Morawiecki w niemieckich mediach nie tylko o reparacjach, ale i wydatkach na obronność. "Nie powiedziałbym, że Niemcy są pasożytem, ale..."

| Aktualizacja:

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki w czwartkowym wywiadzie dla dzienników koncernu medialnego Funke przypomniał, że Polska nie dostała od Niemiec adekwatnych odszkodowań za straty, jakie poniosła podczas drugiej wojny światowej.

wróć do artykułu
  • ~Norbert
    (2019-08-27 09:22)
    Polska dostała 50 % więcej niż straciła ,a krzywogębny jest ponoc histerykiem
  • ~~~Zgred
    (2019-08-26 16:44)
    Jak Morawiecki może nie uznawać NRD?.Wszak to Mateusz ścigał się z Ludwigiem w wyścigu pokoju.Jego żona rywalizowała z łyżwiarką z Niemiec wschodnich NRD Katariną Witt.O rozmowach ojca o zburzeniu muru berlińskiego z Honekerem też zapomniał?
  • ~89uoikl
    (2019-08-26 15:22)
    Zachecalam wczoraj do ogladania zdf info. Caly dzien lecialy reportaze- musze przyznac, ze bardzo skrupulatnie (jak to Niemcy) i rzetelnie zrobione o wojnie, przyczynach i skutkach. Pokazano szereg zaleznosci, na ktore do tej pory nikt nie zwracal uwagi. Pokazano zdjecia, jakie robily niemieckie samoloty, bombardzujac Warszawe i niszczac caly kraj. Nalezy to wykorzystac. Ja mysle, ze Niemcy chetnie zaplaca, bo naprawde im wstyd. Ale trzeba odpowiedniej procedury i wniosku. A do tej pory wychodzi na to, ze Polacy chcieli by dostac odszkodowanie, ale czekaja, zeby Niemcy im sami to dali.............
  • ~89uoikl
    (2019-08-26 15:21)
    Zachecalam wczoraj do ogladania zdf info. Caly dzien lecialy reportaze- musze przyznac, ze bardzo skrupulatnie (jak to Niemcy) i rzetelnie zrobione o wojnie, przyczynach i skutkach. Pokazano szereg zaleznosci, na ktore do tej pory nikt nie zwracal uwagi. Pokazano zdjecia, jakie robily niemieckie samoloty, bombardzujac Warszawe i niszczac caly kraj. Nalezy to wykorzystac.
  • ~z
    (2019-08-25 07:23)
    Tak trzymac panie premierze i nie odpuszczac.
  • ~buc
    (2019-08-24 09:25)
    AFERY PIS musza byc zmyte tematem zastepczym tajak robi to kk-funcjonariusze .pedo nie wyjasnili ale kolorowymi zarazami wyszli.a u spowiedzi to wy juz bylista.klamstwo w roznej formie jest GRZECHEM,ja tak tylko poza trybem
  • ~buc
    (2019-08-24 09:18)
    tematyka z histori -sclesien ist unser-zreszta danzig,pomern, stettin.durnoty nudzi sie wam zyc w pokoju?
  • ~Marcinek
    (2019-08-23 20:18)
    Widzę że w końcu mamy premiera który potrafi dbać o interesy Polski! Tak trzymać Panie Premierze!
  • ~waskin
    (2019-08-23 20:05)
    Każdy powinien spełniać te 2%PKB. Tutaj chodzi o bezpieczeństwo!
  • ~01A
    (2019-08-23 20:01)
    Panie Morawiecki, otwierasz pan puszkę Pandory.
  • ~gawin
    (2019-08-23 19:33)
    Mam nadzieję, że to skłoni Merkel do jakiejś refleksji na temat NATO, bo mówcie co chcecie, ale Morawiecki ma rację w tym temacie.
  • ~tawa
    (2019-08-23 19:07)
    Skoro Polska jest w stanie wykonywać zobowiązania NATO, to Niemcy tym bardziej powinni!
  • ~renim
    (2019-08-23 18:59)
    Bardzo madre słowa. Europa a w szczególności Niemcy muszą zwiększać wydatki na wojsko.
  • ~Bytomiak
    (2019-08-23 10:20)
    Bolesław Krzywousty ,zasłużony dla Polski, podzielił Polskę na kawałki , obdarowując synów.Polska straciła znaczenie w Europie i pogrążyła się w sporach i wojnach bratobójczych.Mateusz krzywousty, bez zasług dla Polski, skutecznie walczy o podział Polaków na dwie części i o utratę znaczenia naszego kraju w świecie.Nie powiedziałbym,że działa w zmowie z Putinem ....ale....
  • ~Wielkopol
    (2019-08-23 09:53)
    Panie premierze, głosiłeś kłamliwie,że za dotacje UNII Polska wybudowała tylko chodniki.Nie dostrzegasz jak dzięki Unii wypiękniała i unowocześniła się Polska. Walczysz z Unią teraz po cichu, bo Polacy protestują, Niszczysz dobre stosunki z Niemcami i Słowacją Ukrainą .Nie mamy już szacunku i przyjaciół w Europie. JESTEŚ KŁAMCĄ I GRABARZEM NASZEGO KRAJU
  • ~hańba
    (2019-08-23 00:03)
    a gdyby tak Polska dostała reparacje to solidarni bohaterowie obrońcy narodu przed komunizmem tak jak majątek wypracowany przez roboli w PRL z zemsty że proletariat był ważniejsi od nich i ich bandyckich "błękitnokrwistych" mocodawców rozdali by na biznesy kluczyków, bandziorów i ... nazich przyjaciół
  • ~Daria
    (2019-08-22 23:44)
    Durnie igrają powojennym ładem i Ziemiami Zachodnimi ******* osiągną.
  • ~reparacje czyli przykrywka pod afery
    (2019-08-22 20:28)
    Ta przykrywka na PIS-owskie afery prezesowi zawsze pomagala. Widocznie ma nadzieje ze obecnie rowniez pomoze. O metodach pracy Ministerstwa Sprawiedliwosci w Polsce mowi juz caly swiat. To nie jest mala kryminalna aferka tu byla sukcesywnie niszczona praworzadnosc.
  • ~jam
    (2019-08-22 18:27)
    busieg da busieg sonce busieg da budu ja ha ha ha
  • ~Tev