W poniedziałek wieczorem rozstrzygnął się los wyborów okręgu senackim nr 64, gdzie o mandat walczyli: obecny senator PO Sławomir Rybicki (KO), prywatny przedsiębiorca i gdyński radny Marcin Bełbot (PiS) oraz startujący z własnego komitetu wyborczego kpt. żeglugi wielkiej Józef Franciszek Wójcik.

Ostatecznie to Rybicki zdobył mandat senacki (głosowało na niego 106,9 tys. wyborców, prawie dwa razy więcej niż na kandydata PiS).

W tej sytuacji w danych, które podały w poniedziałek okręgowe komisje wyborcze, wynika, że kandydaci Koalicji Obywatelskiej zdobyli łącznie 43 mandaty w Senacie, kandydaci PSL - trzy mandaty, a kandydaci SLD - dwa. Trzy mandaty przypadły kandydatom niezależnym, kojarzonym jednak z opozycją.

Wybory do Senatu wygrało ponadto 48 kandydatów, rekomendowanych przez PiS. Ponadto mandat w Olsztynie zdobyła wspierana przez Prawo i Sprawiedliwość senator niezależna Lidia Staroń.

Skład Senatu:

Okręg nr 1 Legnica:
- Rafał Ślusarz (PiS - 36,92 proc.)

Okręg nr 2 Legnica:
- Krzysztof Mróz (PiS - 39,68 proc.)

Okręg nr 3 Legnica:
- Dorota Czudowska (PiS - 46,67 proc.)

Okręg nr 4 Wałbrzych:
- Agnieszka Kołacz-Leszczyńska (KO - 49,85 proc).

Okręg nr 5 Wałbrzych:
- Aleksander Szwed (PiS - 43,45 proc. )

Okręg nr 6 Wrocław:
- Bogdan Zdrojewski (KO - 45,45 proc.)

Okręg nr 7 Wrocław:
- Alicja Chybicka (KO - 69,21 proc.)

Okręg nr 8 Wrocław:
- Barbara Zdrojewska (KO - 65,64 proc.)

Okręg nr 9 Bydgoszcz:
- Andrzej Kobiak (KO - 52,65 proc.)

Okręg nr 10 Bydgoszcz:
- Krzysztof Brejza (KO - 45,76 proc.)

Okręg nr 11 Toruń:
- Antoni Mężydło (KO - 60,90 proc.)

Okręg nr 12 Toruń:
- Jakub Bober z PSL - 39,26 proc.

Okręg nr 13 Toruń:
- Józef Łyczak (PiS - 40,16 proc.)

Okręg nr 14 Lublin:
- Stanisław Gogacz (PiS - 62,27 proc.)

Okręg nr 15 Lublin:
- Grzegorz Czelej (PiS - 60,27 proc.)

Okręg nr 16 Lublin:
- Jacek Bury (KO – 49,63 proc.)

Okręg nr 17 Chełm:
- Grzegorz Bierecki (PiS - 59,06 proc.)

Okręg nr 18 Chełm:
- Józef Zając (PiS - 60,72 proc.)

Okręg nr 19 Chełm:
- Józef Chróścikowski (PiS - 63,01 proc.)

Okręg nr 20 Zielona Góra:
- Robert Dowhan (KO - 66,43 proc.)

Okręg nr 21 Zielona Góra:
- Władysław Komarnicki (KO - 42,22 proc.)

Okręg nr 22 Zielona Góra:
- Wadim Tyszkiewicz (niezależny - 51,90 proc.)

Okręg nr 23 Łódź:
- Artur Dunin (KO - 67,17 proc.)

Okręg nr 24 Łódź:
- Krzysztof Kwiatkowski (niezależny - 38,09 proc.)

Okręg nr 25 Sieradz:
- Przemysław Błaszczyk (PiS - 57,69 proc.)

Okręg nr 26 Sieradz:
- Maciej Łuczak (PiS - 41,82 proc.)

Okręg nr 27 Sieradz:
- Michał Seweryński (PiS - 52,20 proc.)

Okręg nr 28 Piotrków Trybunalski:
- Wiesław Dobkowski (PiS - 55,63 proc.)

Okręg nr 29 Piotrków Trybunalski:
- Rafał Ambrozik (PiS - 57,60 proc.)

Okręg nr 30 Kraków:
- Andrzej Pająk (PiS - 57,90 proc.)

Okręg nr 31 Kraków:
- Marek Pęk (PiS - 57,35 proc.)

Okręg nr 32 Kraków:
- Jerzy Fedorowicz (KO - 59,55 proc.)

Okręg nr 33 Kraków:
- Bogdan Klich (KO - 54,66 proc.)

Okręg nr 34 Tarnów:
- Włodzimierz Bernacki (PiS - 55,61 proc.)

Okręg nr 35 Tarnów:
- Kazimierz Wiatr (PiS - 58,32 proc.)

Okręg nr 36 Nowy Sącz:
- Jan Hamerski (PiS - 65,35 proc.)

Okręg nr 37 Nowy Sącz:
- Wiktor Durlak (PiS - 60,33 proc.)

Okręg nr 38 Płock:
- Marek Martynowski (PiS - 52,41 proc.)

Okręg nr 39 Płock:
- Jan Maria Jackowski (PiS - 58,02 proc.)

Okręg nr 40 Warszawa:
- Jolanta Hibner (KO - 51,52 proc.)

Okręg nr 41 Warszawa:
- Michał Kamiński (PSL - 58,47 proc.)

Okręg nr 42 Warszawa:
- Marek Borowski (KO - 64,55 proc.)

Okręg nr 43 Warszawa:
- Barbara Borys-Damięcka (KO - 53,08 proc.)

Okręg nr 44 Warszawa:
- Kazimierz Michał Ujazdowski (KO - 55,27 proc.)

Okręg nr 45 Warszawa:
- Aleksander Pociej (KO - 67,06 proc.)

Okręg nr 46 Siedlce:
- Robert Mamątow (PiS - 61,53 proc.)

Okręg nr 47 Siedlce:
- Maria Koc (PiS - 62 proc.)

Okręg nr 48 Siedlce:
- Waldemar Kraska (PiS - 61,49 proc.)

Okręg nr 49 Radom:
- Stanisław Karczewski (PiS - 63,10 proc.)

Okręg nr 50 Radom:
- Wojciech Skurkiewicz (PiS - 57,45 proc.)

Okręg nr 51 Opole:
- Jerzy Czerwiński (PiS - 45,54 proc.)

Okręg nr 52 Opole:
- Danuta Jazłowiecka (KO - 54,54 proc.)

Okręg nr 53 Opole:
- Beniamin Wincenty Godyla (KO 38,09 proc.)

Okręg nr 54 Rzeszów:
- Janina Sagatowska (PiS - 63,15 proc.)

Okręg nr 55 Rzeszów:
- Zdzisław Pupa (PiS - 73,12 proc.)

Okręg nr 56 Rzeszów:
- Stanisław Ożóg (PiS - 56,85 proc.)

Okręg nr 57 Krosno:
- Alicja Zając (PiS - 65,49 proc.)

Okręg nr 58 Krosno:
- Mieczysław Golba (PiS - 64,75 proc.)

Okręg nr 59 Białystok:
- Marek Komorowski (PiS – 58,17 proc.)

Okręg nr 60 Białystok:
- Mariusz Gromko (PiS – 43,90 proc.)

Okręg nr 61 Białystok:
- Jacek Bogucki (PiS – 56,53 proc.)

Okręg nr 62 Słupsk:
- Kazimierz Kleina (KO – 60,02 proc.)

Okręg nr 63 Słupsk:
- Stanisław Lamczyk (KO - 46,81 proc. głosów)

Okręg nr 64 Słupsk:
- Sławomir Rybicki (KO - 60,95 proc.)

Okręg nr 65 Gdańsk:
- Bogdan Borusewicz (KO - 70,45 proc.)

Okręg nr 66 Gdańsk:
- Ryszard Świlski (KO – 57,30 proc.)

Okręg nr 67 Gdańsk:
- Leszek Czarnobaj (KO – 60,92 proc.)

Okręg nr 68 Częstochowa:
- Ryszard Majer (PiS – 48,26 proc.)

Okręg nr 69 Częstochowa:
- Wojciech Konieczny (SLD – 43,75 proc.)

Okręg nr 70 Katowice:
- Zygmunt Frankiewicz (KO – 61,09 proc.)

Okręg nr 71 Katowice:
- Halina Bieda (KO – 57,19 proc.)

Okręg nr 72 Bielsko-Biała:
- Ewa Gawęda (PiS – 54,05 proc.)

Okręg nr 73 Bielsko-Biała:
- Wojciech Piecha (PiS – 46,18 proc.)

Okręg nr 74 Katowice:
- Dorota Tobiszowska (PiS – 38,32 proc.)

Okręg nr 75 Katowice:
- Gabriela Morawska-Stanecka (SLD – 50,93 proc.)

Okręg nr 76 Katowice:
- Beata Małecka-Libera (KO – 43,14 proc.)

Okręg nr 77 Katowice:
- Joanna Sekuła (KO – 59,60 proc.)

Okręg nr 78 Bielsko-Biała:
- Agnieszka Gorgoń-Komor (KO – 51,09 proc.)

Okręg nr 79 Bielsko-Biała:
- Tadeusz Kopeć (PiS – 49, 16 proc.)

Okręg nr 80 Katowice:
- Marek Plura (KO - 62,09 proc.)

Okręg nr 81 Kielce:
- Jacek Włosowicz (PiS – 64,09 proc.)

Okręg nr 82 Kielce:
- Jarosław Rusiecki (PiS – 49,30 proc.)

Okręg nr 83 Kielce:
- Krzysztof Słoń (PiS – 49,33 proc.)

Okręg nr 84 Elbląg:
- Jerzy Wcisła (KO – 44,62 proc.)

Okręg nr 85 Elbląg:
- Bogusława Orzechowska (PiS – 41,98 proc.)

Okręg nr 86 Olsztyn:
- Lidia Staroń (własny komitet – 59,46 proc.)

Okręg nr 87 Olsztyn:
- Małgorzata Kopiczko (PiS – 42,05 proc.)

Okręg nr 88 Piła:
- Adam Szejnfeld (KO - 43,64 proc.)

Okręg nr 89 Piła:
- Jan Filip Libicki (PSL – 63,04 proc.)

Okręg nr 90 Poznań:
- Jadwiga Rotnicka (KO – 69,42 proc.)

Okręg nr 91 Poznań:
- Marcin Bosacki (KO – 72,02 proc.)

Okręg nr 92 Konin:
- Paweł Arndt (KO - 41,71 proc.)

Okręg nr 93 Konin:
- Margareta Budner (PiS - 59,34 proc.)

Okręg nr 94 Kalisz:
- Wojciech Ziemniak (KO – 51,35 proc.)

Okręg nr 95 Kalisz:
- Ewa Matecka (KO – 50,73 proc.)

Okręg nr 96 Kalisz:
- Janusz Pęcherz (KO – 50,55 proc.)

Okręg nr 97 Szczecin:
- Tomasz Grodzki (KO - 66,06 proc.)

Okręg nr 98 Szczecin:
- Magdalena Kochan (KO - 58,29 proc.)

Okręg nr 99 Koszalin:
- Janusz Gromek (KO - 43,45 proc.)

Okręg nr 100 Koszalin:
- Stanisław Gawłowski (własny komitet wyborczy - 33,67 proc.)