Dworczyk przypomniał w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce, że wtorkowy wynik testu premiera był ujemny. Na pewno ten test będzie powtórzony w terminie wskazanym przez lekarza i Sanepid, premier czuje się dobrze, przebywa na kwarantannie - przekazał szef KPRM.

Reklama

Nie potwierdził, że Morawiecki podczas kwarantanny przebywa w rządowym budynku przy ul. Parkowej. Jest to jeden z rządowych budynków w Warszawie, który jeszcze wiosną został przystosowany do takich potrzeb, jest tam stworzona infrastruktura, która pozwala nie tylko na wideokonferencje, ale również na podpisywanie dokumentów w sposób bezpieczny - powiedział Dworczyk.

Szef KPRM informował wcześniej, że ok. 5 nad ranem we wtorek okazało się, że jeden z funkcjonariuszy SOP, który pracuje z premierem uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wówczas - jak dodał - szef rządu został objęty kwarantanną, została wdrożona procedura na okoliczność takiej sytuacji.

Premier wykonał test na covid-19 we wtorek, wieczorem tego dnia rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że wynik jest ujemny i nie wykryto zachorowania.

Wcześniej Dworczyk mówił, że premier spędza kwarantannę w jednym z budynków rządowych, który jest przystosowany m.in. do prowadzenia wideokonferencji. Dodał, że szef rządu zrealizował w pełni wtorkowy kalendarz.

- Premier miał wykonany test na obecność koronawirusa, w tej chwili czekamy na wyniki, a o dalszych działaniach związanych z kwarantanną, opieką medyczną i wszystkim co z tym związane - o tym będzie decydował lekarz - mówił szef kancelarii premiera.