Włoch jeszcze przed mundialem doszedł do porozumienia z szefami angielskiej federacji, że będzie pracował do mistrzostw Europy w 2012 roku. Mimo słabej postawy reprezentacji od początku turnieju w Afryce, władze związku udzielały Capello wsparcia i informowały, że zmiana selekcjonera nie wchodzi w grę.

Reklama

"Czas odejść, Fabio" - napisał w poniedziałek bulwarowy "The Sun". Inny tytuł głosi: "Odejdź i zabierz ze sobą swoich piłkarzy".

Także "Daily Mirror" domaga się zwolnienia 64-letniego szkoleniowca. "Fabi-Go", "Dymisja po hańbie" - podpowiada gazeta.

Trener po odpadnięciu z turnieju dość enigmatycznie wypowiedział się o swojej przyszłości: "Mam czas na podjęcie decyzji".

Włoch za rok pracy z angielskim zespołem narodowym pobiera 6,5 mln funtów, a jego cały majątek jest wyceniany na 34 mln.

Kolejny nieudany występ na mundialu - na mistrzostwo świata Anglia czeka od 1966 roku - skłonił media i ekspertów do głębszej analizy aktualnego stanu tamtejszej piłki nożnej.

"Mamy futbol ze średniowiecza" - obwieścił "The Sun". "Niemcy byli szybsi, mądrzejsi i przyparli nasz zespół do muru" - dodał "The Times".