Afery w PiS? Kaczyński przypomina rządy PO-PSL i dodaje: To są rzeczy nieporównywalne

| Aktualizacja:

Mówiąc o aferach warto zestawić okres obecnych rządów i czasów sprawowania władzy przez koalicję PO-PSL - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu" prezes PiS Jarosław Kaczyński.  Premier Mateusz Morawiecki jest najlepszym i najbardziej naturalnym kandydatem na stanowisko nowego szefa rządu – ocenił.

wróć do artykułu
  • ~Anastazja
    (2019-10-11 08:55)
    Długo Konus nie walczyłeś,żebyś został najwiekszym kłamca w historii Państwa Polskiego, jak się ma Koziołek Matołek i Smoleńsk,oszuscie jeden ni i O-szust Tadziu,któremu zapłacileś miliony za pochowanie Abla na Waelu oraz za wygranie wybórw
  • ~zyzio
    (2019-10-11 08:20)
    Takie słowa utwierdzają mnie, że boga nie ma. Jakby był to straciłby cierpliwość dla tego patologicznego kłamcy i wezwał go na pilną rozmowę do siebie. Ci co słuchaja i wyją z rozkoszy zawyją z bólu, szybciej niż im się to wydaje, tylko jeszcze o tym nie wiedzą, bądź nie rozumieją zagrożenie. I tylko Polski szkoda.
  • ~Pisancium
    (2019-10-11 08:35)
    Takiego złodziejstwa i arogancji jak teraz to za Gierka nie było.
  • ~byłem w pokoju dwie godziny ja i dwie dziewczyny
    (2019-10-11 08:45)
    Nieporównywalne oczywista ,oczywistość .Prezes najwyższej izby się wybieli bo nie wypada by obwiniano przewodniczącego polskich bourdelli . Najbardziej tym są przejęci tym co mu zrobili AKowcy oczywiście wyklęci.
  • ~Pottt
    (2019-10-11 08:28)
    Kaczynski, ja jestem m e n d a ,ale Tusk jeszcze wiekasza. Wina Tuska wina Tuska wina Tuska wina Tuska wina Tuska wina Tuska wina Tuska wina Tuska wina Tuska wina .
  • ~Nowe
    (2019-10-11 09:05)
    elity pisu - deweloper, kłamca, sutener, miłośmik nieletnich Ukrainek.
  • ~Chommik
    (2019-10-11 09:12)
    Szambo ma nazwisko : Kaczynski
  • ~jula
    (2019-10-11 09:25)
    Panie prezesie prezesów . pan Szpotański uważał ,że jeden z sekretarzy PZPRu ma mentalność alfonsa . To jaką mentalność ma pan ?
  • ~podpowiadam
    (2019-10-11 09:48)
    "Moim dzieciom nie należy dać władzy, zniszczą każdego kto okaże się lepszym od nich" powiedział ojciec bliźniaków, gdy gratulowano mu wyboru Lecha na Prezydenta Polski! Na naszych oczach okazuje się, że były to słowa prorocze!
  • ~Chora dziewczynka ze Szwecji bełkocząca o klimacie
    (2019-10-11 08:31)
    To jednak arcydzieło Patryka Vegi nie zmieni wyników wyborów. A byli tacy, co w to wierzyli. A tak poważnie, to PO w tym obłędzie walki z PiSem nie zauważyła, że ją od tyłu zaszedł Biedroń z Czarzastym i za 4 lata PO będzie trzecią, a może nawet czwartą siłą. Powodzenia chłopaki.
  • ~guzikiewicz
    (2019-10-11 09:06)
    Rządy Tuska nie potrzebowały rozdawania pieniędzy na te wszawe "plusy".Dobrobyt tworzono przez ciepłą wodę w kranie i deflację. Przeciwieństwo inflacji /dla niekumatych/.
  • ~szambo
    (2019-10-11 09:22)
    tak to sa rzady nieporonywalne z nikim w polsce dotychczs bo taka zgnilizna nigdy nie byla u wladzy
  • ~POwskie SZAMBO jeszcze wybija do 13.10
    (2019-10-11 08:18)
    POtem zasypiemy to GW no ojców złodziejstwa VAT OFE PALIWA SKOKÓW AmberGold synka Tuska Bąka STOCZNI czy LOTu dla SZKOPA za 1złoty.
  • ~333 m.
    (2019-10-11 09:21)
    Jak KALI to dobrze jak KALEMU to źle! Oj bardzo źle!! Wszystko odkładamy w pamięci!!
  • ~xyz
    (2019-10-11 09:10)
    Faktycznie są nieporównywalne!!! PIS-u nic i nikt nie przebije!!!
  • ~niebieskooka blondynka
    (2019-10-11 10:03)
    Ogólnie przecież wiadomo, że za Tuska to była epoka kamienia łupanego i polowanie na dinozaury....
  • ~zefir
    (2019-10-11 09:49)
    Cały czas wypomina niejaki Kaczyński z rodu (...)Po i PO .. Słuchając tego bełkotu mam wrażenie ,że dolegliwości postępują Dodam ,że poważny facet tak się NIE zachowuje .
  • ~Adert Feliks
    (2019-10-11 11:40)
    Amber Gold Prawda jest taka że za AG należy podziękować drużynie dobrej zmiany. W 2006r Pis zablokował poprawkę zgłaszoną przez PO do ustawy z 21 lipca 2006 rozszerzającą nadzór KNF na pozostałe instytucje finansowe, w tym parabanki i SKOKi. W tej sytuacji KNF czyli defakto rząd mógł jedynie ostrzegać przed lokowaniem pieniędzy w AG i złożyć zawiadomienie do prokuratury, co uczynił 21 grudnia 2009 r, w kilka miesięcy po utworzeniu AG (pierwszy raz, potem były następne). Kolejna ustawa autorstwa PO w tej sprawie z 2009r została zablokowana przez prezydenta L.K. przy współudziale niezłomnego prawnika i w efekcie weszła w życie dopiero w 2012r. W tym samym roku Plichta został aresztowany i zaczęły się ujawniać przekrety w Skokach gdzie pod okiem prawego senatora rozkradziono mld zł. Tak więc ze strony Tuska zostało zrobione wszystko co mozliwe aby do afery nie dopuścić. Żeby było ciekawiej tenże senator został wynagrodzony przez prawą sitwę stanowiskiem szefa komisji finansów publicznych. A dlaczego prokuratura działała tak opieszale? To powinien wyjaśnić były prokurator generalny, powołany na to stanowisko przez prezydenta L.K.
  • ~Wera
    (2019-10-11 09:56)
    To są rzeczy i ludzie nieporównywalne! Ma pan rację panie Kaczyński. Bo jak może się pan porównywać siebie i swoich kryształów do takich ludzi jak Tusk Lis Borysewicz Wałęa Komorowski i wielu innych opozycjonistów którzy walczyli Z Komuną siedzieli po więzieniach a pan spał. Afery w partii PiS są o wiele potężniejsze niż te ośmioeniczki u PO i gadanie głupot przy posiłku. Te afery to pikuś w porównaniu z waszymi. I kiedyś wyjdą na wierzch. A pan to gada już dyrdymały do ludzi i dziwię się że tego słuchają dzieli pan i obraża Polaków. Patrzcie młodzi i wyciągajcie wnioski nie wszystko da się przekupić 500plus ważna pPolska ii ludzie którzy już cierpią z powodu braku lekarzy i lekarstw oraz wysokich cen. Patrzcie młodzi co zrobiono że szkołą praworządmością i ludźmi szanowanymi na świecie. Wszystko zniszczono przez te rządy i nienawiść do drugiego człowieka .Przez starego samotnego człeka.
  • ~Adert Feliks
    (2019-10-11 11:35)
    Antoś znany jest z brawurowych ucieczek. Oprócz tej słynnej smoleńskiej i obecnej z miejsca wypadku miał ich jeszcze kilka. W czasie swej konspiracji w latach sześćdziesiątych tak z wyczuciem zawsze wychodził z zebrań konspiracyjnych że zawsze po kilku minutach od jego wyjścia wpadała tam bezpieka i wszystkich zgarniała. W latach 70siątych wszyscy działacze KOR siedzieli w więzieniach po kilka lat i zatrzymywani byli dziesiątki razy tylko Antoś tak sprytnie uciekał że do czasu internowania zatrzymano go tylko raz na kilka godzin. No a ucieczka z miejsca internowania to był majstersztyk. Dwa dni przed zwolnieniem wszystkich dano Antosiowi przepustkę (kilkakrotnie był na przepustkach w domu, Wałęsa ani razu) i kazano samemu udać się do szpitala do dentysty. I przez nikogo nie pilnowany Antoś jak sam rozpowiada uciekł z tego szpitala wywieziony w trumnie zamiast nieboszczyka. A ta ucieczka w przebraniu kobiety w 1980 roku? Gdy szykowano się do podpisania porozumień sierpniowych, wszyscy opozycjoniści stali na czele strajków i manifestacji a władza i dyrekcje bały się nawet zwolnić sklepową za narobione manko bo od razu strajkowało całe województwo Macierewicz ubzdurał sobie że władza zacznie aresztować opozycjonistów i spanikowany ukrył się w domowej łazience krzycząc że zaraz przyjdą go aresztować. Gdy inni podpisywali porozumienia sierpniowe on w dostarczonym przez znajomych kobiecym ubraniu uciekł z domu by się ukrywać. Ostatecznie władza nie aresztowała ani jego ani nikogo innego. Aż do 13 grudnia. Zapomina za to naPISać jak to chciał "uciec" z PRL-u na Kubę by wspierać Fidela Castro i rewolucję ale jako starozakonnego nie chciano go tam.

Może zainteresować Cię też: