Gliński: Ustawa o dekoncentracji mediów jest gotowa. Po 1989 nie zbudowaliśmy demokracji

| Aktualizacja:

Po 1989 r. nie zbudowaliśmy w Polsce demokracji, tylko półdemokrację, system chory z założenia - mówi dla "Wprost" wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Jak dodał, ustawa o dekoncentracji kapitału w mediach jest przygotowana. "Jeżeli będzie decyzja polityczna to ją wprowadzimy" - zapowiedział.

wróć do artykułu
  • ~Slazak
    (2019-08-12 09:19)
    jeszcze nie wszystko stracone, ale jak PIS wygra wybory to biada wam
  • ~CIEPŁY
    (2019-08-12 09:20)
    Trafna konkluzja. Niestety...
  • ~dt
    (2019-08-12 09:20)
    tvn do likwidacji - po wyborach... Marzenie, które się nie spełni...
  • ~asia
    (2019-08-12 09:21)
    Mocne, ale jakże prawdziwe stwierdzenia.
  • ~isis
    (2019-08-12 09:22)
    Tak Gliński. Tak jak mówisz. Najbardziej chore , zdradzieckie jest nie rozliczenie się z przetrwałymi i nobilitowanymi zbirami przeszłości.
  • ~Karmen
    (2019-08-12 09:24)
    To ten facet ma swój udział w budowie ćwierćdemokracji .
  • ~co krok pisie afery
    (2019-08-12 09:26)
    ... i dzięki temu facet jest premierem. A nie powinien być, bo ma niekompatybilne styki jak na wymogi przewodzenia Polakom.
  • ~dobekmg
    (2019-08-12 09:31)
    Chorym z założenia to jest Pan panie ministrze!!!!!!!!!!! Co to za profesor, którego kontakty naukowe ograniczone są do jemu podobnych?
  • ~w
    (2019-08-12 09:31)
    PiS nie chce wolnych mediów, które informują społeczeństwo o przekrętach władzy. Za PRL też PZPR robiła co tylko możliwe by Polacy nie dowiedzieli się prawdy. Bo prawda doprowadziła do upadku PZPR, tak samo prawda doprowadzi do upadku PiS.
  • ~emeryt MSW i MSWiA
    (2019-08-12 09:34)
    Aha, i naród ma ci wybaczyć panie budowniczy. Ciekawy tok myślenia. Coś robił przez minione cztery lata skoro twierdzisz, że nie ma demokracji mimo rządów PiS? Ja owszem, poznałem waszą demokrację, wasze prawo i waszą sprawiedliwość. A zwłaszcza dbanie o interesy starej komuny, co budowniczym stalinowskiej Polski była.
  • ~Antyprawak
    (2019-08-12 10:01)
    TVP jak Putinowska propaganda, ciemny lud wszystko kupi.
  • ~Bokserek
    (2019-08-12 10:17)
    A co ten Gliński robił w PRL ?! Przecież kształcił się w "komunie", był już profesorem , kiedy wstąpił do PiS.....Skoro tak, to jest demagogiem PiS na wzór PZPR.....Zresztą nie daleko szukać, chociażby Piotrowicz w szeregach PZPR , a teraz w szeregach PiS....
  • ~Obywatel
    (2019-08-12 10:25)
    Panie ministrze, nie wiem czy Pan widzi , ale na czole ma Pan wypisane PIS.
  • ~zin
    (2019-08-12 10:56)
    POzostaly im tylko do zawlaszczenia niezalezne media na ktorymi nie maja kontroli Jesli je przejma to bedziemy mieli PRL bisJedyna nadzieja ze TVNjest wlasnoscia amerykanska
  • ~1950
    (2019-08-12 11:10)
    Ten facio to największa pomyłka prezia.
  • ~prezes
    (2019-08-12 11:16)
    struktura mediow w Polsce jest bardzo niezdrowa.W zadnym duzym panstwie zachodnim-RFN,Francji,GB,Wloszech,itd. nie ma tak aby ok.70% mediow bylo w rekach obcych,zagranicznych koncernow,ktore do tego posiadaja czesto rozne powiazania polityczne z wladzami innych krajow,z biznesem innych krajow,maja czesto zupelnie odwrotne interesy niz kraj,w ktorym wydaja prase lub emituja radio czy TV.W Polsce dopuszczono do tego w ramach szerszego pakietu oddania wszystkiegow obce rece w ramach tkzw.pierwszej,zlodziejskiej prywatyzacji.Wtedy np.obce firmy przejely kontrole nad wiekszoscia bankow,waznego przemyslu,handlu,telefonii,czesci rynku energii i wlasnie mediow.Bledem nastepnych rzadow od polowy lat 90 do dzis bylo lekcewazenie tej sytuacji.Stad np.w Krakowie,drugim miescie kraju,podobno stolicy kultury i turystyki,nie am w ogole medium,ktore byloyb polskie za wyjatkiem TVP Krakow (ktora zostala zredukowana do produkcji kroniki i jakis drobnych 15 minutowych informatorow co na miescie) oraz Radia Krakow,ktore jest dobrym radiem dla powaznych ludzi.Prasa jest w rekach obcych,glownie kapital niemiecki,sa radia prywatne i TVN -kapital obcy.Tresci owych mediow byly jakis czas neutralne,do czasu objecia rzadow przez PiS chwalily PO-PSL oraz ogolnie mowily,ze jest lux.Obecnie przyjely ton wyraznie anty PiSowski ale,co gorsza,zaczynaja obrazac zwyklych Polakow,katolikow,chlopow,ludzi starszych,konserwatywna czesc miasta.Robi to gazeta Dziennik Polski,ktora jest w rekach niemieckich,wychodzi w budynku,gdzie w czasie wojny wladze niemieckie drukowaly polskojezyczna gadzinowke "Goniec Krakowski"-skojarzenia nasuwaja sie same.W mediach powinna byc dokonana korekta-nie tresci ale wlasnosci.
  • ~sadfd
    (2019-08-12 11:31)
    Wszystkim solidaruchom dziękuję za rozwalenie Państwa i zabranie Ojczyzny.
  • ~Zjs
    (2019-08-12 11:37)
    Niestety jak wygrają wybory to oni to zrobią i przy biernej postawie sqterena mając tylko swoje pisowskie media będą kraść na potęgę. I kto się o tym dowie? I kto im co zrobi . I o to chodzi.
  • ~Krzysztof
    (2019-08-12 11:46)
    Mam nadzieję, że zdekoncentrowana zostanie telewizja publiczna i polskie radio, które ma największy udział w rynku i dociera, jako jedyne do najmniejszej pipidówy w tym kraju
  • ~xxxx