Minister sportu zapewnił, że powodem odejścia Grasia z kancelarii szefa rządu są problemy ze zdrowiem i sprawy rodzinne.

Reklama

Graś zrezygnował z funkcji sekretarza w kancelarii premiera wczoraj wieczorem. Zajmował się m.in. służbami specjalnymi. Według TVN24, powodem jego dymisji jest przyszły awans w Platformie Obywatelskiej. Graś ma w partii zająć wysokie stanowisko. Jednak Radio Zet dowiedziało się, że przyczyną dymisji może być wcześniejsza współpraca Grasia z WSI.

Według "Rzeczpospolitej", Graś miałby zastąpić Grzegorza Schetynę na stanowisku sekretarza generalnego Platformy. Jednak władze PO dementują te pogłoski. Według Mirosława Drzewieckiego, Graś może być co najwyżej zastępcą Schetyny.

Według szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego, Graś zrezygnował z funkcji z przyczyn osobistych, związanych także ze sprawami rodzinnymi. Arabski powiedział w TVN24, że Graś zrezygnował już w ubiegłą środę. Premier przyjął jego dymisję.

W Sejmie ubiegłej kadencji Graś był szefem komisji do spraw służb specjalnych. Pracował też w komisjach nadzwyczajnych, które zajmowały się ustawami o Agencji Wywiadu, Kontrwywiadu i likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.