Kto powinien być premierem w nowej kadencji? SONDAŻ DGP i RMF

| Aktualizacja:

Większość wskazuje Mateusza Morawieckiego jako najlepszego kandydata na premiera: tak typuje 70 proc. wyborców PiS pytanych przez IBRiS dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM. Jarosława Kaczyńskiego wskazuje 23 proc. – Morawiecki jest wyżej oceniany przez respondentów niż przez aktyw partyjny. Prezes jest popularny w aparacie PiS, który widzi w nim gwarancję stabilizacji – mówi politolog Antoni Dudek.

wróć do artykułu
  • ~w
    (2019-10-22 09:14)
    "Dane z badania są zgodne z decyzjami PiS, że Morawiecki ma kontynuować swoją misję".
  • ~Obywatel Polski Normalnej
    (2019-10-22 07:59)
    Ja gdybym mial zaglosować na któregoś z tych panów a ich konkurentem byłby orangutan,to oczywista oczwistość ten inteligentny przedstawiciel fauny byłby bezkonkurencyjny.
  • ~co krok to piskie afery ofiar
    (2019-10-22 06:49)
    nikt z PIS przecież - to jest jasne. 4 lata ... i mamy to, co mamy.
  • ~xyz
    (2019-10-22 08:03)
    A może jakiś niezależny ekonomista z dorobkiem politycznym, naukowym, uznany w kręgach wiatowej finansjery typu Barcelowicz.
  • ~wolny
    (2019-10-22 11:29)
    Tylko i wyłącznie Mateusz Morawiecki,tak również ocenia Go świat i wszelkie światowe rankingi.Nasza duma narodowa i fachowiec klasy najwyższej !!!!! I tych wyników nie da się zakrzyczeć nienawiścią,wyciem za tamtym utraconym złodziejskim eldorado !!!
  • ~Ewi
    (2019-10-22 08:56)
    Tylkoee Mateusz
  • ~Kamil
    (2019-10-22 15:51)
    Fachowiec od kłamstw i .bajek.Teraz wyszło kłamstwo tzw zrównoważonego Budżetu.Od kłamstwa do kłamstwa idzie Suweren drogą PIS.
  • ~sierżant SB
    (2019-10-22 17:52)
    W tym kraju to bez różnicy. Jak kiedyś powiedział prezes PiS, w Polsce same k. i z. Wszyscy to robią, a ci z władzy legalnie. Jesli nie legalnie, to organy kontrolne sprawią, że będzie legalne. Kto żyw, ratuj się! Pensji nie ma, zysku z działalności nie madla właściciela , emerytury też nie będzie. No, chyba, że jest się politykiem lub ich zaufanym urzędnikiem. Polska tylko dla nich. Oto zwycięstwo Solidarności.
  • ~amira
    (2019-10-22 16:18)
    oj będzie Mateusz tego żałował
  • ~agent
    (2019-10-22 20:05)
    wyłacznie jeden kandydat VINCENT >......../piniedzy ni ma i nie bedzie / znafca najwyzszej klasy .
  • ~kaloo
    (2019-10-24 14:11)
    Tylko Antoni.Przynajmniej wszyscy wiedzą czego się po nim spodziewać.Czy te oczy mogą kłamać?
  • ~W.Borsa
    (2019-10-22 17:50)
    Czy ten nowy rząd będzie ponownie pod trepami czarnych, ufajdany gliną i zatruwany sromotnikiem – tylko Premiera M.M. SZKODA???
  • ~89iujkm
    (2019-10-22 19:37)
    Ja mysle, ze Polacy nie powinni sie spieszyc. Bo nie tylko premier ale caly kabinet jest wazny. Z tego powodu dzisiaj pan Juncker odszedl, ale pani Urszula jeszcze nie moze objac stanowiska, bo nie ma ekipy............To czesta praktyka na zachodzie, Po ostatnich wyborach Niemcy i Holendrzy czekali przeszlo pol roku na "rzady".......