Co dalej z edukacją i polską szkołą? Pierwsza DEBATA WYBORCZA DGP, RMF FM i Interii za nami

| Aktualizacja:

Wybory parlamentarne już za kilkadziesiąt dni. Jak politycy chcą zmienić kraj? RMF FM, "Dziennik Gazeta Prawna" i Interia.pl zapraszają na serię debat wyborczych "Po prostu Polska" z udziałem polityków z największych ugrupowań. Pierwsza z nich już za nami. Gospodarzem cyklu będzie Marcin Zaborski.

wróć do artykułu
 • ~zeflik
  (2019-09-10 12:07)
  Jedną dziedzinę życia proszę podać, którą zajmuje sie państwo i która funkcjonuje poprawnie. Wszystko czego tknie urzędnik-polityk zamienia się w g-o i możecie dosypywać w nieskończoność pieniędzy, ale zawsze zostanie to g-em.
 • ~Gienek
  (2019-09-09 22:29)
  Jeśli nie chcemy mieć drugiej Grecji, czy Wenezueli to głosujmy na Konfederację. Populiści, utopiści, socjaliści, komuniści, marksiści zadłużą nasz piękny kraj w takim stopniu, że całe pokolenia nie spłacą tych długów. Ludziom bajek naopowiadają, sami nakradną, a po nas choćby potop. Zlikwidować Kartę Nauczyciela, pensum 40 godzin, bon oświatowy, czyli pieniądze idą za uczniem. Konstytucja gwarantuje bezpłatną edukację wyłącznie w języku polskim, wszystkie inne języki zajęcia dobrowolne i zero dotacji i 100% odpłatności za zajęcia inne niż w języku polskim.
 • ~kij w szprychy
  (2019-09-09 20:10)
  Polityke od nauki trzymac z daleka.
 • ~zin
  (2019-09-09 19:45)
  system oswiaty wszysko mowi o jego autorze ciemnota i zacofanie do malo powiedziane No coz mona wymagac od czlowieka ktory nie ma rodziny a ni dzieci Czym sie wyroznia ze doprowadzil do podzialu spoleczenswa straszenia narodu klamstwa obluda to jego wartosci Tak wyglada rola kosciola i gloszone jego wartosci Te wartosci poznajemy od pewnego czasu
 • ~Nauczycielka
  (2019-09-09 19:06)
  Nauczycielki pracujące w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach zostały od wielu lat pozostawione same sobie.Praca bardzo ciężka z uwagi na wiek dzieci.Brak wsparcia i pomocy podczas codziennej pracy z takimi maluchami. Etaty duże, godziny 60 minutowe i bez przerw. Urlopy 35 dniowe. Czym właściwie różni się praca nauczyciela przedszkola od pracy nauczyciela w szkole może tym iż pracując z takim maluchem trzeba codziennie być mamą, ciocią i mieć dużo cierpliwości. To do przedszkoli trafiają nauczycielki o wielkim sercu i ogromnej miłości. To czysta dyskryminacja i brak szacunku dla tej grupy nauczycieli. Jak długo wytrzymają? Czy ktoś w końcu zainteresuje się i pochyli nad problemami z jakimi borykają się nauczycielki w przedszkolach.
 • ~Sielankowy kudłacz
  (2019-09-09 18:40)
  Wprowadzony system oświaty został oparty na woli tylko jednego, wszechwiedzącego człowieka, który tego chciał.
 • ~JMK
  (2019-09-09 18:02)
  Należy zacząć od likwidacji Karty Nauczyciela .Zrównania ilości godzin pracy nauczyciela w Polsce z ilością godzin pracy nauczyciela ,,na zachodzie". Likwidacji przywileju strajków w szkole. Pozbycie się pseudo nauczycieli.
 • ~kobieta pana
  (2019-09-09 13:03)
  Cyrk za darmo
 • ~Krystyna z PiS
  (2019-09-09 12:55)
  Jak to jest ? Wszystkie ugrupowania chcą dobra Polski,nie chcą mowy nienawiści itd. A żrą się między sobą, aż (nie) miło.