Morawiecki: Pracownik nie może być traktowany wyłącznie jako koszt

Pracownik nie może być traktowany wyłącznie jako koszt. Pracownik to człowiek - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego". Mówiąc o planach podniesienia płacy minimalnej. Przypomniał też przedsiębiorcom, że PiS proponuje ulgi, m.in. w płaceniu ZUS.

wróć do artykułu
  • ~ubawiony głupotą
    (2019-09-26 08:11)
    pracownik ma zap.....ać za miskę ryzu, to twoje słowa pinokio...
  • ~Pola
    (2019-09-26 08:23)
    Oczywiście. Przecież miska ryżu, to żaden koszt.
  • ~LUD
    (2019-09-26 08:24)
    I TEGO SIĘ TRZYMAJ PREMIERZE !!!!!!!!!!!!!
  • ~kos
    (2019-09-26 08:32)
    A po co pracować ? Wystarczy znać biskupa, który otrzymał ziemie od skarbu państwa,, mieć, dojśćie do kredytu dla niepracującej żony - 20 baniek jest i już można udawać zatroskanego.
  • ~qw
    (2019-09-26 12:42)
    Morawiecki opowiada farmazony. Pracownik zawsze jest kosztem, tak jest księgowany. Jeżeli pensja plus dodatkowe obciążenia związane z jego pracą są wyższe niż wypracowany przez niego dochód, następują redukcje i zwolnienia. Na tym zawsze tracą osoby o niskich kwalifikacjach.
  • ~dorota
    (2019-09-26 08:22)
    brawo !!!!!!!!!!!!
  • ~xxxx
    (2019-09-26 08:47)
    Taaa, za to pracodawca może być traktowany jak dojna krowa .
  • ~BIEDROŃ R
    (2019-09-26 08:25)
    korwin placi rublami !!!!!!!!!!!!
  • ~rar
    (2019-09-26 09:57)
    I cyk, zamiast 5 pracowników na kasie za minimalną, będzie 5 kas samoobsługowych, jedna osoba pilnująca ich i 4 osoby bezrobotne albo zbierające szparagi u Helmuta.
  • ~Tev
    (2019-09-26 12:51)
    Pinokio jaką ty masz wiarygodność
  • ~w
    (2019-09-26 13:29)
    Za rządu PiS drastycznie zmalały inwestycje w przemyśle i sądzą że podnosząc płace minimalne firmy zaczną inwestować. Jednocześnie wprowadza się możliwość płacenia niższego ZUS dla małych firm. A oznacza to że firmy zostały zarżnięte przez wprowadzone podatki i opłaty i nie stać ich na płacenie składki ZUS a tym bardziej na inwestycje czy wyższą płacę minimalną.
  • ~KONFEDERACJA
    (2019-09-26 08:29)
    Pracownik ma być traktowany wyłącznie jako niewolnik pana !!!!!
  • ~Edek
    (2019-09-26 15:18)
    Jeszcze nie tak dawno mówił...że pracownik ma zap...ć za miskę ryżu... - zastanawiam się "sądowy kłamco" kogo widzisz ...patrząc w lustro przy goleniu...
  • ~mądrze!
    (2019-09-26 16:51)
    Pracownik to wartość sama w sobie. To dzięki niemu i jego kwalifikacjom istnieje firma!
  • ~logiczny
    (2019-09-26 16:49)
    Zapraszam tego "dobrodzieja" do życia za te minimalne podwyższone pensje + miska ryżu przy spadku konkurencyjności gospodarki. Czemu nie podwyższono kwoty wolnej do 8 tys. ? Łatwo się rozdaje nie ze swojego. A co pan Morawiecki zyskał i jego formacja na tej obietnicy? Nadzieje na dalsze profity ze sprawowania niekontrolowanej przez nikogo włazy? Jakie to obłudne.
  • ~Yaxa
    (2019-09-26 16:58)
    Polacy to bardzo wykwalifikowani ludzie co widać chociażby po występującym u nas drenażu mózgów. Trzeba zapewnić takim pracownikom godziwe warunki.
  • ~Riczard
    (2019-09-27 00:23)
    Rząd Morawieckiego dba zarówno o pracowników i przedsiębiorców - wszyscy wyjdziemy na tym dobrze :)
  • ~jagienka
    (2019-09-26 18:53)
    W Polsce większość pracodawców okropnie traktuje pracowników. A to przecież dzieki nim żyja w dostatku. Słowa premiera są bardzo ważne dla milionów zwykłych ludzi.
  • ~0ßoplö,.-
    (2019-09-26 11:03)
    Uwaga uwaga, wedlug mnie Neckermann Polska pozwolil sobie na to, co za Odra nazywa sie Insolvenzverschleppung. Za takie przestepstwo gospodarcze sa kary sadowe i zakaz prowadzenia dzialalnosci przedsiebiorczej. Polskie media chwala sie, ze sprawe przejal urzad wojewodzki. No i co? Naprzeciwko ma Allianz jako ubezpieczyciela, znanego skad innad z tego, ze ........nie placi naleznych odszkodowan. Bo ma najlepsza kadre doradcow prawnych, ktorzy sa w stanie kazdego wyrolowac.
  • ~Radek
    (2019-09-26 17:51)
    Dobrze, że mentalność się zmienia a premier daje przykład z góry.