Kim jest wyborca Prawa i Sprawiedliwości? "Wyższy poziom neurotyczności" [PORTRET WYBORCY PiS]

"Mają tendencję do zamartwiania się i doświadczania niezbyt przyjaznych uczuć wobec innych. To zachowania podszyte lękiem, co z kolei komponuje się ze wspomnianą już niepewnością w codziennym życiu. Z przeprowadzonych przeze mnie badań wynikało, że poziom neurotyczności jest dwukrotnie wyższy niż w innych głównych elektoratach, jak PO czy PSL" - mówi politolog, prof. Ewa Marciniak.

wróć do artykułu
  • ~Neutralny
    (2019-08-05 10:17)
    Wyborca PiS - u,to bezmyslny duren !.
  • ~Autorka
    (2019-08-05 11:51)
    Takich mamy dzisiaj progesurów dno, muł i wodorosty. Wstyd jest komentować ten bełkot.
  • ~witold
    (2019-08-05 09:00)
    Wyborca PiS nie potrafi otworzyć smsa.
  • ~Bartosz
    (2019-08-05 21:22)
    Wynurzenia towarzyski profesorki to przejaw neurotyzmu spowodowany odepchnięciem od koryta. Kto tym ludziom dał tytuły naukowe i utrzymuje z podatków i kiedy to się skończy.
  • ~Tylko KUKIZ
    (2019-08-05 10:05)
    Zgodzę się z artykułem. Wyborcy PIS, są najbardziej roszczeniową grupą. Najchętniej by wprowadzili podatek progresywny, ale czy ja mam płacić za to, że uczyłem się i teraz dobrze zarabiam? Wyborcy PIS muszą czuć but nad głową i nie chcą mieć możliwości odwołania czegoś np. referendum, bo i tak się nie znają na polityce. Wierzą, że każda ustawa PIS jest dobra. Mówicie co chcecie, nie głosuję na złodziei z PO ani na populistycznych socjalistów z PISu (którzy rozwalają ten kraj w czasie najlepszej koniunktury). Głosuje na kukiz, bo wierzę, w szczerość i uczciwość tej partii. Bardziej szczerej już nie ma...
  • ~Piotr.K
    (2019-08-05 10:51)
    Wyborcą PIS jest standartowo człowiek po 8 klasach podstawówki, pamiętający PRL, pracujący kiedyś na etacie czy to PGR czy zakład państwowy, przyzwyczajony do tego żeby coś ukraść w miejscu pracy, zrobić (i zarobić ) fuchę, a najlepiej żeby mu dać za darmo. Chętny na wszelkie dopłaty, gratisy, umorzenia. Nie żałuje tylko czarnym na tacę bo wierzy w ich boską moc.
  • ~jakub
    (2019-08-05 07:32)
    miszkajac na wsi i rozmawjajac z ludzmi ito co pani profesor mowi starszy elektorat glosuje tak jak ksiadz mowi w kosciele ale rozmawjajac nie wiedza co to jest pkb ile senat i sejm licza i czym sie zajmuje i to wykoszystuja partie
  • ~Norymberdzki
    (2019-08-05 18:25)
    Ciekawe ile wyborców głosowałoby na PIS, gdyby nie było kiełbasy wyborczej ?
  • ~zin
    (2019-08-05 09:52)
    tym ludziom nie przeszkadza ze wrocimy do PRL dla nih wazna jest zeby byla zawsze pelna micha
  • ~Piootr
    (2019-08-05 08:53)
    widać ze mnóstwo wyborców PIS na forum wylewa swoje żale i obraża dokładnie tak jak zostało to napisane wyżej. tak bardzo boicie się prawdy że jedyną obrona jest obrażanie innych.
  • ~cywil i Zacja
    (2019-08-06 03:22)
    Ten wyborca to inteligent i patriota, w przeciwieństwie do wyborców PO, KOD i wszelkiej lewicy.
  • ~Emil
    (2019-08-05 22:31)
    Wyborca Pisu? Kto to taki? Czy mozna go zakwalifikowac do inteligencji? Czy ma cos wspolnego z homo sapiens?😃😃😃
  • ~Jimmy Bounce...
    (2019-08-05 10:11)
    Napiszcie wprost, że wyborca pis jest bez zębów i śmierdzi
  • ~ula
    (2019-08-05 14:59)
    Wyborca pisu jest po prostu pisomatołkiem. I tyle.
  • ~Zks
    (2019-08-05 10:58)
    Słowa Bismarka wiecznie aktualne. Zostawcie Polaków samych niech się sami rządzą to szybko zniszcą państwo. Zostawcie Polakom PIS i niech rządzą kolejną kadencję. Razem z Rydzykiem i Jędraszewskim.
  • ~tak to widze
    (2019-08-06 00:59)
    Najwazniejsze cechy wyborcow PIS-u to chciwosc, glupota, obojetnosc co do przyszlosci kraju, pokazywanie przesadnej poboznosci (dewocja) bo tak trzeba a z drugiej strony niechrzescijanskie zachowania, pokazywanie przesadnego czesto falszywego patriotyzmu (nacjonalizmu) w ktorego cieniu widac czesto niepatriotyczne zachowania. Jako pozytywna ceche mozna by wyliczyc dyscypline czy wrecz pruska karnosc.
  • ~klapouchy
    (2019-08-05 09:00)
    PiSuary niezmiennie nazywają Dziennik , "Der dziennikiem" , ale z jakimś dziwacznym upodobaniem zabierają głos na jego stronie. Znaczy to , że Prezio uznaje jednak Dziennik za ważny organ na którego należy rzucić hordy przygłupich trolli. Żeby oni jeszcze mieli coś sensownego do napisania prócz schematu "...a wy murzynów męczycie".
  • ~xczi
    (2019-08-05 11:26)
    Kościół, od zarania chowa fragmenty Ewangelii Sw. Marka. Uwagi Sw. Klemensa. Nazywana jest Tajemną Ewangelią S. Marka. Poszukajcie sami
  • ~Kontemplyta
    (2019-08-06 03:30)
    Na kilometr czuc szkole marksizmu i leninizmu. Wystarczy scisnac nos na won petow czapajewowskich lub zmarszczyc czolo na widok plam gorzalki na spodniach i juz neurotycznosc. A uzycie ponad dwu kostek mydla na miesiac to murowana schizofrenia bezobjawowa.
  • ~Slazak
    (2019-08-05 14:37)
    nalezy dodac....oraz niski poziom moralny