Ten kandydat PiS nie powinien startować do Senatu? "Zarzucimy przestępstwo wyborcze"

| Aktualizacja:

Wyborcy chcą złożyć protest do Sądu Najważniejszego w sprawie głosowania do Senatu w jednym z okręgów. Uważają, że PiS nie miało prawa zgłosić nowego kandydata po śmierci Kornela Morawieckiego.

wróć do artykułu
  • ~Dzień wolny od pracy
    (2019-10-24 20:16)
    "Zgodnie z art. 265a Kodeksu Wyborczego, jeżeli skreślenie nazwiska kandydata na senatora nastąpiło wskutek jego śmierci, zgłaszający posiada możliwość zgłoszenia kandydata „najpóźniej w 15 dniu przed dniem wyborów”. Ten termin formalnie minął w sobotę 28 września, jednakże był to dzień wolny od pracy, więc za termin upływu przyjmuje się kolejny dzień pracujący, czyli poniedziałek, 30 września."
  • ~Aron
    (2019-10-20 14:50)
    Gadzi nówka znowu wakcji !!
  • ~awersja
    (2019-10-20 09:42)
    Lubiłam ten portal....kiedyś! Teraz, kiedy smrodzą tu piusowskie trolle, rzadko tu wchodzę!
  • ~ela
    (2019-10-20 09:12)
    Gdzie byliście? i nadal gdzie jesteście? ,kiedy to ludzie z wyrokami brali udział w wyborach i wygrali?
  • ~Kandydat.
    (2019-10-20 08:42)
    Opozycji by najbardziej odpowiadało jak by był wiecznie żywy zgłoszony na kandydata.
  • ~Ggggkji
    (2019-10-20 07:55)
    POLACY ! DZIENNIK TO GAZETA ANTYPOLSKA CODZIENNIE SIEJE NIENAWIŚĆ. GONIĆ Z POLSKI I JESZCZE RAZ GONIĆ. KAZDY TEMAT JEST BĘDZIE ANTYPOLSKI.WIĘC RAUS I JESZCZE RAZ RAUS.
  • ~J.K
    (2019-10-19 22:39)
    SB-cy dostają wścieklizny bo nie dostaną zwrotu emerytur obiecane przez Schetynę
  • ~ajajaj
    (2019-10-19 20:01)
    Od kiedy to mamy Sad Najwazniejszy. A moze chodzi tu o Sad Najwyzszy?
  • ~Profesor Schab
    (2019-10-19 18:15)
    Było już o tym wielokrotnie mówione. PiS mógł zgłosić kandydata. Prawo nie zostało złamane.
  • ~sesw2
    (2019-10-19 17:54)
    mogło zgłosić!!!!
  • ~pox fox cza jak ci tam
    (2019-10-19 17:51)
    przestępcą się jest, jeżeli ktoś jest skazany prawomocnym wyrokiem....to co robią prokuratorzy zera ni świadczy o niczym...dzbanie
  • ~xxxx
    (2019-10-19 17:27)
    Dla PiS prawo nic nie znaczy.
  • ~Cezary Gzyms
    (2019-10-19 17:14)
    Co wy chcecie?Naszym zadaniem Przestępstwo i Szalbierstwo.To po ci na nas glosujecie ciemny ludu kupujacy
  • ~Pytajnik
    (2019-10-19 16:42)
    Jakie prawo? Prawo PiSu?
  • ~KRYSTEK
    (2019-10-19 16:41)
    BO ONI CHCA POMIEJSZYC LICZBE SENATOROW A SWOICH WSADZIC GDZIE JEST SENS I LOGIKA KANDYDAT ZMARL Z PRZYCZYN NATURALNYCH I PIS MIALO PRAWO NA JEGO MIEJSCE PODAC INNEGO KANDYDATA ZE SWOJEGO UGRUPOWANIA NIE WIDAC SPRZECZNOSCI W TYM PROCEDURZE ALE OPOZYCJA BEDZIE SZUKAC DZIURY WCALYM BO ONI TYLKO TO POTRAFIA WSTYD ROBIA SOBIE
  • ~wszystko zgodnie z prawem
    (2019-10-19 15:51)
    15 dzień wypadał w weekend, dlatego zgłoszenia dokonano w poniedziałek, co dopuszcza prawo
  • ~98uiojkm
    (2019-10-19 14:21)
    "Uważają, że PiS nie miało prawa zgłosić nowego kandydata po śmierci Kornela Morawieckiego." -- taaa, gdyby ko sie postarala, to pan Morawiecki odlozylby dla nich nawet wlasna..........smierc........
  • ~GABOR
    (2019-10-19 14:16)
    Szkoda, że nie może być dzisiaj w Polsce tak , iż po wygranych wyborach, przegrani akceptują ich wynik , a zwycięska partia tworzy rząd i spokojnie pracuje. A nie może , bo wścieklizna antypisowska wchodzi właśnie w nowy etap, gdzie nie obowiązują żadne zasady, reguły i przyzwoitość. Po raz kolejny, nasze kochane społeczeństwo postanowiło poeksperymentować i wybrało różnej maści zbawców i wyzwolicieli od urojonego pisowskiego ucisku. Nie potrafi polactwo docenić tego co ma , czyli dobrej władzy. Nie jest idealna, ale całkiem dobra. Potrzebuje tylko trochę spokoju właśnie. Patrząc na wynik wyborczy i to jakiego POkroju kandydaci dostaną mandat, w nowej kadencji nie będzie jej to dane, niestety. W mijającej , nie było łatwo, ale teraz obłąkańcza opozycja dostała nowe w prezencie nowe narzędzie - Senat. POczuli krew! Będzie taki bajzel , jakich mało! I jak zwykle, zewsząd będzie słychać narzekania jakich złych mamy polityków, jak się strasznie kłócą, zamiast działać dla dobra ogółu. Ale refleksji nad tym jak się wybierało, oczywiście nie będzie.
  • ~pola
    (2019-10-19 13:48)
    ile oszustow startowalo nawet zarzutami prokuratorskimi -----i tak mozna .--i to ma byc Senator -----jaki przestepca
  • ~kręciołek