• ~adelaide
  (2013-03-11 12:56)
  +++Tusk D. szkodzi Polsce, szkodzi milionom Polaków a nawet swojej partii. Bez Tuska lepsza byłaby i Polska i sytuacja polityczna w Polsce, inna byłaby też Platforma Obywatelska.

  Jarosław Kaczyński i prof. Gliński mają rację. Trzeba usunąć i do cna wyplenić ten chwast. Trzeba usunąć Donalda Tuska z rządu i z polityki, "w uznaniu zasług" wysyłając gdzieś na placówkę dyplomatyczną, jak najdalej, najlepiej do Peru.

  Oczywiście wcześniej należy go rozliczyć z ewntuaolnej odpowiedzialności związanej z katastrofą smoleńską, tj. odpowiedzialności za ewentualnie zawinione nieorawidłowości czy zaniechania, w organizowaniu, przygotowaniu, zabezpieczeniu wizyty i przeprowadzeniu transportu prezydenta Lecha Kaczyńskiego na uroczystości katyńskie i ewentualnej odpowiedzialności za stan badania i śledztwa w sprawie tej tragedii.


  To Donald Tusk, wywołał wojnę polsko-polską, z braćmi Kaczyńskimi a zwłasza ze św. pamięci Lechem Kaczyńskim, milionami ich symatyków i wyborców, uczynił
  z niej sposób na trwanie przy władzy i tylko jemu ta wojna jest potrzebna a on jest motorem tej wojny.


  Tylko bez Donalda Tuska możliwe jest zakończenie trwającej od 2005 roku, wojny polsko-polskiej, tylko bez Donalda Tuska możliwe jest uzdrowienie sytuacji politycznej w Polsce.


  Tablet nie był pusty. Z tabletu przemówił prof. Gliński przedstawiając swój realny, rzeczowy i merytoryczny program naprawy rządzenia, program naprawy instytucji państwa, samego sposobu rządzenia i zapobieżenia kryzysowi. Ale to Donald Tusk i jego kolesie z POWSI i PSL oraz kolaboranci z niektórych partii opozycyjnych, z poważnej dla Polski sprawy uczynili sobie kpiny, farsę i przedstawienie, nie odpowiadając w ogóle nic, na przedstawiony program prof. Glińskiego.


  Jeżeli chodzi o "notowania" poparcia dla rządów matoła D. są dla niego niekorzystne. Ale nie chodziło o notowania, słupki popularności tylko o głosowanie
  w Sejmie.

  "Wstrzymało się 41" ,Za odwołaniem rządu Tuska był cały PiS i Marzena Wróbel z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry (mimo że cały klub miał się wstrzymać). Czyli 137 posłów. Wstrzymało się SLD. Ruch Palikota nie głosował, podobnie jak były wicepremier tego rządu Waldemar Pawlak (PSL).Beata Kempa (Solidarna Polska), która zaapelowała do swojego ugrupowania, by miało "odwagę złożyć wniosek o rozpisanie nowych wyborów". Dodała, że wierzy, iż prawica jest w stanie wygrać te wybory.

  Jak widać z powyższego doraźny sukces Tuska, li tylko w głosowaniu nie jest żadnym entuzjastycznym poparciem dla rzadów Tuska, dla jego rządzenia, przez nierząd, przez nierządzenie.

  Wręcz przeciwnie, nawet to głosowanie wykazało, że nikt z opozycji, z żadnej partii opozycyjnej, nie uważa aby trwanie Donalda Tuska na fotelu premiera
  i jego kolesi w rządzie było dobre dla Polski.

  Prof. Gliński ma rację, ''Polska demokracja niedojrzała. Część opozycji jest z koalicją", " Osoba mająca być alternatywą personalną dla obecnego premiera nie miała możliwości zaprezentowania programu publicznie w Sejmie. Reguły demokracji zostały w ten sposób złamane" - powiedział Gliński.

  "Dwie kadencje to okres, w którym można Polskę zmienić. Ale nie widzę tej zmiany. Nie widzę, żeby ku niej szło"-stwierdził znany publicysta i dziennikarz Żakowski a to potwierdza, że obserwujemy początek końca rządów premiera Donalda Tuska.

  Wbrew prorzadowym mediom, to wniosek o wotum nieufności dla rządu Tuska nie był żadną farsą tylko normalnym zdarzeniem w demokracji. Niestety kolaboranci z postkomuny i ci spod świnskiego ryja i sztucznego penisa poparli premiera Donalda Tuska z POWSI i PSL, głosując przeciw wnioskowi lub wstrzymując się od głosu, czy w ogóle nie uczestnicząc w głosowaniu, chociaż jak mówili jasno uczynili to wcale nie dlatego, że uważają Tuska za dobrego premiera ale dlatego iż przewidywali, że bez posłów PSL wniosek nie ma szans.
 • ~ikar
  (2013-03-10 16:09)
  Opozycja jest dobra w krytykowaniu.Co zrobili będąc u władzy?
 • ~Olszewskij
  (2013-03-11 09:45)
  Instrukcja Nr 357. Wobec rosnącej popularności Jarosława Kaczyńskiego, we wszystkich publicznych i prywatnych mediach powtarzać nieustannie, że największym atutem Donalda Tuska oraz Platformy jest właśnie "niewybieralny" Jarosław Kaczyński, który w ten sposób szkodzi swojej własnej partii. Pomoże to maksymalnie zniechęcać wyborców niezdecydowanych oraz powstrzymywać tych, którzy są zniechęcani naszymi niepowodzeniami.

  Instrukcja Nr 358. We wszystkich publicznych i prywatnych mediach natychmiast reagować na wszelkie krytyczne artykuły pojawiające się w nowym czasopiśmie "W Sieci", które niestety zyskuje coraz więcej czytelników młodych i zaczyna grozić naszemu "Newsweek"-owi.

  Instrukcja Nr 359. Bezwzględnie kontynuować próby dzielenia Kościoła za pomocą haseł "kościół otwarty" i "kościół zamknięty". Wyśmiewać ks. Tadeusza Rydzyka jako faktycznego polskiego prymasa.

  Instrukcja Nr 360. Wobec niepowodzenia aktualnych prób narzucania wiarygodnej "alternatywy" dla PiSu (Palikot i nowe parte "prawicowe"), w sondażach i w naszych mediach reaktywować SLD jako ratunek przed przejęciem władzy przez PiS. Rozmowy z SLD idą w dobrym kierunku.
 • ~kasienka
  (2013-03-11 08:35)
  Protasiewicz powinien zaplacic stolkiem za zaniedbania w sprawie Amber Gold.
 • ~olo
  (2013-03-10 22:40)
  Większość tu to istne bezmyślne barany. Dla kolejnej hucpy politycznej chcą odwoływać ministra Transportu, choć tego nie mają szans zrealizować ! Tak samo będzie,jak z odwoływaniem Rządu i powoływaniem pseudoremiera rządu technicznego! Ale ad rem: Nowak jest ministrem raptem rok i 3 m-ce, a chce się go -dla hupcy-winić za drogi ,kolej, za wszystkie wieloletnie opóźnienia w rozwoju infrastryktury etc. To przecież absurd polityczny i merytoryczny!
  Pojęcia nie macie, jak trzeba kogoś oceniać za prace i działania! Cechuje was tylko zawiść politryczna, nic wiecej!!! WSTYD !!!
 • ~Łowca pisowskich jeleni
  (2013-03-10 19:34)
  Zanussi sie wiec na kolejne, tym razem polaczone w sile opozycyjnego badziewia, zwyciestwo... Które to juz z kolei ???

  Jak powiedzial Dorn - warcholstwo z lewej i z prawej zatka nos i zaglosuje wspolnie... Niech zyje lewacko-moherowa koalicja na rzecz "odnowy" Polski !!!

  Niech zyja - Ziobrokempa + MilleroPalikot wspierani przez bezzębnego starca z Zoliborza z AdamoMariuszem miedzy jego nogami...
 • ~Nowak jest cienki jak baranie flaki
  (2013-03-10 18:51)
  Nowak to jest tak denny gość ,ze nie nadaje się do pełnienia obowiązków nawet ciecia na budowie a co dopiero na urzędzie ministerialnym.

  Facet niczego nie potrafi oprócz opluwania Prawa i Sprawiedliwości , chodź przyznac muszę ,ze gdy trafił do resortu jakoś przystopował z opluwaniem opozycji. Pewnie sam rozumie ,ze nigdy nie powinien tu być.

  Gdyby miał odrobine honoru sam by podał sie do dymisji.

  Tylko kto w PO ma honor?>??? NIKT.
 • ~keya
  (2013-03-10 18:46)
  Biedne smutasy!
 • ~MANNEKEN PIS sie spisial znowu
  (2013-03-10 18:20)
  re-fizolof~arkonka (15:51)2013-03-10 18:08
  problemem opozycji (szczególnie tej kibolskiej) jest to, że nie ma nic do roboty i wtedy najlepiej jej wychodzi "piskowanie" na rząd :)))
 • ~re arkonka (15:51)
  (2013-03-10 18:08)
  arkonka 2008 15:54
  pierdu, pierdu, gadka dla władka
  Wkrótce po zjednoczeniu Niemiec jechałem do Holandii, przez całe Niemcy.
  Wzdłuż całej praktycznie trasy do Osnabruck, budowano drogi.
  Jechałem nocą, pracowały maszyny i ludzie.
  To co się dzieje w Polsce, która dostała ogromne pieniądze. to zabawa.
  Dwa lata później drogi były już gotowe, a firmy nie musiały biegać
  po sadach i ministerstwach za pieniędzmi.
  Nie przykrywaj więc nieudolności i zerowej fachowości, POlitologa Nowaka,
  pseudo inteligencką gadką.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.