• ~gumis
  (2014-04-14 18:08)
  Kłamie o Smoleńsku za rządowe pieniądze

  Michał Setlak w największych stacjach telewizyjnych i prasie występuje jako „niezależny ekspert” z „Przeglądu Lotniczego”. Nie chwali się jednak tym, że co miesiąc pobiera wynagrodzenie z Kancelarii Premiera Donalda Tuska. Dzięki portalowi Polonii w Wielkiej Brytanii, Nowypolskishow.co.uk, dotarliśmy do faktur wystawianych przez zespół propagandowy Macieja Laska, działający przy urzędzie premiera – ujawnia „Gazeta Polska Codziennie”

  „Główny czarny charakter tej historii”, tak o gen. Andrzeju Błasiku na swoim profilu społecznościowym wypowiada się Michał Setlak. Zachwyca się też korzystnymi dla PO sondażami oraz wykazuje niezwykłą aktywność w atakowaniu opozycji politycznej i każdego, kto podważa rządową teorię nt. katastrofy smoleńskiej. Setlak poświęca mnóstwo czasu na obronę rządowego raportu ws. katastrofy smoleńskiej i działań Macieja Laska zarówno w internecie, jak i w mediach, takich jak „Gazeta Wyborcza”, TVP Info i TVN24. Występuje jako „niezależny ekspert”, zastępca redaktora naczelnego „Przeglądu Lotniczego”.

  Na swoim internetowym profilu Michał Setlak podpisuje się jako „publicysta, lotnik z korzeniami w taternictwie, żeglarstwie, krótkofalarstwie, motoryzacji, elektronice i informatyce” oraz „zdecydowany przeciwnik teorii spiskowych”. Nie chwali się jednak faktem, że jest na liście płac Kancelarii Premiera. Od września 2013 r. pobiera wynagrodzenie, do końca grudnia ub. roku otrzymał łącznie 15 tys. zł brutto.

  Zespół Macieja Laska powołany 9 kwietnia 2013 r. przez premiera Donalda Tuska nie wytwarza nowych dokumentów, nie bada sprawy smoleńskiej, a jedynie zajmuje się „wyjaśnianiem opinii publicznej treści informacji i materiałów” rządowego raportu Jerzego Millera z 2011 r. (...) Od lipca do grudnia 2013 r. co miesiąc odbywały się propagandowe kursy dla członków zespołu Macieja Laska, podczas których uczono się, jak wypowiadać się w mediach. Prowadzący szkolenie Adam Sanocki i Sławomir Żurek dostawali miesięcznie 6150 zł.
  Za stworzenie strony internetowej, na której publikują członkowie zespołu Laska, firma Migomedia otrzymała wynagrodzenie w wysokości 17 tys. zł brutto.

  Poniżej publikujemy jedną z faktur:
  http://niezalezna.pl/54099-klamie-o-smolensku-za-rzadowe-pieniadze
 • ~eKarolinka
  (2014-04-14 20:57)
  Profesjonalizacja armii nie musi oznaczać rezygnacji ze stosowania zasady pow2szechnego obowiązku obrony ojczyzny. Nie można porównywać hełmu pilota myśliwca z obowiązkami strzelca pokładowego transportera czy mechanika czołgu. .Profesjonalizacja wcale nie oznacza konieczności zatrudniania tylko inżynierów do obsługi sprzętu bojowego, wprost przeciwnie sprzęt jest tak konstruowany żeby średnio rozgarnięty talib czy inny beduin potrafił go obsłużyć. Oczywiście trudno mówić o powszechnym poborze do jednostek latających lotnictwa czy dom marynarki, ale cała podstawowa siła czyli wojska lądowe bez posiadania dużych dobrze wyszkolonych rezerw nie będą w stanie się obyć, nie ma potrzeby utrzymywania na kontraktach wielu tysięcy strzelców, celowniczych czy nawet mechaników -kierowców pojazdów bojowych. Takie właśnie jednostki skompletowane z poważnych rezerwistów maja najwyższą wartość bojowa. Może to się bezpośrednio nie przekłada na liberalną demokrację i dlatego niektórym działaczom PO tak trudno to zrozumieć.
 • ~zet
  (2014-04-15 05:06)
  Zadsadnicza służba wojskowa to sposób na uzupełnienie armii zawodowej czymś co kiedyś się nazywało OTK czyli Obrona Terytorialna Kraju, bardzo ważna część armii organizująca i chroniąca zaplecze. Póki co to Tusk rękami psychiatry Klicha uczynił kraj niemal zupełnie bezbronnym a już 20-letni brak doktryny wojennej powoduje marnotrawienie środków i stawia przemysł zbrojeniowy na skraju bankructwa!
 • ~trepek
  (2014-04-15 01:42)
  ale zenuwa, w jakim to jezyku przemawial tak dlugo nasz premier ? ta pani ze skosnymi oczami to naprawde z usa ? taki cyrk rzadko gdzie ogladac -premier wizytuje obce sily stacjonujace w Polsce. Juz nizej upasc nie mozna.
 • ~JKa.
  (2014-04-15 01:01)
  Resortowych Blaznow do wojska i to od razu na 3 lata bo to beztalencie.A Wiesia 13 wziazc za wola do ciagniecia dzial.
 • ~tylko pytam
  (2014-04-15 09:05)
  a PO jakiemu ta NIEDORAJDA 'czarowala' pilotow mysliwcow???
 • ~Amber Gold się kłania
  (2014-04-14 23:21)
  ALE się udał obrońca PeŁO (nie Polski )
  Ma józka bąka i kaśke- Bronek gromadę swoich POtomków
  niech ubiorą w kamasze i bronią PeŁowskiej swołoczy bo ja nie mam zamiaru bronić ich chlewika z korytkami
 • ~Oko Jara
  (2014-04-14 23:13)
  Za przywróceniuem poboru mogą być tylko niereformowalne pis-dzielskie przygłupy.
  Ludojady parszywe, których kręci smak armatniego mięsa. Bez zapachu krwi gnoje wzwodu nie mają.
  Ich kręci carska branka na 20 lat. Chociaż to jest wredne, ale ma sens. Ten czas wystarczy do jako takiego wyszkolenia i przygotowania średniego niedorozwoja z poboru do obsługi nowoczesnej broni.
  Zanim jeden dureń z drugim imbecylem będzie żałował poboru niech poczyta o brygadach napraw torów kolejowych za PRL-u.
 • ~qaduq
  (2014-04-14 22:48)
  Nareszcie i Na Platformie zaświeciło słoneczko patriotyzmu . Najpierw ogłosimy powszechny pobór , potem odbijemy sprzedane biznesmenom koszary , a następnie uzbroimy nieprzeszkolona młodzież w karabiny , a dalej to już z górki .
  To dobry scenariusz . Wszystko to już było . Z kosami zdobędziemy karabiny , a karabinami armaty . Nie na darmo skończył nasz premier studia historyczne . Czy jednak kiedyś policzył zabitych w walkach bohaterów ? Podpalić świat zdołał Beck , ale sam i 6 milionów Polaków tego nie przeżyło . Najsmutniejsze , że to udawane na użytek wewnętrzny twarde stanowisko nijak ma się do naszej pozycji w Europie i świecie . Ot , takie tam , nawet nie austriackie gadanie .
  Jedynie udane zdjęcie i uśmiechnięte twarze lotniczek kolejny raz udowadniają , że Ameryka potrafi pokazać się z najlepszej strony ! Nie dopuszczam nawet cienia myśli , że w propagującej równouprawnienie armii , kobiety stanowią personel pomocniczy !
 • ~007
  (2014-04-15 01:59)
  Co ma wspólnego ochrona Plichty przed odpowiedzialnością, a bezkarność Józefa Bąka?
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.