List w obronie prezydent Dulkiewicz. Bezpośredni apel do Jarosława Kaczyńskiego

W liście, który wystosował marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, domaga się on od przedstawicieli najwyższych władz w Polsce interwencji ws. ataków na prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz. Swój apel kieruje m.in. do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

wróć do artykułu
 • ~kubba
  (2019-08-11 11:33)
  A gdzie był pan marszałek do tej pory , kiedy w Gdańsku nieustannie obrażano pana Jarosława i Lecha Kaczyńskich?Wtedy było o.k.Jest takie powiedzenie "kto sieje wiatr zbiera burze.../vide sprawa Westerplatte/Żałosne
 • ~KRYSTEK
  (2019-08-11 11:40)
  TA KOBIETA SAMA SOBIE WYSTAWILA TAKIE SWIADECTWO ZE NIE ZNA HISTORI W KRAJU W KTORYM ZYJE POPIERA WSZELKIE ZADYMY W KTORYCH BIERZE UDZIAL I JEST PRZECIWKOI KNUJE PRZECIWKO RZADOWI TO OCO CHODZI TEJ PANI PIERW ROZNIECILA OGEN A TERAZ NIE POTRAFI UGASIC KTO SIEJE WIATR TEN ZBIERA BURZE
 • ~44 dawniej też 44
  (2019-08-11 11:39)
  Alkoholików się nie broni, tylko leczy.
 • ~Raibjaj kroliczek gdybaj
  (2019-08-11 11:49)
  Dulnkiewicz to POtomek SZWASTYK i ŚIERPA i MŁOTA
 • ~ed.
  (2019-08-11 12:15)
  Brońcie nas a my was będziemy atakować. My mamy prawo was niszczyć - wy musicie nas bronic. Ile w tym liście nienawiści i kto go podpisał?? wątpliwa reputacja sygnatariuszy listu.
 • ~SJJ
  (2019-08-11 12:02)
  "Kto wiatr sieje, ten buzé zbiera". Jesli do władz (tak rzádowych jak i miejskich), wybiera sié kretynów nie szanujácych polskiej racji stanu, (co powinno byc jasne i ciézko karane) a na dodatek działa na korzysc obcego mocarstwa, to taki jegomosc powinien nie tylko natychmiast kopa w zad dostac, a takze odpowiedziec na zarzut szpiegostwa oraz w tym wypadku popierania NAZI-stowskich organizacji, co wiécej PREZYDENT POLSKI natychmiast powinien odebrac takim złogom POLSKIE OBYWATELSTWO wraz z natychmiestowá utratá całego rodzinnego majátku.
 • ~frau
  (2019-08-11 12:23)
  Jeszcze trochę a ta prześladowana Dulkiewicz będzie zmuszonazdobyć Pocztę Polską tak jak to zrobili w 1939 roku jej niemieccy przyjaciele - oni też byli prześladowani przez Polaków. A Westerplatte też zaatakuje, ciekawe czy na pomoc przybędzie jakiś współczesny odpowiednik Szlezwig Holsztejn.
 • ~Ksawery
  (2019-08-11 12:07)
  Gdańsk to z pewnością Polskie miasto ,a ludność napływowa z dawnych kresów , to ta ludność się spodliła za odpady dowożone z Niemiec, przeważnie to potomkowie Ukraińców zaprzedali się walizkom pieniędzy przewożonych z niemiec , tak to mówił Adamowicz
 • ~pola
  (2019-08-11 12:10)
  kogo Maja bronic i co ----nikt silowo nie zawlaszczyl westerplatte ---ji niech sie to wrescie skonczy Gdansk ---jest polskie i polakow i mamy demokratyczny rzad wybrany --on odpowiada ..za cala polske -a ze wladza gdanska -w rekach niemcow chce robic hucpe w polsce -nie pozwolimy --a na glupoty nie odpowiadac ----i nie pozwolic sie kokosic tej pani --w gdansku -----az tak ---
 • ~Onej
  (2019-08-11 12:23)
  A kto ją ku ,.. wybrał ? z litości ? Nie to POje,........
 • ~piszcie na Berdyczów
  (2019-08-11 12:31)
  pod listem swoje podpisy złożyli m.in. prezydent Sopotu Jacek Karnowski, wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak oraz Piotr Adamowicz, dziennikarz, brat Pawła Adamowicza.
 • ~adianna
  (2019-08-11 14:55)
  Apel do faszystki dulkiewicz ty germanofilko i zwolenniczko faszyzmu dziekuj opacnosci ze w Posce mamy prawo i sprawiedliwosc bo za propagowanie faszyzmu w Gdansku za Prl dostalabys w czape>>mamy nadziej ze ty i twoi zwolnnnicy faszyzmu wkrotce znajdziecie sie w wiezieniu na dlugie lata..
 • ~Bartosz
  (2019-08-11 13:11)
  Czy ten list asygnował osobiście duch Goebbelsa? Wredne babsko, które ubzdurało sobie że rozwali Polskę, zgodnie z zapowiedziami króla "jewropy" popartego przez Bolka, niemiecki "wolny" Gdańsk miał dać początek końca zacofanej Polsce.
 • ~karino
  (2019-08-11 11:34)
  Przecież te ataki są celowo prowokowane właśnie przez pisowską władzę. To sposób na zmobilizowanie elektoratu. Wiadać prezes zamówił badania z których wyszło, że w jego elektoracie dużo jest degeneratów, faszystów, nazioli, bandytów - i tym ludziom podoba się taki sposób uprawiania polityki, więc tak ją uprawia. Nie ma sensu apelować.
 • ~Dosyćtego
  (2019-08-11 12:59)
  A kto w Gdańsku rozpocząl mowę nienawiści przeciwko inaczej niż PO myślących? Adamowicz i Dulkiewicz są tego sprawcami. Pierwszy stał się ofiarą własnej nienawiści, którą sorzedał swojemu oprawcy. Dulkiewicx dalej kontynuuje rozpoczętą krucjatę.... czy POlacy potrzebują kolejnej ofiary męczennicy?
 • ~Gdańszczanin
  (2019-08-11 14:17)
  PiSie psy napuszczone na Gdańsk. Dlaczego? Widzieliście ostatnie sondaże? Prawie całą Polskę ogłupili lub przekupili, a Gdańsk (Trójmiasto) i okolice są odporne na ich podłe zabiegi. Ot i cała tajemnica nienawiści PiSiej propagandy do tego pięknego i dumnego naszego miasta. Tak chcemy żyć, taką sobie Prezydent wybraliśmy, a wam wara od tego.
 • ~dropk
  (2019-08-11 15:10)
  Panie tzw marszałku prywatnego wojewódzwa pomorskiego. Prosze o całodobowa ochrone ponieważ czuję niebezpieczeństwo w stosunku do mnie mieszkając w tym województwie.
 • ~Baczny obserwator
  (2019-08-11 16:43)
  Wyborcy mają prawo wiedzieć o prezydent Gdańska wszystko. Pytam zatem, kto jest ojcem nieślubnego dziecka p.Dulkiewicz? Czy jest to były prezydent Gdańska Adamowicz? Kto tak niekompetentną osobę jak Dulkiewicz tak usilnie promował? Ta osoba nie ma kompetencji na prezydenta miasta.
 • ~Bartosz
  (2019-08-11 13:14)
  Cesarzem Polski powinien zostać Pan Jarosław Kaczyński ---tego domagamy się my wyborcy ze wsi
 • ~zarty na bok, to juz nie jest smieszne
  (2019-08-11 12:58)
  I znowu chrzescijanie sie odezwali i pokazuja czego ich Kosciol nauczyl. To naprawde sami "przyzwoici" ludzie prezentuja sie swoja dobrocia, miloscia do innych ludzi tak jak to uczyl Pan Jezus?. Mysle, ze poza Kosciolem nie mozna sie nauczyc tak nienawistnych zachowac nawet w knajpie przy wodce bo ona wiecej ludzi laczy niz dzieli. Ludzie sami to swym zachowaniem udowadniaja. Do tego dochodzi oczywiscie jeszcze nacjonalistyczna polityka wladzy sterujaca historia, budzaca czesto kontrowersje oraz agresje. I Kosciol i wladza wiedza bardzo dobrze do czego takie nastroje prowadza i w razie jekiejs tragedii beda musialy poniesc za to konsekwencje. Kto wznieca nastroje atakujac (nie broniac sie lub broniac czegos a atakujac) dla tego nie ma zadnego tlumaczenia i ucieczki przed odpowiedzialnoscia.

Może zainteresować Cię też: