Kaczyński o płacy minimalnej: Nie spodziewałem się takich fake newsów, bezczelność

| Aktualizacja:

To, co robimy jest w interesie milionów pracowników, przedsiębiorców, jest w interesie polskiej gospodarki - oświadczył w radiowej Jedynce Jarosław Kaczyński. Prezes banku narodowego przedstawił mi pierwsze szacunki, czy wpłynie to źle na gospodarkę. Nic z tych rzeczy - powiedział lider PiS o planowanym podniesieniu płacy minimalnej. 

wróć do artykułu
  • ~wyborca PiS
    (2019-09-11 08:33)
    Widać, że nie tylko kolana ma chore...
  • ~Norymberdzki
    (2019-09-11 08:41)
    To co robi i obiecuje Kaczyński jest w interesie PIS-u dla utrzymania władzy. Tak jak w PRL-u każda najmniejsza próba krytyki była od razu szkalowaniem władzy, tak teraz Kaczyński wszelkie głosy ekspertów nazywa paniką.
  • ~otto
    (2019-09-11 08:33)
    13.X skończy się w Polsce pisowski komunizm.
  • ~nomen
    (2019-09-11 08:53)
    Dla zachowania koryta są gotowi obiecać wszystko, wszystkim. Tylko ile lat trzeba będzie to sprzątać, jak tą komuszą gospodarkę trafi szlak ?
  • ~Andy
    (2019-09-11 08:43)
    PiS działa w interesie polskiej gospodarki tak samo jak zespół d/s zwalczania mowy nienawiści w Ministerstwie Sprawiedliwości.
  • ~J.K.
    (2019-09-11 08:55)
    A po nas choćby potop.
  • ~Prezes NBP narobił w majty
    (2019-09-11 08:46)
    Czy prezes NBP mógł powiedzieć coś innego w rozmowie z Kaczyńskim? Decyzja polityczna została podjęta, więc teraz wszyscy w obozie rządzącym muszą zrobić wszystko, aby udowodnić, że pomimo argumentów na "nie", niezależnych ekonomistów znaleźć sposób tłumaczenia niedouczonym ludziom, że prezes ma rację i to jest możliwe
  • ~janek2
    (2019-09-11 09:02)
    dlaczego kaczynski aż tak nienawidzi Polski że chce ją zniszczyc?
  • ~stp
    (2019-09-11 08:57)
    Jaro ty nasz kochany Chavezie , ojcze i matko narodu! Prowadź nas w świetlaną przyszłość . Avanti!
  • ~Sokular
    (2019-09-11 08:39)
    Ja jako "nihilista",jednak niebezczelny patriota który kuma mechanizmy makroekonomiczne dostrzegam niebezpieczeństwa niektórych decyzji dla zdrowego rozwoju RP.......i mam o zgrozo odwagę uczestniczyć w tych dyskusjach.........i to JEST UCZCIWE - wszyscy tu żyjemy i mamy prawo uczestniczyć w kształtowaniu jakości życia
  • ~Krycha
    (2019-09-11 09:16)
    Pewnie, ze fake news, bo kazdy juz wie, ze Kaczynski na osla, ktory dukatami r z y g a i zlotem s r a , tonami, no i stad forsa na przedwyborcze prezenty jest. No i jak grzecznie wybierzecie Pis, to wtedy, po wyborach tego osla zobaczycie, i a, i a, i a, i a, i a, ia
  • ~Pradziad
    (2019-09-11 09:00)
    To on to czyta, Wszechmogacy Jaroslaw czyta " fake news" ? . Dziwne, bo on sam o opozycji , Tusku, Schetynie i innych to dopiero ostro, brutalnie atakuje , posyla szambo samochody z portretami opozycjonistow!. Czym to jest? A , rozumiem, Wszechmogacy moze wszystko, nawet bezczelnie, po c h a ms k u !
  • ~Liddka
    (2019-09-11 09:05)
    Ten facet traci poczucie rzeczywistosci, on coraz bardziej odplywa od realiow, bo jemu sie wydaje, ze on nietykalne bostwo, nasz Jaroslaw WIELKI PIERWSZY. A on, on taki gentleman, on tak subtelnie i z szacunkiem o przeciwnikach? Naturalnie?
  • ~adamos
    (2019-09-11 08:52)
    Kaczynski PLAWI SIE W NIENAWISCI. Im bardziej go nienawidzicie, tym on bardziej ozywa. Zamknicie zatem mordki wtedy uschnie z rozpaczy
  • ~Brat czeka
    (2019-09-11 08:57)
    Zdychaj dziadu.
  • ~KONSTY.TUCJA
    (2019-09-11 10:43)
    PiSbolszewicy czyli socjalistyczni populiści gotowi są rozwalić polską gospodarkę aby tylko utrzymać się przy KORYCIE !!!
  • ~Pies go drapał
    (2019-09-11 09:21)
    Panie Kaczyński, to nie pan prowadzisz działalność tylko nasza rodzina. W odróżnieniu od pana radzę sobie dobrze z arkuszem kalkulacyjnym i oświadczam: jesteśmy mikrofirmą i stracimy na tym nie mniej niż kilkaset złotych miesięcznie. Milcz Waść, wstydu oszczędź!
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2019-09-11 09:46)
    Wszechwiedzący prezes PIS-u reaguje zdziwieniem na płynące słowa krytyki.
  • ~Alek
    (2019-09-11 08:57)
    Nie rozumiem, że niektórzy mówią, że jak minimalna pensja podniesie do 4000 zł to chleb będzie kosztowała 20 czy 50 zł. A w Niemczech, Norwegii zarobki są większe niż w Polsce a tam chleby kosztują w przeliczeniu na polski to około 7-10 zł. To znaczy że chleb ma kosztować 20-50 zł....haha no brawo chleb z Polski będzie najdroższy na świecie. Śmiechu warte-)))
  • ~serwe
    (2019-09-11 11:41)
    Czego się nie robi dla kasy. Inflacja już jest. W ubiegłym roku ziemniaki po 1PLN, a obecnie 2,5 PLN. a cebula ponad 3. To samo jabłka. Jeżeli wzrośnie minimalna to wzrośnie koszt rwania jabłek, a więc kilogram będzie po 5 złotych. Jest tylko pytanie, czy już w 2020, czy 2021, ale jak stwierdził karczewski - rząd do ceny pietruszki nie ma nic. Do ceny nie, ale swoimi decyzjami tą cenę ukształtował. Jest też pytanie, kiedy za półkilowy bochenek chleba zapłacimy 8 złotych?

Może zainteresować Cię też: