PiS zaskarżył do TK przepis dotyczący jawności list poparcia kandydatów do KRS

Zaskarżyliśmy do Trybunału Konstytucyjnego przepis dot. ujawnienia zgłoszeń kandydatów do KRS - przekazał PAP poseł PiS Marek Ast. Dodał, że do skargi dołączono wniosek o zabezpieczanie "tak, aby do czasu rozstrzygnięcia Trybunału, wyrok NSA nie podlegał wykonaniu".

wróć do artykułu
  • ~Zepp
    (2019-08-13 23:13)
    Aż taki wstyd?
  • ~Don Carlos
    (2019-08-13 23:18)
    Jak to nazwać groteska czy farsa. Gdzie my żyjemy.
  • ~Nasz
    (2019-08-13 23:18)
    pis-lam zrobi wszystko, żeby się nie okazało, że kandydaci do KRS nie mieli wymaganego poparcia i zostali wybrani niezgodnie z obowiązującym prawem.
  • ~sowietyzm jak za Bolesława Bieruta
    (2019-08-13 23:58)
    ale smie rdzaca sprawa dls PISu. A może wystarczy nie kłamać ? Nie falszować ? Ten sam PIS zwalnia z dochowania tajemnicy wszystkich na potęgę, nawet adwokatów, a chce utajnić LISTY OSÓB POPIERAJĄCYCH KOGOŚ ? Czy to są TAJNI WSPÓŁPRACOWNICY jakichś służb ? Raczej chodzić może tylko o ukrycie fałszerstw partii rozwalającej polskie sądy na użytek tegoż PISu. Horror
  • ~czy to tak bez zadnego powodu?
    (2019-08-14 00:31)
    Teraz PIS zwraca sie do swojej TK? To nie zmieni faktu, ze nie uznal wyroku sadu a to jest juz bezkarnosc czy nawet anarchia. Jakze musi byc to kompromitujace ze robi sie wszystko, zeby tej listy nie pokazac. Skoro nawet sady PIS-u nie moga ruszyc to co moze? Czy to juz na prawde autokracja?
  • ~sd2017
    (2019-08-14 00:35)
    To jest kpina z inteligencji Polaków. Wszyscy w Polsce wiemy, że wszyscy ci tzw. sędziowie tzw. krs zostali powołani przez pis. Więc tak naprawdę zgodnie z zasadami kpa, kpk ale także zwykłej ludzkiej przyzwoitości wszyscy oni powinni się wyłączyć z rozpatrywania sprawy zgłaszanej przez pis - inaczej orzeczenie takie od razu będzie skażone wadą prawną. Np. szefowa krs z prezesem pis znają się osobiście, bardzo się lubią, chodzą do siebie na ciasteczka. Choć z tego co pamiętam, to wyrok NSA miał być ostateczny. Co tam takiego jest w tych listach poparcia, że pis w tej sprawie idzie na rympał
  • ~na zgube Polsce
    (2019-08-14 00:38)
    Sa jednak jeszcze ciagle naiwni, ktorzy wierza PIS-owi.
  • ~Treściwy
    (2019-08-14 00:57)
    Znów ograli mściwych totalsów.
  • ~Jarecznica na broszce
    (2019-08-14 02:11)
    Uuuu, to aż taki kompromitujący dla tych pisowskich nominantów smród jest w tych listach poparcia że pisowcy wygrzebali z Berlina wolfgangową i Pisunał Konstytucyjny? To już zakrawa na desperacje.
  • ~dziadek-5
    (2019-08-14 03:38)
    Zgodnie z art. 191.1 Konstytucji 50 posłów może wystąpić do TK z wnioskiem w sprawach, o których mowa w art. 188, a tam nie ma prerogatywy TK do zamrażania wyroków sądów powszechnych. Każdy przepis mogą skarżyć, ale nie wyrok !!! Jeśli TK na to pójdzie, to będzie kuriozum na cały świat.
  • ~NOR
    (2019-08-14 03:40)
    BRAVO PIS ! Nie wolno ujawniac nazwisk tych sedziow , bo ich zagryza na smierc ! Totalni nie dadza im spokoju .
  • ~Julka
    (2019-08-14 06:03)
    No to teraz jarus z julcią ustalą wyrok przy niedzielnym obiadku, pis to zło, wielkie zło, komuna i bolszewia w jednym
  • ~Julka
    (2019-08-14 06:05)
    Ale przecież TK tym nie może się zajmować, o co chodzi, co jest na tych listach że PiS się ich tak panicznie boi, kiedyś i tak się wyda
  • ~Basta
    (2019-08-14 06:13)
    Ast i wszystko jasne to najlepszy PiS prawniczy as.
  • ~Anonim.
    (2019-08-14 06:14)
    Wszyscy sedziowie powinnin byc wybierani i kontrolowani tylko przez obywateli. Majatki wszystkich sedziow powinny by systematycznie kontrolowane. Korupcyjne przestepstwa sedziow powinny by karane dlugoletnim wiezieniem. W to wchodza proby nacisku na sedziow przez innych sedziow i organizacje sedziowskie. Sedziowien ktorzy nie wykazuja sie najwyzszymi wartosciami moralnymi okreslonymi przez spoleczenstwo a nie przez sedziow powinni byc usuwani z zawodu i tracic przywileje. Sedzia jest wylacznie od tego by rozstrzygac czy zostalo zlamane prawo. Sedzia nie powinien miec zadnego wplywu na ustanawianie prawa. To obywatele rzadza panstwem i spoleczenstwem a nie sedziowie obywatelami. Zakladanie ze sedziowie sa uczciwimi ludzmi tylko dlatego ze sa sedziami jest nie tylko naiwnoscia ale tez glupota. Polscy sedziowie sa tego dowodem.
  • ~a-go
    (2019-08-14 06:40)
    Czego się tak boją? Tego, że wycieknie kolejna afera? Suweren jest ślepy
  • ~konstytucja10
    (2019-08-14 06:47)
    Czy w przypadku tajnego głosowania, które jest podstawą demokracji, można ujawnić kto jak głosował?
  • ~Julka
    (2019-08-14 06:50)
    Czyli te listy to wielka kompromitacja albo są niekompletne a KRS nielegalna, dlatego pis się boi
  • ~stp
    (2019-08-14 06:58)
    PiS nie będzie rządził wiecznie , pamiętajcie. Zle czyny zostaną wam przypomniane.
  • ~gosc z zagranicy
    (2019-08-14 07:22)
    Osob popierajacych nie ma ,to co maja opublikowac, ze Ziobro i Kaminski ich sami wybrali. Trzeba jeszcze do WYBOROW POCZEKAC. J.Kaczynskiego w SPRAWIE WIEZ przy SREBRNEJ tez nie przesluchano , a AUSTRIAKA juz 7-razy, ostani raz w WIEDNIU. ZYJECIE w kraju ktory przypomina CHINY albo KOREJE PLN. .

Może zainteresować Cię też: