZWYKLYCH LUDZI
  • ~Jula
    (2019-05-23 11:37)
    Pani prezydent dla mnie nie wyobrazalnym jest by ktos z obecnych u wladzy mial prawo ciszyc sie razem z nami zwyciestwem zdrowego rozsadku Polek i Polakow nad zlem ,ktore u nas bylo rozplenione.Zlo zwyciezylismy dobrem ,krew sie nie polala.Bylo to nasze zwyciestwo.Ci obecni z prezesem u wladzy nie uczestniczyli w naszej radosci bo nie chodzilo o groby lecz o radosc Widzi pani oni pozostali przy grobach i maja ich coraz wiecej do czczenia.Niebawem w PiSianej Polsce kazdy dzien bedzie naznaczony jakims grobem a Kaczynskiemu kiedys wybuduja cos na ksztalt Cheopsowego grobowca ,a moze wiekszy bedzie.?
  • ~Kasia33
    (2019-05-23 11:46)
    Dziwi się , że się dziwi. Kto z Gdańska uczynił wolne miasto?, kto zawiesza flagi UE i Gdańska a nie polskie?
  • ~Krystyna
    (2019-05-23 11:52)
    Nikt nie kwestionuje polskości Gdańska. Kwestionowana jest opozycyjna postawa władz Gdańska, propagowanie gender, LGBT+ itd. Przeciw marszowi równości planowanych jest 20 kontrmanifestacji. To chyba coś mówi. Proponuję p.Dulkiewicz zajęcie się niszczejącymi pustostanami w naszym polskim Gdańsku.
  • ~ala
    (2019-05-23 11:53)
    remek, Ty pewnie jestes chory. W Gdańsku i na ziemiach odzyskanych są bardzo silne wpływy niemieckie. Ale żeby Pani Dulkiewicz mogła tego doznać , zapraszam na Mazowsze, do Warszawy i dopiero tu poczujePani co to jest POLSKOŚĆ.
  • ~Jaś
    (2019-05-23 11:56)
    Gaulaiter dulkiewicz nie wie,to po co tramwaje kremowe,brak flago Polskiej przy wizycie pary brytyjskiej ,postam zamiast Poczta Polska
  • ~pola
    (2019-05-23 12:04)
    brawo rzad ---gdansk jest polski --i nie pozwolic go do konca germanizowac …----ta pani to ciag dalszy prezydenta adamowicza -----akcentow niemieckich ----
  • ~ka-ac
    (2019-05-23 12:06)
    No pewnie - a napis Deutsche Post na historycznej Poczcie Gdańskie pewni krasnoludki umieściły.
  • ~Nimba
    (2019-05-23 12:07)
    Rżnięcie głupa na całego! Ta durna baba nie widzi, że robienie z Gdańska Wolnego Miasta Gdańska przez Adamowicza i jego następczynię to jest właśnie kwestionowanie jego polskości!
  • ~Grazia
    (2019-05-23 12:13)
    Przecież ona przekręca fakty , w Gdansku nie wywieszono polskich flag tylko unijne a kto o tym decydował?
  • ~GABOR
    (2019-05-23 12:40)
    Gdańsk jest POd okupacją folksdojczów! Gdańszczanie obudcie się!
  • ~NOR
    (2019-05-23 12:51)
    co za hipokryzja tej bay .
  • ~Helga
    (2019-05-23 12:56)
    Znów walnęła banię z flaszki z Biedronki i rżnie głupa ! Pani Prezydent to Pani usunęła polskie flagi z Gdańska, to Pani kwestionuje jego polskość !
  • ~stp
    (2019-05-23 13:08)
    PiSia trolownia bardzo aktywna. Widać na Nowogrodzkiej coś śmierdzi. Wy się zaściankowcy odstosunkujcie od naszego pięknego Gdańska .Damy sobie doskonale radę bez waszych durnowatych podpowiedzi.
  • ~╲╱.├─┤
    (2019-05-23 13:08)
    To Dulkiewicz i Adamowicz kwestionują polskość Gdańska - teraz nawet nie było polskich flag w Gdańsku, pani zastępca oskarżył Polaków o wywołanie IIWŚ. Proszę się nie kompromitować tylko przytulić krówkę z biedry.
  • ~umordowany draństwem IIIRP
    (2019-05-23 13:12)
    "Zastanawiam się, czemu ma służyć to nieustające kwestionowanie polskości Gdańska" - to nie wiesz, a kwestionujesz, czy poprostu nie wiwdzisz i nie rozumiesz co czynisz?
  • ~sedna
    (2019-05-23 13:18)
    Danzig to polskie miasto? hohoho ile ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z gazety
  • ~Anna
    (2019-05-23 14:36)
    "Świętowania rocznicy wybuchu II wojny światowej"? Uroczystości związanych z rocznicą wybuchu może, ale "świętowania"? Naprawdę pani Dulkiewicz tak powiedziała???
  • ~Ella
    (2019-05-24 07:15)
    Myślenie nie jest pani mocna stroną. Czy 3 maja powiewały w Gdańsku biało-czerwone flagi?
  • ~nicki
    (2019-05-24 18:26)
    Pani Dulkiewicz nigdy nie bedzie sie zajmowala sprawami zwyklych ludzi, o co zaklad? A nazwisko Dulkiewicz to polskie nazwisko czy moze innej nacji?

Może zainteresować Cię też: