Nowa szefowa KE z wizytą w Polsce. "Są takie trudne tematy, jak kwestie migracyjne i kwestie praworządności"

| Aktualizacja:

Premier Mateusz Morawiecki powitał w czwartek przed KPRM nową szefową Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen, która składa wizytę w Warszawie. To druga zagraniczna wizyta von der Leyen ws. konsultacji tek w KE, wcześniej w Paryżu spotkała się z prezydentem Francji.

wróć do artykułu
  • ~Baron
    (2019-07-29 12:15)
    PiS pokazał siłę na arenie międzynarodowej. Ustawił wszystko pod nasz interes.
  • ~kurt
    (2019-07-29 12:14)
    Premier naprawdę postawił na właściwego konia w tej grze. Trzymam kciuki za von der Leyen, bo widać, że dobrze życzy Polsce.
  • ~wacek
    (2019-07-29 12:13)
    Morawiecki pokazał, że z Niemcami można się dogadać na zasadzie obustronnej korzyści, a nie płaszczenia i usługiwania.
  • ~Hans
    (2019-07-29 12:12)
    Von der Leyen dużo zawdzięcza naszemu rządowi i na pewno Polska będzie miała teraz dużo do powiedzenia.
  • ~Jutuber
    (2019-07-29 12:11)
    Szacunek, naprawdę duży szacunek dla PiS za ustawienie przywództwa w Unii pod korzyść naszego kraju.
  • ~Riczard
    (2019-07-26 00:09)
    Czytając jej wypowiedzi oczywistym jest że Morawiecki nie pomylił się stawiając jej kandydaturę ponad Timmermansa.
  • ~ahes
    (2019-07-25 20:13)
    Nareszcie w KE jest ktoś z kim da się rozmawiać. Super, że Morawiecki odbył to spotkanie.
  • ~aster
    (2019-07-25 20:10)
    Trzymam kciuki za premiera. Oby ta zmiana na stanowisku szefa KE była tak dobra dla Polski jak się wydaje.
  • ~koralowiec
    (2019-07-25 20:08)
    No, powiem, że jestem pod wrażeniem skuteczności działań premiera. Takiego polityka Polska potrzebowała. Możemy być dumni.
  • ~kinga
    (2019-07-25 20:06)
    Morawiecki jest doskonałym politykiem i dyplomatą. Co chwila mamy tego namacalny dowód. Ta wizyta to też potwierdza.
  • ~juhas
    (2019-07-25 19:12)
    To spotkanie to świadectwo tego, że Polska wcale nie jest tak zatwardziała jak mówił Timmermans. Brawo Morawiecki!
  • ~hahaha
    (2019-07-25 19:06)
    Opozycja żyje w świecie alternatywnym z tego co widzę. Najpierw, że Polska się liczy w UE ale kiedy szefowa KE odwiedza nasz kraj jako drugi, to wizyta kurtuazyjna mimo tego, że ta w Paryżu taka nie była XD
  • ~bonio
    (2019-07-25 18:53)
    Jestem pod wrażeniem powodzenia tej rozmowy. Więc jednak z KE da się dogadać!
  • ~czapich
    (2019-07-25 18:34)
    Trudne tematy będą zawsze, ale najważniejsze, że jest nić porozumienia.
  • ~Ludwik
    (2019-07-25 17:56)
    Hm, dopiero co została szefem komisji europejskiej a już spotyka się z naszym premierem? widać jest on ważny skoro jest pierwszym liderem którego odwiedza szefowa Leyen!
  • ~Robbie
    (2019-07-25 17:51)
    Droga Pani, z całym szacunkiem, ale niech się pani uczy od premiera Morawieckiego dobrego rządzenia, gdyż w Polsce nie ma on sobie równych a u pani pod tym względem - no cóż - jest dużo do nadrobienia.
  • ~czy tak jest?
    (2019-07-25 14:19)
    Czy mowili o staowisku w PE dla pani Beaty szydlo? Ona jest przeciez gigantem a tego nie mozna marnowac.
  • ~Pott
    (2019-07-25 13:58)
    A gdzie mam sie ze wstydu za mojego premiera, schowac?
  • ~zin
    (2019-07-25 13:18)
    komentujacy nie zracajcie uwagi na kolaborantow watykanskim ktorzy z biskupami juz raz sprzedali nasz kraj zaborcom teraz robia to dalej wezmy przyklad jak premier wraz ministrami zebra o poparcie u zakonnika przy tym hojnie wspierajac go milionami
  • ~Szydło mi zbrzydło. Do cna.
    (2019-07-25 13:07)
    Mor a wiecki powiedział ... można sobie bez trudu powiedzieć, czego nie powiedział, bo o wspaniałych triumfach Wolski, rozwoju, współpracy, budowie, zamachu, prawdzie, armii, węglu, smogu, sprawiedliwości, czy praworządności nawet się nie zająknął. To nie jego broszka, tym Wolska się nie zajmuje po uprzedniej dobrej zmianie. Poza tym Wolskę Morawieckiego w UE reprezentuje Szydło - i wszystko jasne, nie dodasz nic.

Może zainteresować Cię też: