MSZ: Polska popiera decyzję USA o wyjściu z traktatu INF

Polska, razem z Sojusznikami, w pełni popiera decyzję Stanów Zjednoczonych o wyjściu z traktatu INF; to Rosja ponosi pełną odpowiedzialność za upadek tego traktatu - podkreślił polski resort spraw zagranicznych w komunikacie opublikowanym na Twitterze.

wróć do artykułu
 • ~Tylko
  (2019-08-02 14:23)
  na kogo głupi pis-lamie pierwsze spadną rosyjskie pociski rakietowe?
 • ~trzeźwy
  (2019-08-02 14:16)
  Popierać nowy wyścig zbrojeń (USA-1 i Rosja-2 pozycja w Global Firepower Index), samemu posiadając przestarzały sprzęt i niewydolną armię przeżartą biurokracją i brakami kadrowymi. Zabawne.
 • ~adamos
  (2019-08-02 14:22)
  W planach na wypadek wojny w Rosji jest zawarta tzw doktryna deeskalacji. Uruchomiona ba zostać w przypadku narastającego zagrożenia wojną z NATO i zapobiec walkom na wielką skalę. Doktryna ta zakłada ZRZUCENIE KILKU BOMB jądrowych na kilka miast Środkowej Europy.Miasta te mają być ważne i duże oraz położene w krajach, za które zachodnia opinia publiczna nie chciałaby umierać. W śród nich najważniejsza jest WARSZAWA
 • ~ajajaj
  (2019-08-02 16:31)
  W swiecie jest taka prawda, ze jesli co idzie nie tak, to winne sa zawsze dwie strony a nie jedna. Czasy tych zawsze dobrych i tych zawsze zlych sie przeciez juz skonczyly. A moze jednak nie? Moze znowu bawimy sie w kowboji?
 • ~prezes
  (2019-08-02 18:55)
  od dawna wiedzialem,ze tak sie stanie.Idziemy w kierunku sytuacji znanej nam z lat zimnej wojny.teraz u nas bedzie przyslowiowy "Pershing w ogrodzie",ktory stal wczesniej w ogrodzie zachodniej NRF.Czasy sie o tyle zmienily,ze teraz rakiety w Polsce beda obrocone w druga strone niz to bylo w latach 80.W czasie wojny efekt bedzie taki sam-wybuchy nuklearne wysla nas wszystkich do nieba bez znaczenia gdzie.Mlodzi niech sie boja,maja dzieci,zycie przed nimi-my starzy zyjemy juz od 1949 roku ze swiadomoscia,ze mozliwa jest zaglada atomowa,mielismy nawet kilka takich "ostrych" momentow kiedy bylo blisko do wybuchu owej wojny-Kuba,Berlin w 1961,jakies zle odczytane blyski w latach 80,jakies pomylki na U-Bootach-zdazylismy sie juz przyzwyczaic.nawet robilismy sobie z tego jaja w latach 70 na zajeciach z PO w liceum,bo nauczyciel mowil nam,ze po wybuchu nuklearnym nalezy sie polozyc na podlodze i przykryc biala szmata (czemu biala?).Tak to mielismy przezyc w PRL.PRL to bylo jednak wesole panstwo-gwarantowalo przezycie wybuchu atomowego na podlodze pod biala szmata-why not.Prawde mowiac jak sie jest starym i chorym,jak ja,to juz mi tak bardzo na zyciu nie zalezy-stad nawet rakiety sredniego zasiegu juz mnie nie nastrasza.bardziej boje sie zmiany klimatu,ze bedzie 50 stopni i zero wody.Juz mialem tu w zachodniej RFN 2 tygodnie temu kilka dni z temp 39 stopni,w Bonn 42,to bylo pieklo-i ono jest bardziej realne niz wybuchy atomowe.
 • ~świrolog
  (2019-08-03 09:58)
  Nie zawsze winne są obie strony,natomiast zawsze jedna ze stron jest bardziej agresywna lub nieprzewidywalna,z deficytami poznawczymi albo głupsza po prostu