Afery w PiS? Kaczyński przypomina rządy PO-PSL i dodaje: To są rzeczy nieporównywalne

| Aktualizacja:

Mówiąc o aferach warto zestawić okres obecnych rządów i czasów sprawowania władzy przez koalicję PO-PSL - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu" prezes PiS Jarosław Kaczyński.  Premier Mateusz Morawiecki jest najlepszym i najbardziej naturalnym kandydatem na stanowisko nowego szefa rządu – ocenił.

wróć do artykułu
  • ~A jak będzie dziś??
    (2019-10-11 11:15)
    To koniec propagandy o nadwyżce budżetowej. Morawiecki poinformował Brukselę o dziurze Główny księgowy rządu, wicepremier Mateusz Morawiecki po cichu zmienia ton w sprawie dobrych wyników finansowych rządu. Zaledwie 20 września rząd informował o rekordowej i niespotykanej wcześniej nadwyżce budżetowej sięgającej 5 miliardów. Okazuje się, że tydzień później wysłał do Brukseli prognozę, że rok 2017 nasze państwo zakończy 51 miliardami na minusie. Wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki to mistrz dobrej prezentacji. Przez 9 miesięcy utrzymywał wszystkich w przekonaniu, że gigantyczne wydatki rządu m.in. na 500+, zmniejszenie wieku emerytalnego, budowę armii Antoniego Macierewicza nie mają wpływu na finanse państwa. Pokrycie bieżących wydatków zapewniały przecież wyższe wpływy z uszczelnionego systemu podatkowego i zysków spółek skarbu państwa. Eksperci zachodzili w głowę, kiedy przyjdzie czas na zaksięgowanie wydatków. Tylko w emeryturach i rentach wypłacanych przez ZUS czai się dziura o rozmiarze 45 miliardów złotych. Aż wreszcie przyszedł czas na przesłanie finansowej prognozy do unijnych księgowych z Eurostatu w Luksemburgu. Tam przesłano zgoła inną tabelkę. Tymczasem w tabelce widać na czerwono nie "rekordowo niski deficyt od lat", ale 51 mld na minusie. To więcej niż odziedziczono w spadku po rządach PO w 2015 roku. Politycy PiS wykorzystali chwilę dobrych wiadomości, aby zagrzewać sympatyków.
  • ~Szyba
    (2019-10-11 11:03)
    A może , mały kłamco z Żoliborza zrobimy zestawienie przekrętów obu ekip ? Wyszło mi , Jarosławie Rajmundowiczu Kaczyński , że znowu bijecie poprzedników , wam wystarczyły zaledwie cztery lata , by ich kilkukrotnie przebić we wszystkich możliwych aferach !
  • ~poeta
    (2019-10-11 11:01)
    Jednym słowem Prezes jest nieporównywalny!!! PANIE PREZESIE, TAŃCZYMY WALCZYKA! Dlaczego? BO: Cała sala śpiewa z nami, Tańcząc walca - walczyka parami, Na tym balu nad balami takim, Co się pamięta latami. Gdzieś Hiszpania za górami, A tu zima, karnawał jest z nami. Raz się żyje, zakręćmy walczyka ten raz, Hiszpański walczyk w sam raz!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~sic.
    (2019-10-11 11:00)
    Dla Kaczynskiego sa rowni i rowniejsi, przestepcy i ci swoi ... a jest jeszcze min. Ziobro ... ten swoich wybroni ... to jest prawo i sprawiedliwosc. wedlug Kaczynskiego.
  • ~Xenon
    (2019-10-11 10:53)
    Uśmiałem się po uszy! :D "Państwo PiS....to państwo, które pragnie dla Polek i Polaków lepszego życia, sprawiedliwości i solidarności" - żart roku!!! "Kowalski za brakujący grosz podatku - mega problemy, Banaś - człowiek PiS za zaniżanie podatków - NIC, urlop :D Ty nie opłacisz faktury - co najmniej sprawa w sądzie i komornik Cię ściga! Kaczyński - miliony nie zapłacone i co?! - i NIC! Chodzi i się śmieje! :D Jak Ty potrzebujesz opieki lekarskiej, to nie ma terminów, trzeba czekać miesiące, jak nie lata i jeszcze opłacić z własnej kieszeni wiele badań! Jak Kaczyński choruje, to dyr. szpitala przynosi mu osobiście kule do domu :D Jak Ty potrzebujesz kupić mieszkanie czy grunt, to musisz za niego zapłacić krocie!!! Jak Banaś z PiS potrzebuje kamienicę - to ją dostaje za darmo!!! Jak Morawiecki potrzebuje grunt - to Kościół sprzedaje mu go za bezcen!!! Najlepsze na koniec. Jak biedny nie ma na chleb, leki, na opłatę za rachunki, to PiS zabiera mu jeszcze co najmniej 23% podatku VAT przy kasie i oddaje komu?! - bogatemu milionerowi w formie 500+ czy 13 -emerytury!!! Chore?! - no tak, takie rzeczy tylko w Polsce!!!
  • ~rumor xyz
    (2019-10-11 10:37)
    temu wy.pier.dko.wi mamuta już całkowicie odebrało rozum!
  • ~Jaro
    (2019-10-11 10:18)
    Znajdź jedną różnicę: Goebbels w przemówieniu do sędziów z 24.07.1934: "Silne państwo musi mieć możliwość usuwania ze stanowisk nienadających się urzędników. Koncepcja nieusuwalności sędziów zrodziła się w obecnym świecie intelektualistów, w świecie wrogim narodowi niemieckiemu". Jaros ław Kaczyński 7.10.2019 „My, jeżeli tylko społeczeństwo nam zaufa, do tego wrócimy. Mamy mocną podstawę. Artykuł 180, punkt 5, ustęp 5 Konstytucji, daje pełne prawo do przeprowadzenia takiej reformy. I my do tego artykułu będziemy nawiązywać, będziemy to prowadzić. Bez głębokiej reformy sądów, w ogóle naprawienie państwa jest bardzo trudne, bo to jest taka jakby ostatnia barykada, ostatni szczebel decyzyjny w bardzo wielu sprawach, i to nie tylko takich, które odnoszą się do spraw cywilnych, czy karnych, ale także administracyjnych”
  • ~niebieskooka blondynka
    (2019-10-11 10:03)
    Ogólnie przecież wiadomo, że za Tuska to była epoka kamienia łupanego i polowanie na dinozaury....
  • ~Wera
    (2019-10-11 09:56)
    To są rzeczy i ludzie nieporównywalne! Ma pan rację panie Kaczyński. Bo jak może się pan porównywać siebie i swoich kryształów do takich ludzi jak Tusk Lis Borysewicz Wałęa Komorowski i wielu innych opozycjonistów którzy walczyli Z Komuną siedzieli po więzieniach a pan spał. Afery w partii PiS są o wiele potężniejsze niż te ośmioeniczki u PO i gadanie głupot przy posiłku. Te afery to pikuś w porównaniu z waszymi. I kiedyś wyjdą na wierzch. A pan to gada już dyrdymały do ludzi i dziwię się że tego słuchają dzieli pan i obraża Polaków. Patrzcie młodzi i wyciągajcie wnioski nie wszystko da się przekupić 500plus ważna pPolska ii ludzie którzy już cierpią z powodu braku lekarzy i lekarstw oraz wysokich cen. Patrzcie młodzi co zrobiono że szkołą praworządmością i ludźmi szanowanymi na świecie. Wszystko zniszczono przez te rządy i nienawiść do drugiego człowieka .Przez starego samotnego człeka.
  • ~ukub
    (2019-10-11 09:56)
    ośmiorniczki były tańsze niż rozbite BMW i Audi
  • ~zefir
    (2019-10-11 09:49)
    Cały czas wypomina niejaki Kaczyński z rodu (...)Po i PO .. Słuchając tego bełkotu mam wrażenie ,że dolegliwości postępują Dodam ,że poważny facet tak się NIE zachowuje .
  • ~podpowiadam
    (2019-10-11 09:48)
    "Moim dzieciom nie należy dać władzy, zniszczą każdego kto okaże się lepszym od nich" powiedział ojciec bliźniaków, gdy gratulowano mu wyboru Lecha na Prezydenta Polski! Na naszych oczach okazuje się, że były to słowa prorocze!
  • ~antyPiterek
    (2019-10-11 09:39)
    a czosnkowski i rabiej popsuli warszawce szambo, a profesor ekonomii nadzwyczajnej Leszek B. opchnal holendrom i niejakiemu timmermansowi Toy-Toya na Dworcu Glownym w warszawce za przyslowiowa zlotowke za lanie
  • ~patrzę, czytam, komentuję
    (2019-10-11 09:33)
    Wpisują się tu przeważnie tęgie, antypolskie, lewackie ch * je.
  • ~jula
    (2019-10-11 09:25)
    Panie prezesie prezesów . pan Szpotański uważał ,że jeden z sekretarzy PZPRu ma mentalność alfonsa . To jaką mentalność ma pan ?
  • ~gajowy
    (2019-10-11 09:22)
    Jeśli chcecie , ludziska, odgrzewać i jeść stare kluski z epoki PO+PSL to głosujcie spoko na PO-KO.
  • ~szambo
    (2019-10-11 09:22)
    tak to sa rzady nieporonywalne z nikim w polsce dotychczs bo taka zgnilizna nigdy nie byla u wladzy
  • ~KRYSTEK
    (2019-10-11 09:21)
    MENTALNOSC LUDZI KTORZY PRZEZ 8 LAT BYLI WYKORZYSTYWANI NIE WIDZA NIC ZLEGO TO JEST SMIECH NA SALI CZYLI LUBIA TAKIE PONIZENIE OBECNIE MAJA WIEKSZE WYNAGRODZENIE , NA DZIECI DOSTAJA NIE JAK ZA POPRZEDNIKOWNIC , GOSPODARKA WZMACNIA SIE A AFER TO ZA PO IPSL BYLO O WIELE WIECEJ I NIC Z TYM NIE ROBILI BO MIELI OD SWOICH PRZYZWOLENIE A KTO PLACIL CI NAJ NZEJ WYPOSAZENI I NIE PISCIE GLUPOT BO KAZDY WIDZI ROZNICE TYLKO CI KTORZY POPIERAJA KOPO BO IM PROFITY UCIEKLY Z KIESZENI
  • ~333 m.
    (2019-10-11 09:21)
    Jak KALI to dobrze jak KALEMU to źle! Oj bardzo źle!! Wszystko odkładamy w pamięci!!
  • ~Chommik
    (2019-10-11 09:12)
    Szambo ma nazwisko : Kaczynski