• ~cyt. pisowski pisowiec
  (2014-10-07 09:45)
  Żal mi mojego ulubionego przez dziesiątki lat medium. Radiowej Trójki.

  Wyróżniane nie tylko ze względu na wzorowe kształtowanie gustów muzycznych, z umiejętnością podchwytywania najnowszych prądów w światowej muzyce popularnej, ale też z powodu ciekawej, rzetelnej publicystyki, która swój wysoki poziom utrzymywała dzięki oryginalnym osobowościom prowadzących. Trójka, dzięki indywidualnościom , często błyszczała na tle radiowej przeciętności, szczególnie, gdy idzie o rozgłośnie publiczne. Zawsze też miała - i ma do dziś - własnych świetnych dziennikarzy różnych specjalności, rewelacyjnych prowadzących, nie tracących języka gębie, w najbardziej zaskakujących sytuacjach, co się zawsze zdarzyć może w radio na żywo.

  I oto przez ostatnie kilka lat, każdy zauważa równię pochyłą po jakiej stacza się publicystyka w Trójce, a wraz nią całe radio i jego słuchalność. Powód jest oczywisty, od momentu objęcia kierownictwa Trójki przez Magdalenę Jethon, rozgłośnia jednym susem dołączyła do mediów mainstreamowych, popierających nachalnie i bezwstydnie rząd i królową polskich partii - Platformę Obywatelską.

  Zaczyna to trochę przypominać czarne lata PRL, kiedy w mediach nie było miejsca na nic innego poza propagandą.

  Najbardziej namacalnym dowodem kreowania przez Trójkę nowoczesnej propagandy, zgodnej z rządowym kodeksem powinności usłużnych dziennikarzy, był niedawny program Beaty Michniewicz, prezentujący przesłuchanie Elżbiety Bieńkowskiej w roli kandydatki na stanowisko komisarza.

  Takie tony lukru wydzielały się z anteny, że aż dziw, iż moje małe radyjko, w którym słuchałem programu, przeżyło. Nieskończone zachwyty, jakie rzekomo wzbudziło przesłuchanie wśród parlamentarzystów europejskich, niemal poruszyło całą Brukselę. – Rewelacyjne odpowiedzi Bieńkowskiej sprawiały, że Polska może być dumna z takiej przedstawicielki w Unii Europejskiej - brzmiała teza programu. Elżbieta Bieńkowska w czasie przesłuchania świeciła blaskiem gwiazdy pierwszej wielkości – usłyszałem. Zasnąłem radosny i spokojny.

  Następnego dnia przeżyłem szok. Niemal nie zakończył się depresją, wymagającą długotrwałej hospitalizacji. Wszystko, co usłyszałem w programie Beaty Michniewicz, okazało się kłamstwem. Bujdą na przeżartych rdzą resorach. Otóż, Bieńkowska wypadła najgorzej z przesłuchanych do piątku 21 kandydatów na komisarzy. Jedna z frakcji była niezadowolona do tego stopnia, że będzie wnosiła, aby Bieńkowskiej zabrać sprawy związane z wyrobami farmaceutycznym i lekami i przeniesienia ich do kompetencji komisarza ds. zdrowia. Co ciekawe, uczestników przesłuchania spoza Polski, uderzyła arogancja i buta Elżbiety Bieńkowskiej.

  Jestem niemal pewien, że te cechy nie są obce niektórym prowadzącym obecnie flagowe programy publicystyczne radiowej Trójki. To niedobrze wróży mojej skłonności do depresji.

  autor: Jerzy Jachowicz
 • ~gnf
  (2014-10-07 10:55)
  Pic to najważniejsze dla władzy w PO ! Jedno wielkie Nic = PO !ęte przez władzę PO !
  Dno osiągnięte
 • ~julka
  (2014-10-06 23:42)
  Nieprawdopodobne, ci nieskazitelni ludzie po odejściu z PIS zaczynają mieć wady dostrzeżone dopiero teraz przez swój dawny elektorat.

  Jakieś czary.
 • ~erka
  (2014-10-06 23:44)
  A co mnie obchodzi Kamiński? No co?
  To tylko wybitnie zdolny człowiek do pracy, do wynajęcia.

  Za młody na jakiekolwiek powiązania. Za inteligentny, w przeciwieństwie do Kaczyńskich, żeby dzielić się jako wolontariusz tym, co można DROGO sprzedać.
 • ~wrr
  (2014-10-07 06:41)
  Łysa pała bez honoru i bez twarzy byle przy korycie.Ludzie tego bezmózgowca ocenili do Brukseli nie pojechał
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2014-10-07 07:22)
  Polska zaPO to złodziejskie państwo które chroni złodzieji.
 • ~erka
  (2014-10-07 09:11)
  Wszystko co służy PO - cieszy mnie tak, że aż POpuszczam, gdyż nienawidzę Polski.
 • ~adam
  (2014-10-07 09:55)
  Jolanta Gruszka od sekretarki któraparzyła kawę, prowadziła książkę korespondencji a teraz doradca. Ale jaja. Wystarczy być tylko wiernym POpaprańcem i awans w kieszeni.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2014-10-07 10:19)
  HEHEHEHE...!!! KRETYNKA BIEŃKOWSKA !!! Przecież dostała najniższą ocenę z wszystkich przesłuchiwanych. Dane są na stronach UE. Litości. Zwiefka z PO i Duda z PiS ją uratowali. ...
 • ~ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTĘPCZA
  (2014-10-07 13:01)
  ale g ę b y


  .
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.