Warto było zmieniać ustrój? Ilu Polaków popiera transformację? SONDAŻ CBOS

81 proc. Polaków uważa, że w 1989 roku warto było zmieniać ustrój; 4 proc. sądzi, że nie warto było podejmować transformacji ustrojowej, a 15 proc. nie ma na ten temat zdania – wynika z opublikowanych we wtorek wyników badań CBOS.

wróć do artykułu
 • ~Sepp
  (2019-06-04 13:48)
  Niby zmieniono ustrój ale prawdziwej dekomunizacji w Polsce nie było . To efekt miłości wielu polaczków do totalitarnego socjalizmu w stylu radzieckim.
 • ~Poldi
  (2019-06-04 15:04)
  Ustroj zmieniono, byla demokracja, byl Zachod, byla Europa, ale ludziom sie odechcialo , no i wybrali Pis, teraz niektorzy znowu tesknia za przyjaznia z Putinem, a niektorzy to nawet go podziwiaja. Jak mozna tak o c i p i e c !
 • ~De
  (2019-06-04 15:06)
  Po reformie Balcerowicza miało się poprawić po dwóch latach A poprawiło się po 27 latach Czechosłowacja też była pod okupacją komuny ale ale po upadku czerwonych największe bezrobocie to mieli 5% a u nas 21% więc można było inaczej szybciej lepiej sprawniej ale za reformę wzięli się byli komuniści za przyzwoleniem Solidarności i to był największy błąd zwłaszcza Wałęsy Kuronia Mazowieckiego Balcerowicza Bieleckiego Suchockiej Kwaśniewskiego Millera i tak dalej i tak dalej szkoda Bo lepiej jest dopiero teraz 30 latkowie którzy walczyli mają 60 lat