Polacy boją się powrotu rządów PO. Rolnicy chcą drugiej kadencji PiS [SONDAŻ]

Z badania IBRiS przeprowadzonego dla "Faktu" aż 43,8 proc. Polaków nie wybaczyło PO jej rządów i boi się jej powrotu do władzy. Tych, którzy obawiają się, że PiS wygra wybory i będzie rządzić drugą kadencję, jest aż 42,4 proc. - podaje środowy "Fakt".

wróć do artykułu
  • ~Ona
    (2019-08-14 07:43)
    To za bzdury.
  • ~Czasami
    (2019-08-14 07:47)
    "Polacy boją się powrotu rządów PO" mimo tego, że tyle samo moich rodaków boi się 2-ej kadencji PIS. Nie ma to jak rzetelne dziennikarstwo. Jak to się nazywa - półprawdy?
  • ~Anty po
    (2019-08-14 07:48)
    Jest sie czego bac, bo pelo to ZLODZIEJSTWO NA MEGA SKALE!!!
  • ~dt
    (2019-08-14 07:49)
    Chcesz być niewolnikiem , żebrakiem myjącym toalety na zachodzie , zniewolony w wlasnym kraju , zniewolony przez falszywe prawo , popieraj PO i PSL !
  • ~lisowy
    (2019-08-14 07:50)
    P0dłych aferalłów dość
  • ~KRYSTEK
    (2019-08-14 07:54)
    BO TEN RZADPOMAGA I ROZWIJA WSZYSTKIE RESORTY ANIE TYLKO MOWIC ZE NIE MA PIENIEDZY PIENIADZE MUSZA MIEC OBROTY BO W TENSPOSOB NAPEDZA SIE GOSPODARKE A NA WP TO TYLKO POTRAFIA JECZYC ZE IM TAK ZLE SIE ZYJE BO UKRUCONO ZLODZIEJSTWO I LEWE INTERESY EKONOMIA IDZIE GORA A POLICJA , CELNICY WYLAPUJA ZLODZIEJ ITAK TRZEBA ODRABIAC ZALEGLOSCI KTORE BYLY
  • ~ PO - kaput
    (2019-08-14 08:03)
    Nie mam telewizora ani radia..ale mam głęboko "gdzieś" Pos-rańca Kretynę
  • ~T LIS
    (2019-08-14 08:04)
    Było już PO przy władzy i pokazało, że tylko potrafi kraść!
  • ~cuda
    (2019-08-14 08:20)
    PO to szambo to już historia .
  • ~Kalder
    (2019-08-14 08:20)
    Z danych wcale to (tytuł artykułu) nie wynika - pisowska propaganda. PiS kradnie gorzej niż za komuny, nie wydaje na inwestycje ale na socjal dla ludu ale w Europie jest koniunktura - na razie to działa.
  • ~prezes
    (2019-08-14 08:28)
    moje obserwacje sa takie:wies w 100% popiera PiS,podobnie male miasta,w duzych miastach,np.Krakow,ktory znam,ok.polowa ludzi popiera PO,ok.30% PiS ,a 20% nie ma zdania.Duze poparcie dla PiS jest wsrod ludzi skromnych lub takich ledwo srednich (jak ja)-osoby te obawiaja sie dzikiego kapitalizmu w wydaniu PO,likwidacji 500 plus i 300 plus,powrotu wieku 67 lat dla emeyrtow(niektorzy eksperci PO mowia o 70 latach!),wpuszczenia uchodzcow,afer i wysokich cen.To sa wlasnie moje obawy-mam prawie 60 lat,jestem chory na 4 choroby i chce jak najszybciej isc na emeryture.Podwyzszonego wieku moglbym nie dozyc.W Polsce wiekszosc ludzi ma male dochody,nie ma szans na ich poprawe ,wiec liczy na troche wsparcia ze strony rzadu-jak te 500 plus czy 300 plus czy 13 emerytura.Dla bogatych to male kwoty ale dla bbiednych ogromna pomoc,ktorej nie zapewni im PO.Temat uchodzcow tez b.wazny-ludzie wiedza z przekazow znajomych lub rodzin,ktore byly w pracy w RFN i w innych panstwach z problemem uchodzcow,jakie to spore zagrozenie bezpieczenstwa i jakie koszty dla podatnikow.W RFN utrzymanie prawie 2 mln uchodzcow kosztuje miliardy euro,ich przybycie wyczyscilo zapas tanich mieszkan socjalnych,spowodowalo problemy w szkolach,sa napady na ulicach,na basenach,mlode dziewczyny w lecie boja sie isc w mini przez park we wlasnym miescie.To sa fakty-pracuje co rok po 4 miesiace w RFN i znam sprawe od srodka.Mnie zadna propaganda w mediach nie powie jak jest,bo widze w RFN jak jest.Ta sprawa ma w Polsce kolosalne znaczenie-ludzie sie boja.Maja czego.PO mowilo,ze Polska moze przyjac kazda ilosc uchodzcow.Po zmianie wladzy zachod tylko czeka aby nam tu poslac na poczatek np.100 tys uchodzcow-Macron,Berlin,Bruksela,Rzym,Ateny chetnie pozbeda sie czesci problemu.W RFN mowia mi nawet jak mamy rozwiazac ten problem-zbudowac dla uchodzcow osrodki na Pomorzu i na Mazurach i zatrudniac ich w rolnictwie.Niemcy zawsze maja "dobre rady" co do znajdowania przymusowych robotnikow do pracy na polach-szkoda,ze sami sie do tego nie biora i nie posylaja tam swoich uchodzcow.Wracajac do wyborow to PiS ma raczej sprawe wygrana-szacuje poparcie na ok.43% lub wiecej gdyby byla spora mobilizacja tej czesci ludzi,ktorzy dotad nie glosowali.
  • ~Demaskator
    (2019-08-14 08:31)
    Telewizja obie grupy nakręca i manipuluje nimi. Moi teściowie są rolnikami i akurat są antypisowcami więc nie 100%
  • ~nomen omen
    (2019-08-14 08:40)
    Gebelsowska propaganda i łapówy przedwyborcze zrobiły swoje. Narodek naiwny myśli że na kredyt można żyć w nieskończoność.
  • ~abacab
    (2019-08-14 08:45)
    Dlatego obcięcie funduszy UE za naruszenie praworządności powinno rozpocząć się od Wspólnej Polityki Rolnej i dopłat bezpośrednich.
  • ~ala
    (2019-08-14 08:49)
    Niech żyje PIS i jego socjalizm. Chcemy być jak Wenezuela.
  • ~Gin
    (2019-08-14 08:50)
    co za pisowska propaganda ja któraś tu onuca ,,Kalder to wyznaje na tym forum , gdzie p---a----lan cie podziało się 300miliardy ,PO to partia kolesi i jak widzicie sami na spotkaniach to mają wielkie poparcie , niemal ich chłopi i ludność popędzi ich cepami i widłami
  • ~ela
    (2019-08-14 09:03)
    To nie kwestia bania się powrotu rządów PO .Wystarczy posłuchać taśm prawdy,jak traktowali państwo,naród,prawda? Donosili do UE na własne państwo,domagając się ukarania naszej Ojczyzny ,a tym samym nas obywateli? Zdrowo myślący ludzie już nigdy nie zagłosują na tą partię.
  • ~JMK
    (2019-08-14 09:04)
    Słuszne obawy Polaków .Nie chcą powrotu do tego co była przez 8 lat rządów PO.Nie chcą powrotu do wyższego wieku emerytalnego ,nie chcą rewolucji w 500+,nie chcą pustych obiecanek cacanek.
  • ~Marzena z miasta
    (2019-08-14 09:05)
    PiS=dobro!PO-KO=zło i diabelstwo!
  • ~Były Żurnalista
    (2019-08-14 09:09)
    Ten sondaż wyraźnie pokazuje, że w stacji TVN nadal pracuje całe stado dziennikarzy związanych z dawnymi służbami PRL. Należy się tylko dziwić że obecne władze polskie pozwalają tej stacji na tak szkodzący Państwu przekaz publiczny. Przez 25 lat współpracowałem (fotoreporter,wydawca) z mediami i nie jednym wydawnictwem, dlatego wiem za czyją kasę i w jakim celu powstała stacja TVN. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997. Dla przypomnienia pięć lat wcześniej od powstania stacji TVN powstała stacja Polsat. Jednak po paru latach zorientowano się że ta stacja nadaje nie aż z takim antypolskim przekazem na co wówczas liczono. Dlatego w wojskowych służbach informacyjnych i w porozumieniu z pozostałymi strukturami SB zapadła decyzja o utworzeniu stacji TVN z konkretnym założeniem szkalowania wszystkiego co polskie związane z jego tradycjami i ogólnonarodowym patriotyzmem . Do realizacji tego celu wybrano min. Mariusza Waltera!!! Dlaczego??? Ano dlatego, że już na początku lat 1980, komunistyczne władze Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej doceniały propagandowy talent Mariusza Waltera. Mariusz Walter w 1983 założył z Janem Wejchertem holding ITI (International Trading and Investment) w skład którego wchodziła m.in. telewizja TVN a obecnie także niemiecki portal internetowy Onet. Powstanie i rozwój TVN był inspirowany i finansowany przez byłe władze oraz służby PRL? Firma ta otrzymała koncesję od władz PRL na sprowadzanie sprzętu elektronicznego z zagranicy i dystrybucję filmów na kasetach video w Polsce. Mariusz Walter w 1997 roku stanął na czele telewizji TVN, której kierownictwo w 2001 przekazał synowi Piotrowi. Po wygranych wyborach parlamentarnych w 2015 roku przez ugrupowania patriotyczne szybko odsprzedano TVN koncernom (nim.Discovery) amerykańskim aby (ewentualnie) trudniej było tej stacji pozbawić koncesji. Tak to w telegraficznym skrócie można powiedzieć co to za medium i komu ono służyło i dalej służy…..

Może zainteresować Cię też: