Dulkiewicz prosi Dudę o weto specustawy o Westerplatte. Sellin: Za kilka lat prezydent Gdańska będzie nam dziękować

Wysłałam list do prezydenta Andrzeja Dudy prosząc go o zawetowanie specustawy o Westerplatte lub też skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego - poinformowała w sobotę na konferencji prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Oceniła, że ustawa jest świadectwem tego, jak PiS nie szanuje zdania innych.

wróć do artykułu
  • ~z
    (2019-08-18 06:46)
    Spec ustawa to bezpieczenstwo nie tylko dla Gdanska ale i calej Polski.
  • ~jur
    (2019-08-04 22:41)
    jur Ten babsztyl nie odstaje w swoich poczynaniach ,na rzecz niemiec od TOuska i jeszcze chce w to mieszać Prezydenta .Zastanów się Babsztylu wredny co czynisz ,a najlepiej zrezygnuj z tej posady ,nie zasługujesz na nią .
  • ~Tomasz
    (2019-08-03 14:00)
    szkoda kazdego slowa na temat frau dulkiewicz !!!
  • ~zente
    (2019-07-23 11:58)
    Pani prezydent ,chyba chodzi Pani o zastosowanie Liberum Veto!!!!
  • ~Karek
    (2019-07-21 10:29)
    Pani Dulkiewicz, proszę nie mylić pojęć, Gdańsk to Polska ,a pani to kierownik tego miasta. Westerplatte to miejsce czynu Bohaterów z września 1939 i należy się upamiętnić to miejsce i wynieść Bohaterów Polskich na szczyty sławy. Pani zachowanie jest nie godne pełnienia tego urzędu.
  • ~Josek
    (2019-07-21 10:12)
    Pani Dulkiewicz musi wreszcie zrozumieć, że Westerplatte należy do tych co go bronili, a nie do tych co go zdobywali !!!!!!!!
  • ~KRYSTEK
    (2019-07-21 09:56)
    dulkiewicz spelnia testament denat zniszczyc historie aby nastepne pokolaenia nie dowiedzieli sie o strasznej wojnie tak jak chcial to uczynic tusk aby historie wyprowadzic ze szkol to ich jest zadanie nic nie moze byc utrwalone zniszczyc dziedzictwo ktore zostawili na przodkowie nie mamy prawa ich usznowac ipamietac ze bronili naszej ojczyzny bo dla nich nie ma miejsca w histori to jest poprostu hanba dla POLAKOW
  • ~naiwnosc czy glupota?
    (2019-07-21 00:34)
    Prosic prezydenta o zawetowanie prestizowej PIS-owskiej specustawy, to tak jak poprosic pana Ziobre o obrone przed prezesem.
  • ~X men
    (2019-07-20 21:26)
    Polska to nie Dziki Zachod a Pani Dulkiewicz to nie szeryf "miasteczka" Gdansk. Westerplatte to czesc Polskiego terytorium podlegle rzadowi Rzeczypospolitej, ktory ma prawo dbac i kontrolowac ten teren. Samorzad Miasta Gdansk podlega pod Rzad Polski wybrany w wolnych i powszechnych wyborach. To proste jak hierarchia w wojsku. Ktokolwiek nie wykonuje woli rzadu wystepuje przeciw Narodowi Polskiemu dzialajac na rzecz obcego panstwa.
  • ~ob RP
    (2019-07-20 14:32)
    Rozumiałbym gdyby pani zwróciła się do prezydenta RP ALE PANI PRÓBUJE PRZEKONYWAĆ PANA Dudę .
  • ~ale jaja!
    (2019-07-20 14:30)
    Ciężka Idiotka z Gdańska w akcji. Chcieliście, to macie.
  • ~POsłusznyszwab
    (2019-07-20 14:22)
    Niech się pani pogodzi z decyzją budowy muzeum , bo będzie porządek ,turyści a co za tym idzie i kasa dla miasta . Lepiej być dobrym gospodarzem niż partyjniakiem wypełniającym rozkazy Tuska i Schetyny.
  • ~Qwer
    (2019-07-20 13:41)
    Apelowac do automatu? To tak jakby prosić o coś lodówkę...
  • ~Nikodem
    (2019-07-20 13:37)
    Pani Dulkiewicz powinna zdecydowanie mniej spożywać, tych tam "krów" z małą popitką. Ma już objawy i omamy. Nawet nie pamięta, kto jak i kiedy kupił Westerplatte. O tym że ten teren podarował darczyńca państwu polskiemu z pewnością też tnie wie.
  • ~Wiekowy
    (2019-07-20 13:28)
    Westerplatte przed ll w.ś.nie było gdańskim terenem a Polskim.Więc po co tak władzy gdańskij tak na nim zależy ,może chodzi o zapomnienie co tam się wydarzyło w 1939 ,żeby nie drażnić przyjaciół Pani prezydent?
  • ~Batko
    (2019-07-20 13:20)
    Niech ZAWETUJE.A o DRUGIEJ Wyborze na Prezydenta niech ZAPOMNI. PiS Go nie poprze.SUWEREN Też NIE.
  • ~Jaś
    (2019-07-20 13:18)
    Najgorszego w tej sprawie jest to ,że po 45 do Gdańska przyjechały śledziki a dziś udają wielkich Niemców spadkobierców wmg.ale obciach
  • ~WALIC PUSTAKI
    (2019-07-20 13:15)
    PUSTAKU zglos sie do GESDORF lub do kloszarda TIMERMANSA oni przepadaja za TARGOWICA
  • ~baroni70
    (2019-07-20 13:09)
    Ale Pani prosiłaby prezydenta o każde weto, bo dzięki temu lansuje się Pani w polityce.... To przykre ale, od śmierci prezydenta Adamowicza robi Pani PR wokół własnej osoby, wykorzystując każdą sposobność, bez względu na okoliczności. Niech Pani pracuje dla dobra Gdańska i tym przekona wyborców a nie podczepiając się pod krytyków rządu i PIS-u, w każdej sytuacji zabiera Pani głos.
  • ~Fakty tvn
    (2019-07-20 13:05)
    Wybor tej Pani swiadczy o inteligecji gdanszczan

Może zainteresować Cię też: