Walka o Senat. KO też złożyła protesty wyborcze. Wraca sprawa następcy Kornela Morawieckiego

| Aktualizacja:

Koalicja Obywatelska złożyła do Sądu Najwyższego protesty wyborcze dot. trzech okręgów w wyborach do Senatu - poinformował we wtorek Mariusz Witczak (PO). To nie jest żadna odpowiedz na protesty PiS-u, ponieważ nasze protesty nasze mają bardzo realne podstawy - mówił senator-elekt Marek Borowski.

wróć do artykułu
  • ~Nomen
    (2019-10-22 10:47)
    A w tej chwili , co dzieje się z tymi kartami. Pieczę pełnią ludzie "niezależnego" ministra sprawiedliwości Zerra, czy może jeszcze bardziej niezależnego Kamińskiego. Raz zdobytej władzy PiS oddać już nie zamierza, bez względu na środki.
  • ~erg
    (2019-10-22 10:51)
    Ale się boją!
  • ~Moris
    (2019-10-22 10:52)
    Rosyjska będzie najlepsza. W drugiej kolejności niemiecka.
  • ~w
    (2019-10-22 10:53)
    PiS przegrał wybory do senatu i nie może się z tym pogodzić. Jeżeli prezes uważa że zostały źle policzone głosy to powinien zgodzić się na niezależną komisję. Gdzie PiS byłby tylko obserwatorem.
  • ~Ozz
    (2019-10-22 10:54)
    Wiadomo od początku ze ktoś zmanipulował głosy do senatu. Szrek ma sie czgo bać, bo to on postawił wszystko na jedna kartę i zrobił deal z Eskimosami, specjalistami od fałszowania wyborów na zamowienie.
  • ~^∆^
    (2019-10-22 10:54)
    No popatrz pan jaki przypadek — akurat w okręgu inkryminowanego Gawłosia zwyżkowały głosy nieważne i to na jego korzyść.
  • ~Xenon
    (2019-10-22 11:00)
    No, i to jest bardzo logiczne i dobre posunięcie! Niech liczą niezależne osoby!!! Teraz w Polsce chyba nie ma nikt wątpliwości, że jak za liczenie wezmą się ludzie z nadania politycznego PiSu, od którego zależy ich pensja i dalsza kariera - nie będą mieli żadnych skrupułów!!!
  • ~Lary Hill
    (2019-10-22 11:11)
    Międzynarodowa znaczy obiektywna? To już opozycja liczyć nie umie. Co jest złego w ponownym przeliczeniu głosów skoro ilość nieważnych głosów znacznie odbiegała od średniej a i kandydat powiedzmy nie krystaliczny w jednym z okręgów. Chęć zemsty to jedyne spoiwo PO.
  • ~ot co
    (2019-10-22 11:15)
    Kałużenie się nie udało to chcą ponownego liczenia głosów
  • ~Mok
    (2019-10-22 11:16)
    To nic nie da. Już zostały pewnie wymienione karty. A pisowscy sędziowie SN to przyklepią. Swój z pisu musi wygrać. Taki rozkaz wydał tow Jarosław. Przywódca partii i państwa. No i pozamiatane.
  • ~Jaro
    (2019-10-22 11:20)
    Dobry strzał! Bardzo dobry! Krzyczeć na całą Polskę i Unię, codziennie, po kilka razy, przez wszystkie partie! Pokazać Suwerenowi, że pis ma Suwerena tam gdzie światło nie dochodzi. Że pis chce skręcić wynik wyborczy. Chce pis Suwerena oszukać i to w sposób wyjątkowo prymitywny, na chama, cepem, w żywe oczy, na wnuczka, w 3 karty,..., tak po pisowsku. Przy wyborze na Prezydenta będzie to dla opozycji piękny prezent, As na stoliku. As pik!
  • ~tttt.
    (2019-10-22 11:22)
    W PO jest na zasadzie " idzie Grzes przez wies worek piasku niesie, piasek ciurkiem przez dziurke sypie sie za Grzesiem".Tam kazdy na swoj stroj aby przy korycie.Tak wyglada ferma brudnych zwierzat gospodarczych.
  • ~Lech
    (2019-10-22 11:31)
    Gregory, abyś pojął w czym rzecz, jeśli będziecie mechanicznie blokować ustawy, wyborcy PIS zablokują senatorów totalnie opozycyjnych w kiblach budynku Senatu, i może wtedy ogarniesz, czym jest demokracja blokowana po waszemu.
  • ~Postulat
    (2019-10-22 11:35)
    Jeszcze lepiej powolac druga ,ktora wybije glupote smoleska !.
  • ~robas
    (2019-10-22 11:35)
    Nads PO dziewanie i PO nadstandardowo wysoka liczba głosów nieważnych! Stary numer! Pelowska ferajna musi być naprawdę zdesperowana.
  • ~Lolo PO KO.
    (2019-10-22 11:50)
    Robią dym wokół swojej nieporadności.
  • ~SOLIDARNOSC-80
    (2019-10-22 11:50)
    JEZELI ZAGRANICZNA MA BYC KONTROLA PANIE SCHETYNA TO UCZCIWOSC NAKAZUJE ZE LUDZIE Z ZARZUTAMNI PROKURATORSKIMI SO W SENACIE.JEDEN PELNIL FUNKCJE I BYL SZEFEM NJK.DRUGI POWARZNE ZRZUTY KORUPCTWA.JAK SIE NATO POPATRZY TO JAK LUDZIE KARANI MOGO UCZCIWIE PODEJMOWAC USTAWY I GLOSOWAC W SENACIE TO JEST CHYBA NIE ZGODNE Z KOMISJO WENECKO Z TSUE.MOK NEUMANN TWOJ KOLEGA WSZYSTKO POWIEDZIAL O SODACH O WUBORCACH I JAK ZYGA NA TCZEW.TO JEST TAK MOK SODY WASZE A WYROKI NASZE.WALCZYLISMY W SODACH PRZEZ4 NIE KTORZY 8 LAT I CO WYROKI BYLY ALE NIE KORZYSTNE DLA LUDZI PRACY.15 LAT PRACA W WARUNKACH SZKODLIWYCH NIE ZOSTALA UZNANA.TO JEST BARDZO DOBRE TYLKO ZE POWINNI LICZYC PONOWNIE PANSTWOWA KOMISJA WYBORCZA.
  • ~POs-rańcy tęsknią za korytem
    (2019-10-22 11:51)
    Kretyna ! ...protestować każdy może....tak stoi w Konstytucji POs-rańcu !
  • ~jednoroczniak marek
    (2019-10-22 12:09)
    Jak zwykle Prezio nie potrafi wymyślić sam nic nowego. Musi ściągać od lepszych od siebie. Tym razem od Stalina, który już dawno powiedział: " nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy!" Z partyjnym pozdrowieniem dla Jarosława "WPIERIOD"
  • ~Przestroga