Rzecznik prezydenta Dudy o propozycjach zmian w funkcjonowaniu samorządów: To rozbicie państwa

Niezależność samorządów nie może oznaczać ich autonomii; to rozbicie państwa - ocenił w piątek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, który skomentował przedstawione w Gdańsku propozycje decentralizacji państwa i wzmocnienia samorządów.

wróć do artykułu
  • ~Jaja jak berety ...
    (2019-06-07 09:30)
    Biedak zatroszczył się o Państwo ... ale jak rozmontowywał Trybunał i Sądy to jakoś w nocy podpisywał dokumenty ... tak się spieszył razem z Kaczyńskim vel Deweloperem
  • ~feudal
    (2019-06-07 09:35)
    Niech PiS utworzy sobie Ksiestwo Warszawskie ze stolica w Warszawie.
  • ~Alpha
    (2019-06-07 09:37)
    Nie będą dzieci i wnuki napływowego elementu, np. do Gdańska ze wschodu po 1945 roku, rozbijać polskie państwo ! Polska nie jest ich własnością prywatną.
  • ~To
    (2019-06-07 09:53)
    samorządowcy - antypaństwowcy. ABW ma zajęcie.
  • ~New Age
    (2019-06-07 09:59)
    Niech PO + KO + KE utworzą sobie swoje Księstwo Obywatelskie na Antarktydzie.
  • ~Znawca tematu
    (2019-06-07 10:00)
    W Niemczech ten system świetnie funkcjonuje. Układ samodzielnych Landów tworzy silę państwa demokratycznego. Ale PiS chce dyktatury i nazizmu. I dlatego PiS drze pyszczek o rozbijaniu państwa. Krotko mówiąc, PiS nienawidzi demokracji i ma nadzieję, że łapówami typu 500 + coś tam kupi głosy frajerów. A, że tam za rok inflacja przebije sufit i frajerom na chleb nie wystarczy, no to i co z tego? I stawiam dolary przeciwko orzechom, że PiS szykuje też oszustwo wyborcze. Zapewne znowu ogłoszą "cyber zagrożenie", żeby spec służby mogły "policzyć głosy" i podrzucić wynik PKW...
  • ~E meryt
    (2019-06-07 10:30)
    Kaszub szaleje. Polskość to nienormalność a Polska to POligon do bezkarnego oszukiwania rodaków.
  • ~Ella
    (2019-06-07 10:31)
    Jezeli za pomysłem stoi Donald - to uczciwi Polacy maja się czego bać .
  • ~Karmen
    (2019-06-07 10:35)
    Jeśli ten rzecznik nie połapał kto w Polsce rozbija jedność , to on powinien wrócić do roboty , jako nadzorca kanalizacji.
  • ~Norymberdzki
    (2019-06-07 10:43)
    A wy oczywiście chcecie całkowicie scentralizować państwo, tak aby wszystkim rządził i wszystkie decyzje podejmował Kaczyński. No bo to przecież szeregowy poseł, bez odpowiedzialności konstytucyjnej. Wygodne prawda ? Kilku już takich "wodzów" było w XX wieku. Bardzo ciekawie o nich pisze historia.
  • ~emeryt 10
    (2019-06-07 10:58)
    Za koszmarnej komuny wszystko ustalała władza partyjna na górze. Nawet ceny żywności. O ile dobrze pamiętam,to po decyzji przywódców partyjnych o podwyżce cen mięsa, zaczęły się zamieszki w Radomiu i innych miastach w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Trzeba dać więcej autonomii samorządowcom. Niech więcej przychodów z podatku wypracowanego w gminach zostaje u nich na dole. Tam najlepiej wiedzą na co wydać pieniądze. Niech przywódcy w Warszawie zajmują się swoimi sprawami,a nie wtrącają się do samorządów. Centralne sterowanie mieliśmy za komuny. Jak to się skończyło,wszyscy dobrze pamiętamy.
  • ~jaity
    (2019-06-07 11:00)
    Naprawdę chcecie lokalnych bezkarnych kacyków i małych Sycylii? Polacy w przeciwieństwie do Niemców są narodem samowolnym i decentralizacja rozwali państwo na amen, bez żadnej kontroli wyborców.
  • ~senior
    (2019-06-07 11:16)
    Już był taki jeden co rządził z tylnego fotela,nazywał się"piekny maniuś"(krzaklewski) a teraz nowy tylko socjopatyczny staruch.
  • ~rozpanoszyła się u nas tytułomania?
    (2019-06-07 11:18)
    Rzecznik ,może tak ale kogo ?r
  • ~politologia
    (2019-06-07 11:34)
    można Polskę federalizować ,pytam się tylko dlaczego teraz? Bo moim zdaniem chodzi o to że PO nie ma pomysłu na przejęcie władzy, wiec wymyślili federaluzację a. b a r a n y znowu im wierzą że im chodzi o ich dobro. Czemu wy ludzie tacy g ł u p i jesteście
  • ~Karolina
    (2019-06-07 11:36)
    to jakieś brednie,pewnie wymysł Bolka i komunistów
  • ~antypis
    (2019-06-07 11:48)
    Obrzydliwe pisuarkie nieuki i manipulatorzy. Nieudacznicy jeden w drugiego, niszczący i rozkradający Polskę! Tak działa tylko ukupant w podbitym kraju!
  • ~amira
    (2019-06-07 12:01)
    rzecznik niedorzecznik
  • ~nie ma nic gorszego jak autonomie