Dulkiewicz prosi Dudę o weto specustawy o Westerplatte. Sellin: Za kilka lat prezydent Gdańska będzie nam dziękować

Wysłałam list do prezydenta Andrzeja Dudy prosząc go o zawetowanie specustawy o Westerplatte lub też skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego - poinformowała w sobotę na konferencji prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Oceniła, że ustawa jest świadectwem tego, jak PiS nie szanuje zdania innych.

wróć do artykułu
  • ~Rt.
    (2019-07-20 12:59)
    Kobieto co się tak napinasz?,Gdańsk to nie księstwo,a ty nie księżniczka,POjmujesz?.
  • ~Fakty tvn
    (2019-07-20 13:05)
    Wybor tej Pani swiadczy o inteligecji gdanszczan
  • ~am pm
    (2019-07-20 13:00)
    Prezydentka zamiast muzeum chce zrobic "strefe relaksu" z palet
  • ~Baltic
    (2019-07-20 12:57)
    ...polskojęzyczne pismaki z der dziennik od szkopa wydawcy byliby chorzy gdyby nie napisali o tym babsztylu, która szczuje i judzi....chyba podlizuje się szkopom?
  • ~KRYSTEK
    (2019-07-20 12:45)
    KOBIETO CZY TY POSIADASZ ROZUM TO MIEJSCE MUSI BYC UPAMIETNIONE DLA TYCH KTORZY W OBRONIE ZYCIE ODDAWALI NIE DLA ZABAWY JAK TERAZ PANITO CZYNI TO JEST HANBA TO CO PANI CZYNI TO JEST POLSKA ZIEMIA I JAKIM PRAWEM PANI TO CHCE ZNISZCZYC TO JEST HISTORIA CALEJ POLSKI TO NIE POWINO BUDZIC ZADNYCH PRETENSI Z PANI STRONY APANI ROBI Z SIEBIE WIELKA WIELKA WLASCICIELKE TYCH ZIEM ATO NALEZY DO PANSTWA
  • ~baroni70
    (2019-07-20 13:09)
    Ale Pani prosiłaby prezydenta o każde weto, bo dzięki temu lansuje się Pani w polityce.... To przykre ale, od śmierci prezydenta Adamowicza robi Pani PR wokół własnej osoby, wykorzystując każdą sposobność, bez względu na okoliczności. Niech Pani pracuje dla dobra Gdańska i tym przekona wyborców a nie podczepiając się pod krytyków rządu i PIS-u, w każdej sytuacji zabiera Pani głos.
  • ~WALIC PUSTAKI
    (2019-07-20 13:15)
    PUSTAKU zglos sie do GESDORF lub do kloszarda TIMERMANSA oni przepadaja za TARGOWICA
  • ~Batko
    (2019-07-20 13:20)
    Niech ZAWETUJE.A o DRUGIEJ Wyborze na Prezydenta niech ZAPOMNI. PiS Go nie poprze.SUWEREN Też NIE.
  • ~alfalfa
    (2019-07-20 13:02)
    "robiona naprędce, bez rozmów z kombatantami, z muzealnikami" Tak jest, więcej pierniczenia, hamowania i grania na czas. Ta ustawa to efekt a nie przyczyna.
  • ~ale jaja!
    (2019-07-20 14:30)
    Ciężka Idiotka z Gdańska w akcji. Chcieliście, to macie.
  • ~Wiekowy
    (2019-07-20 13:28)
    Westerplatte przed ll w.ś.nie było gdańskim terenem a Polskim.Więc po co tak władzy gdańskij tak na nim zależy ,może chodzi o zapomnienie co tam się wydarzyło w 1939 ,żeby nie drażnić przyjaciół Pani prezydent?
  • ~POsłusznyszwab
    (2019-07-20 14:22)
    Niech się pani pogodzi z decyzją budowy muzeum , bo będzie porządek ,turyści a co za tym idzie i kasa dla miasta . Lepiej być dobrym gospodarzem niż partyjniakiem wypełniającym rozkazy Tuska i Schetyny.
  • ~Josek
    (2019-07-21 10:12)
    Pani Dulkiewicz musi wreszcie zrozumieć, że Westerplatte należy do tych co go bronili, a nie do tych co go zdobywali !!!!!!!!
  • ~Nikodem
    (2019-07-20 13:37)
    Pani Dulkiewicz powinna zdecydowanie mniej spożywać, tych tam "krów" z małą popitką. Ma już objawy i omamy. Nawet nie pamięta, kto jak i kiedy kupił Westerplatte. O tym że ten teren podarował darczyńca państwu polskiemu z pewnością też tnie wie.
  • ~Jaś
    (2019-07-20 13:18)
    Najgorszego w tej sprawie jest to ,że po 45 do Gdańska przyjechały śledziki a dziś udają wielkich Niemców spadkobierców wmg.ale obciach
  • ~co chca to musza dostac, to poczatek
    (2019-07-20 12:33)
    Pani Dulkiewicz prosic prezydenta o zawetowanie prestizowej PIS-owskiej specustawy, to tak jak poprosic pana Ziobre o obrone przed prezesem.
  • ~X men
    (2019-07-20 21:26)
    Polska to nie Dziki Zachod a Pani Dulkiewicz to nie szeryf "miasteczka" Gdansk. Westerplatte to czesc Polskiego terytorium podlegle rzadowi Rzeczypospolitej, ktory ma prawo dbac i kontrolowac ten teren. Samorzad Miasta Gdansk podlega pod Rzad Polski wybrany w wolnych i powszechnych wyborach. To proste jak hierarchia w wojsku. Ktokolwiek nie wykonuje woli rzadu wystepuje przeciw Narodowi Polskiemu dzialajac na rzecz obcego panstwa.
  • ~ob RP
    (2019-07-20 14:32)
    Rozumiałbym gdyby pani zwróciła się do prezydenta RP ALE PANI PRÓBUJE PRZEKONYWAĆ PANA Dudę .
  • ~Karmen
    (2019-07-20 12:34)
    Pani Prezydent proszę na chwilę pomyśleć tak normalnie. Czy facet , którego Pani prosi może być Pani ostatnią nadzieją ?.Oj naiwna , naiwna kej by r...........a .To nie te święta ale ta prawda .
  • ~Karek
    (2019-07-21 10:29)
    Pani Dulkiewicz, proszę nie mylić pojęć, Gdańsk to Polska ,a pani to kierownik tego miasta. Westerplatte to miejsce czynu Bohaterów z września 1939 i należy się upamiętnić to miejsce i wynieść Bohaterów Polskich na szczyty sławy. Pani zachowanie jest nie godne pełnienia tego urzędu.

Może zainteresować Cię też: