Próbują przebić pancerz Mariana. PiS sięgnie po zmianę konstytucji?

Jeśli prezes Najwyższej Izby Kontroli nie złoży rezygnacji w tym tygodniu, partia rządząca może sięgnąć po rozwiązania legislacyjne.

wróć do artykułu
  • ~pietras
    (2019-12-02 14:23)
    Na zmiane ustawy zasadniczej potrzeba 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów – w celu uchwalenia ustawy o zmianie Konstytucji RP (art. 235 ust. 4 w zwiazku z tym zmiana Konstytucji jest obecnie dosc skomplikowana
  • ~rychu
    (2019-12-02 14:08)
    niech ktos mi wytlumaczy ze to nie bandycka organizacja chce sie dobrac do Banasia atakujac jego syna ??!!!!!!!!!!!
  • ~czerwonoarmista
    (2019-12-02 13:22)
    Banaś to kret Schetyny !
  • ~chyba, że PO już nie będzie
    (2019-12-02 13:20)
    Widzę przed Marianem świetlaną przyszłość !!! PO 6 latach prezesowania zapisze się do PO i zostanie Marszałkiem Senatu !!!
  • ~ALIK
    (2019-12-02 11:11)
    Banaś to tylko pretekst do zmiany konstytucji na pisowską.
  • ~Kapczewski
    (2019-12-02 10:18)
    A jaj chciałem wystąpić o beatyfikację tego kryszta krystalicznego za życia . A tu masz babo placek .
  • ~xxl
    (2019-12-02 08:46)
    BANAŚ nie pękaj , w ostatnich dniach polubiło cię 60 % naszego SUWERENA - zaorujesz PiS i jest to PIĘKNE .
  • ~Senior/plus.
    (2019-12-02 08:33)
    "Pod parasolem" Prezesa NIK Mariana Banasia chcą zmienić Konstytucję RP! PiS wprowadził ustawy: inwigilacyjną, policyjną, antyterrorystyczną, i 1066. PiS i jego wasale chcą Polakom odebrać resztki wolności słowa i człowieczeństwa! POKO/PiS TO PARTIE ANTYPOLSKIE! TZW. LEWICA W POLSCE TO TOTALNE DNO!!! DO REFLEKSJI!
  • ~xxxx
    (2019-12-02 08:25)
    Opozycja nie powinna do takiego sposobu zmiany konstytucji przykładać ręki. Pisowskie, bo nie polskie, slużby specjalne dały Banasiowi certyfikaty bezpieczeństwa zapewne na polecenie szeregowego posła, potem szeregowy poseł kazał pozostałym posłom PiS wybrać Banasia na szefa NIK. Dopiero po audycji TVN chcą się pozbyć śmierdzącego jajeczka.
  • ~Hulio
    (2019-12-02 08:00)
    W imię dobra Polski opozycja powinna pomóc. Schetyna mógłby na przykład wyłączać mikrofon posłom, uwalniając z tego obowiązku panią Witek.
  • ~9iokl,.
    (2019-12-02 07:39)
    "...czy zostanie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie przestępstwa."- Takie rzeczy wymagaja czasu. A NIK musi dzialac, a nie czekac.
  • ~piotr
    (2019-12-02 07:36)
    Zmienić konstytucję? A kto z tymi oprychami zagłosuje? Przestańcie bredzić. Będzie próba dopisania do możliwych przyczyn odwołania prezesa NIK takiej sytuacji jak utrata zaufania. Mają to Izby Kontroli w krajach postsowieckich. Będzie to kolejny krok na drodze do powrotu w łapy matuszki rossiji. Ale to jest przecież cel firera i jego szajki
  • ~antyPiterek
    (2019-12-02 07:31)
    Marian zrobil w konia PiS, az Sakiewicz z Kania zaniemowili i dla odwrocenia uwagi czepili sie Konfederacji
  • ~Albin z Ursusa
    (2019-12-02 07:26)
    Oto przykład jak można zgnoić porządnego człowieka, który chce trochę dorobić na boku do niezbyt dużej pensji państwowej...
  • ~Mark Twain
    (2019-12-02 07:22)
    Marian zrób wszystkim na złość i zostań! Pierwszą kontrolę swej NIK rozpocznij od Kancelarii Premiera oraz jego prywatnych wydatków i dochodów (m.in.zakupu od Kościoła ziemi po zaniżonej cenie) jak też finansów partii rządzącej ze szczególnym zwracaniem uwagi na inwestycje (m.in.słynne dwie wieże)!
  • ~Matełusz
    (2019-12-02 07:21)
    Marian sie nie daj kaczorowi...
  • ~Qukiz
    (2019-12-02 07:17)
    Krysztalowy Banas - czlowiek ktory szeregowemu poslowi Kaczynskiemu sie nie klanial. Cala Polska kibicuje temu starciu.