Kaczyński o płacy minimalnej: Nie spodziewałem się takich fake newsów, bezczelność

| Aktualizacja:

To, co robimy jest w interesie milionów pracowników, przedsiębiorców, jest w interesie polskiej gospodarki - oświadczył w radiowej Jedynce Jarosław Kaczyński. Prezes banku narodowego przedstawił mi pierwsze szacunki, czy wpłynie to źle na gospodarkę. Nic z tych rzeczy - powiedział lider PiS o planowanym podniesieniu płacy minimalnej. 

wróć do artykułu
  • ~otto
    (2019-09-11 08:33)
    13.X skończy się w Polsce pisowski komunizm.
  • ~wyborca PiS
    (2019-09-11 08:33)
    Widać, że nie tylko kolana ma chore...
  • ~Sokular
    (2019-09-11 08:39)
    Ja jako "nihilista",jednak niebezczelny patriota który kuma mechanizmy makroekonomiczne dostrzegam niebezpieczeństwa niektórych decyzji dla zdrowego rozwoju RP.......i mam o zgrozo odwagę uczestniczyć w tych dyskusjach.........i to JEST UCZCIWE - wszyscy tu żyjemy i mamy prawo uczestniczyć w kształtowaniu jakości życia
  • ~Norymberdzki
    (2019-09-11 08:41)
    To co robi i obiecuje Kaczyński jest w interesie PIS-u dla utrzymania władzy. Tak jak w PRL-u każda najmniejsza próba krytyki była od razu szkalowaniem władzy, tak teraz Kaczyński wszelkie głosy ekspertów nazywa paniką.
  • ~Andy
    (2019-09-11 08:43)
    PiS działa w interesie polskiej gospodarki tak samo jak zespół d/s zwalczania mowy nienawiści w Ministerstwie Sprawiedliwości.
  • ~Prezes NBP narobił w majty
    (2019-09-11 08:46)
    Czy prezes NBP mógł powiedzieć coś innego w rozmowie z Kaczyńskim? Decyzja polityczna została podjęta, więc teraz wszyscy w obozie rządzącym muszą zrobić wszystko, aby udowodnić, że pomimo argumentów na "nie", niezależnych ekonomistów znaleźć sposób tłumaczenia niedouczonym ludziom, że prezes ma rację i to jest możliwe
  • ~adamos
    (2019-09-11 08:52)
    Kaczynski PLAWI SIE W NIENAWISCI. Im bardziej go nienawidzicie, tym on bardziej ozywa. Zamknicie zatem mordki wtedy uschnie z rozpaczy
  • ~Alek
    (2019-09-11 08:52)
    Bo pełowcy i wrogowie Kaczyńskiego wolą, żeby Polacy pracowali po 3-5 zł na godzinę pracy, a pełowcy dostają ataku szału, że,za kilka lat Polacy mają zarabiać jak Niemcy czy Francuzi
  • ~nomen
    (2019-09-11 08:53)
    Dla zachowania koryta są gotowi obiecać wszystko, wszystkim. Tylko ile lat trzeba będzie to sprzątać, jak tą komuszą gospodarkę trafi szlak ?
  • ~J.K.
    (2019-09-11 08:55)
    A po nas choćby potop.
  • ~Alek
    (2019-09-11 08:57)
    Nie rozumiem, że niektórzy mówią, że jak minimalna pensja podniesie do 4000 zł to chleb będzie kosztowała 20 czy 50 zł. A w Niemczech, Norwegii zarobki są większe niż w Polsce a tam chleby kosztują w przeliczeniu na polski to około 7-10 zł. To znaczy że chleb ma kosztować 20-50 zł....haha no brawo chleb z Polski będzie najdroższy na świecie. Śmiechu warte-)))
  • ~stp
    (2019-09-11 08:57)
    Jaro ty nasz kochany Chavezie , ojcze i matko narodu! Prowadź nas w świetlaną przyszłość . Avanti!
  • ~Brat czeka
    (2019-09-11 08:57)
    Zdychaj dziadu.
  • ~Alexander
    (2019-09-11 08:57)
    Dlaczego nie chcemy poczekać np.rok, jakie będą reakcję rynku na podniesienie płacy minimalnej, tylko od razu wulgarny hejt na PIS i Prezesa.
  • ~Pradziad
    (2019-09-11 09:00)
    To on to czyta, Wszechmogacy Jaroslaw czyta " fake news" ? . Dziwne, bo on sam o opozycji , Tusku, Schetynie i innych to dopiero ostro, brutalnie atakuje , posyla szambo samochody z portretami opozycjonistow!. Czym to jest? A , rozumiem, Wszechmogacy moze wszystko, nawet bezczelnie, po c h a ms k u !
  • ~krystek
    (2019-09-11 09:01)
    to jest szacunek do ludzi ktorzy ciezko pracuja a tu widac walke aby obywatele nie mogli wyrownac stopy zyciowej bo im nie podoba sie ze ludzie pracy fizycznej nie moga byc godnie wynagrdzeni bo przyzwyczaili sie to ponizania tejklasy robotniczej aby oni pracowali na elity a nie zyli na takim samym poziomie te wypowiedzi sa haniebne a przedsiebiorcy nie zbankrutuja bo bedzie wieksza mobilizacja do produkcji kontraktow do zawierania i wszyscy beda mieli zyski atu trzeba byc optymista anie pesymistom
  • ~janek2
    (2019-09-11 09:02)
    dlaczego kaczynski aż tak nienawidzi Polski że chce ją zniszczyc?
  • ~Liddka
    (2019-09-11 09:05)
    Ten facet traci poczucie rzeczywistosci, on coraz bardziej odplywa od realiow, bo jemu sie wydaje, ze on nietykalne bostwo, nasz Jaroslaw WIELKI PIERWSZY. A on, on taki gentleman, on tak subtelnie i z szacunkiem o przeciwnikach? Naturalnie?
  • ~nerol
    (2019-09-11 09:06)
    widać Polacy lobią żyć jak dziady?,dawali 500 banki płakały dziś do gospodarki chcą wpompować po 4000 tys zł,dalej źle,ludzie to kasa do zabrania chcecie zachodu i standardu to będzie...
  • ~Krycha