Kim jest wyborca Prawa i Sprawiedliwości? "Wyższy poziom neurotyczności" [PORTRET WYBORCY PiS]

"Mają tendencję do zamartwiania się i doświadczania niezbyt przyjaznych uczuć wobec innych. To zachowania podszyte lękiem, co z kolei komponuje się ze wspomnianą już niepewnością w codziennym życiu. Z przeprowadzonych przeze mnie badań wynikało, że poziom neurotyczności jest dwukrotnie wyższy niż w innych głównych elektoratach, jak PO czy PSL" - mówi politolog, prof. Ewa Marciniak.

wróć do artykułu
  • ~Anonim.
    (2019-08-05 09:04)
    Bardzo plytki artylkul i brak zrozumienia czym kieruja sie wyborcy PIS. To prawdopodobnie wynika z tego ze autor nie nalezy do grupy ktora ocenia. Wyborcy PIS sa w wiekszosci Katlikami. Kieruja sie w swoich ocenach i preferencjach w oparciu o nauczanie KK ktorego podstawa jest dekalog. Widza ze dekalog w zyciu spolecznym gwarantuje czlowiekowi godnosc i na dluzsza mete sczescie. Dekalog rowniez wymaga prawdy w kazdym momencie zycia wiec naturalne jest ze ci ludzie wybieraja tych ktorzy staja w prawdzie. Jesli PIS odwroci sie od tych wartosci jego dzisiejsi wyborcy odwroca sie od PIS. Libero-lewica uzywa klamstwa jako narzedzia zdobycia wladzy i oszukiwania spoleczenstwa. Dlatego jest przez wyborcow PIS utozsamiana ze zlem.
  • ~Nickiewicz
    (2019-08-05 11:08)
    Pani Nowosielska i Marciniak szkolily sie u Goebbelsa?
  • ~pipa
    (2019-08-05 09:26)
    Ot i profesorka.......
  • ~POKODWON
    (2019-08-05 08:37)
    "Mają tendencję do zamartwiania się i doświadczania niezbyt przyjaznych uczuć wobec innych." Nie można "doświadczać niezbyt przyjaznych uczuć wobec innych" tylko można co najwyżej "okazywać nieprzyjazne uczucia wobec innych". Błąd logiczny i składniowy. Ale czego można się spodziewać po obecnych "profesorach"… szczególnie popierających opozycję.
  • ~:-)
    (2019-08-05 09:51)
    Neurotyczny lęk, że koryto oddala się na dłużej, i że nie będzie tak jak było, a może nawet poziom życia określi Cela+, to jednak zdecydowanie nie o pisie.
  • ~Fedor
    (2019-08-05 08:18)
    ~~a-go: Po pierwsze, człowiek szlachetnie urodzony powinien czasem zajrzeć do słownika języka, w którym formułuje swoje "subtelne" komentarze. Po drugie, Kapuściński w Angoli i nie tylko tam wysługiwał się sowieckiej i kubańskiej uzbrojonej po zęby komunistycznej hołocie, więc autorytetem jest raczej średnim;)
  • ~pola
    (2019-08-05 10:46)
    wyborca pis -jest polakiem patriota katolik kochajacy polske
  • ~tttt.
    (2019-08-05 17:26)
    Tylko PIS!!!Zadne inne przybledy chazarskie.
  • ~E meryt
    (2019-08-05 09:28)
    PiSto polski patriotyzm. Dbanie o dobre imię i rozwój kraju. Pielęgnowanie dobrej tradycji i wartości. Podnoszenie jakości życia uczciwych Polaków .
  • ~JA:
    (2019-08-05 12:03)
    Drodzy zwolennicy PO i KO: czytajac wasze komentarze stwierdzam, ze macie wysoki poziom neurotycznosci. Spacer dobrze robi i wplywa na inteligencje i ogolne uspokojenie. Nata bene: Jestem wyborca PiS-u, mam wyzsze studia z Arnheim (Arnhem) w Holandii. Mieszkam w kilku krajach europejskich. Cos sie tu nie zgadza z tym "portretem psychologicznym" wyborcy PiS-u pani Marciniak.
  • ~alfalfa
    (2019-08-05 14:50)
    Pani zapomniała, że jeszcze jestem homofobem, faszystą i oczywiście antysemitą. No, i z trudem skończyłem zawodówkę. Moją podstawową cechą jednak, oprócz neurotyczności, jest mściwość i nienawiść z jaką traktuję europejskie wartości oraz solidarność. Pozdrawiam Panią serdecznie.
  • ~jaja
    (2019-08-05 11:07)
    A co zrobiła ta "inteligencja: z PO-PSL?Podniosła wiek emerytalny,ukradła pieniądze z OFE,zlikwidowała stocznie i żarła ośmiorniczki w knajpach pani PROFESOR
  • ~tttt.
    (2019-08-05 15:30)
    Na PIS glosuja prawdziwi POLACY.Opozycja to malowancy na teczowo.
  • ~Ja Ryży Koń
    (2019-08-05 10:56)
    Dobrze ,że nie chodzą w gumofilcach spać, tak jak wyborcy poko.
  • ~opi
    (2019-08-05 16:16)
    Z kolei wyborcy PO są zawsze uśmiechnięci i zadowoleni nawet wtedy, gdy karmieni są g****m.
  • ~i to by było na tyle
    (2019-08-05 12:36)
    politolog prof. Ewa Marciniak to specjalistka od stygmatyzacji? Cóż za żenujący bełkot pseudo naukowca. Z takimi kadrami opozycja zdołuje poniżej 20%.
  • ~babcia Ewka
    (2019-08-05 14:47)
    Czy ta Pani habilitowała się na Ukrainie ?
  • ~adamm
    (2019-08-05 16:31)
    Do wyborów w TVN, radiu Zet, GW, RMFM, będzie jazgot, jad wylewany na Polskę , rząd i PiS. Musimy wytrzymać :-) Oni walczą o Karuzele VAT, lewe paliwa, kamienice na lewe testamenty!!! Chcą dużego bezrobocia i umów śmieciowych dla Polaków!
  • ~0rwell
    (2019-08-05 18:45)
    I akurat wiadomo, że neurotycy są ostrożniejsi i inteligentniejsi, nieskłonni do podejmowania groźnego ryzyka, bo potrafią przewidywać. A lewaccy huraoptymiści zawsze tracą bo są pozbawieni zdrowego rozsądku i umiejętności wyciągania wniosków oraz przewidywania. Dla nich zawsz "jakoś to będzie" co zwykle kończy się klęską.
  • ~Jaś
    (2019-08-05 11:25)
    Gwiazdka TVN,profesorka od 7 boleści,chyba pomyliła kartki