- W środę po południu w siedzibie ugrupowania zbiera się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości; głównym tematem spotkania będą zmiany personalne w rządzie - poinformował jeden z polityków z kierownictwa PiS. W wyborach do PE mandaty europosłów uzyskali wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy, polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, a także m.in. rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Reklama

Błaszczak został zapytany w radiowych Sygnałach Dnia, czy "dziś po południu zbierze się kierownictwo PiS, by dyskutować o rekonstrukcji rządu".

- Potwierdzam, że w ten sposób będziemy ustalać, kto zasiądzie w Radzie Ministrów. Najpierw decyzje zostaną podjęte przez władze PiS, także obozu Zjednoczonej Prawicy, (...) a potem pan premier Mateusz Morawiecki przedstawi te propozycje panu prezydentowi - powiedział szef MON.

Błaszczak był również pytany, czy rekonstrukcja obejmie też m.in. minister finansów Teresę Czerwińską oraz ministra sportu Witolda Bańkę, który został wybrany na szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

- Nie rozmawialiśmy na ten temat. Jeszcze nie odbyło się posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości - odparł. Dodał, że zmiany w rządzie zostaną przeprowadzone w ciągu dwóch tygodni od ogłoszenia wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego.